BORÇKASPOR ‘UN HEDEFLERİ GİBİ SORUNLARI DA BÜYÜK!..

BORÇKASPOR ‘UN HEDEFLERİ GİBİ SORUNLARI DA BÜYÜK!..
BORÇKASPOR ‘UN HEDEFLERİ GİBİ SORUNLARI DA BÜYÜK!.. aydin tatar
Bu içerik 497 kez okundu.
Reklam

BORÇKASPOR ‘UN HEDEFLERİ GİBİ SORUNLARI DA BÜYÜK!..

Borçka Spor Amatör Ligde kendi gurubunda şampiyon oldu. Şampiyonluk maçı yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarına flaş haber oldu. Haberin asıl nedeni ise binlerce taraftar bu karşılaşmayı izlemek için stada akın edince statta bulunan iptidai 200-300 kişilik ilkel seyyar tribünün yetersizliğiydi.

ARTVİN’DE BORÇKA DIŞINDA TRİBÜNÜ OLMAYAN KAÇ STAT VAR?

.Stadın 3 yanı ise tribün olmaya uygun olmadığı için ve doğru dürüst bir tribüne sahip olmadığı için insanlar tel örgülere asılmışlardı. Borçka Spor Stadının neden tribünleri olmaz? Artvin’de Borçka dışında Tribünsüz kaç stat vardı? Yusufeli’nden sonra iktidara en çok ey veren, üstelik Ziraat Bankası ve Merkez Bankası Genel Müdürünün bu ilçeden olması.

2 BARAJI OLAN ÇARIKLI MİLYONER BORÇKA!..

Önemli işadamlarının bulunmasının yanında Belediye Başkanını bu partiden seçen, Türkiye’de topraklarında 2 barajı birden barındıran, Turizm ve tarım alanında özellikle Çay- fındık tarımında çok büyük katkıları bulunan Borçka’ya nasıl oldu da bugüne kadar bir tribün yaptırılamadı?

Burada Belediye Başkanının AK Parti İlçe Başkanlığının, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün yerel ve Ankara ayağının neden bu tarihe kadar sözlü olmanın dışında tek bir adım atmadıklarını Borçka Halkı soruyor!.. Gazeteci olarak bu konuyla ilgili geçen yıl 14 Kasım 2016 tarihinde yaptığım haberde şu ifadeleri kullanmıştım:

“BORÇKA’DAKİ TRİBÜN NE ZAMAN YAPILACAK?

Artvin’de spor sıkıntılı yıllar geçiriyor. Amatör Spor Kulüpleri zaman zaman eksikleri, yapılmayanları, yapılması gerekenleri kamuoyu ile paylaşarak bilgi veriyor. Vatandaşlar, görüşlerini, dileklerini anlatıyor.

Borçka İlçe Stadı’nın tribünlerinin bir an önce yapılmasını isteyen Borçkalılar, “Borçka İlçe Stadı’nın tribünleri gerçekten çok kötü, uyduruk yapılmış, üstü açık ve çok kötü görüntü veren portatif bir tribün. Biz sporseverler bundan dolayı üzülüyoruz. Stat güzel oldu, ışıklandırmaları var, ama en önemlisi buraya gelecek seyirci için bir yer yani tribün yapılmamış. Proje yapıldığı, ihaleye çıkılacağı söyleniyor. Ama bunu yıllardır söylüyorlar. Net bir bilgi istiyoruz. Projede nasıl yapılacağı ile ilgili çizim çalışması yapılmış. Ama ne zaman yapılacağı belirtilmiş değil.

Sorumuz çok basit ve kısa. Borçka İlçe Stadı’nın Tribün sorunu ne zaman bitecek? Ne zaman ihaleye çıkılacak. Ne zaman başlanacak? Yetkililerden net cevap bekliyoruz. Bugüne kadar yapıyoruz,yapılacak, yapacağız dendi. Biz de ne zaman sorusunu soruyoruz. Çünkü çok kötü bir görüntü var. Kocaman bir stad ve bu stada yakışmayan 200-300 kişilik portatif çok kötü bir tribün. Borçka’ya yakışmıyor. Biz bunun cevabını bekliyoruz. İhalelerin Kasım ayı içinde yapılacağı söyleniyor. İnşallah öyle olur.” İfadelerine yer verdiler.”

TRİBÜNSÜZ STAT OLUR MU?

Aradan 6 ay geçti. Kasım ayı içinde yapılacağı söylenen ihale yapılmadı. Bu arada Borçka Spor Amatör Ligde Şampiyon oldu. Ancak şampiyonluk maçında görüldü ki, bu stat tribün olmadan stat hüviyeti kazanamıyor. Şampiyonluğun ardından Borçka Spor Kulübü yöneticileri bu isteklerini daha yumuşak

tondan ve saygı çerçevesinde dile getiriyor. Borçka Spor Kulübü kuruluş ve yapısı itibari ile futbola olan tutkusunu, arzusunu ve bu yolda yapılması gerekenleri imkanlar dahilinde yapmaya çalışmaktadır. 2016-2017 sezonunu şampiyon olarak tamamlayarak başarıya aç olan bir kurum kimliğini ortaya çıkarmıştır.

BORÇKA SPORUN HEDEFLERİNİ 3 ANA BAŞLIK ALTINDA TOPLUYORUZ.

Bu nokta da Borçkaspor'un hedeflerini üç başlık altında incelemek gerekirse; kurumsallaşma, tesisleşme ve alt yapı önem derecesi yüksek konular olarak önümüze gelmektedir. İlk olarak kurumsallaşmadan bahsedelim.

Borçkaspor yenilenen yönetimi ile kendine yeni hedefler koymuş ve çıtayı da yükseltmiştir. Kurumsallaşma yolunda yapılan çalışmalar;

- Üye sayısının arttırılması

-Taraftar / takım bütünlüğünün sağlanması

-Bürokrasi konusunda daha güçlü hale gelmesi

-Forma satışlarının arttırılması ve maddi kaynak elde edilmesi

-Yönetim yapılarının değişmesi

-Tesisleşme yönünde plan proje yapılması

- Sponsorluk anlaşmaları

Gibi birçok konuda kulübü kurumsallığa götürecek çalışmalara ağırlık verilmiştir.

Tesisleşme yönünde yapılan çalışmalara baktığımızda;- Stat tribün projesinin yapılması

- Kulüp binası projesinin yapılması Gibi iki önemli husus üzerinde çalışmalar devam ettirilmekte olup en kısa süre de hayata geçirilmesi planlamaktadır.

Altyapı her kulüp gibi Borçkaspor'unda öncelik verdiği konulara arasında gelmektedir. Futbol da başarının iki temalı kuralı vardır. Ya altyapınız çok iyi olacak ve bir fabrika gibi sporcu üretecek ya da ekonominiz çok iyi olacak. Bu iki temel felsefeden yola çıkarak altyapının önemi bir kat daha artmaktadır. Bu nedenle yaz dönemlerinde sporcu taraması ve alt yaş gruplarda değerlendirilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Bütün bunların öncesinde hedef elbette ki Bal Ligine çıkmak ve sonrasında 3.Lig de boy göstermek. Ve şimdi önümüzde zorlu Hopaspor maçı var ve takım olarak taraftar olarak tek hedefimiz Bal Ligine çıkmak. Gerek Yönetimimiz gerekse taraftarımız ile takımımızı hak ettiği yerlere çıkaracağız.”İfadelerine yer veriyor.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.