Çalışmaları havadan görüntülendi.

Çalışmaları havadan görüntülendi.
Çalışmaları havadan görüntülendi. aydin tatar
Bu içerik 321 kez okundu.
Reklam

Çalışmaları havadan görüntülendi.

Borçka Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte kışın tahribatlarını gidermek için yol yapım, onarım ve genişletme, peyzaj,yeni pazar yeri yapımı çalışmalarıyla birlikte ‘Sahil Kordonu’ projesini titizlikle yürütüyor. İlçenin dört bir tarafında çalışmalarını sürdüren Borçka Belediyesi, yol kaplama ile ilçenin dört noktasında ve karagöl’de düzenleme çalışmalarına da start verdi. İlçenin alt yapısı ve sosyal tesisleri genişletmek için programlar yapan Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, bu kapsamda,Aksu,Yeni Yol,Aydınlar,Küçük Köy mahallelerinde inşaat alanına çevirerek hummalı çalışmalar yürütüyor.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teknik personellerinin imar planına göre gerekli ölçümleri yapması ile Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de iş makineleriyle işin başından ayrılmıyor.

Ekipler, ayrıca yollarda yama, drenaj, enkaz kaldırma ve asfalt çalışması da yapıyor. “Bütün çalışmalarımızı halkımızın daha rahat etmesi için yapıyoruz” Şehri adeta yeniden inşa etmeye çalışan Belediye Başkanı Aslan Atan,çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan.

Bütün çalışmalarımızı halkımızın daha rahat etmesi için yapıyoruz, turizm açısından büyük öneme sahip olan ilçemizde,”Artık projemizi hayata geçireceğiz. Sahilde çarpık yapılaşma ve kötü bir görüntü sergileyen yapıların yok edilmesiyle birlikte örnek olacak sahil bandı çalışmaları da son sürat devam ediyor. “Çalışmalarımız titizlikle ve istikrarlı bir şekilde devam ediyor” Borçka ilçesinin belirli bölgelerinde gerekli altyapı çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Başkan Atan, “2017’ filizlenme yılı olarak ilan ettik,

Ekiplerimizin yürüttüğü çalışmaların takdire şayan olduğunu söyledi.

Başkan Atan, Mevcut suyun 3 km gericesine gidilerek maderin paket arıtma tesisi ile şehre yaklaşık 20 km mesafeden su getirilecek ve böylelikle uzun yıllar su ihtiyacının karşılanacağını vurgulayan Başkan Atan,”Bizim vatandaşımıza sözlerimizin arasında suydu. Su ile ilgili çalışmalarımız bazı aksaklılar oldu ama gerekli çalışmalarımızı tamamladık, kanal ve su projesini bitirdik artık ihalesi de yapıldı.Biz sadece su akıtmak için uğraşmıyoruz,şehrin izale hattı ile arıtmayı ve su alma yerini ve depoları yeniliyoruz.Sağlıklı bir suyu içirmek ve vatandaşa karşı boynumuz kaldırmak için çaba sarf ediyoruz.Bizim vatandaşa karşı bir mazeretimiz olmaz. Biz söz verdiğimizi plan ve proje dahilinde yürütüyoruz. Su ile alakalı uzun sure halkın gündeminden kaldıracağız. Başkan Atan sözlerine şöyle devam etti,”2017 yılı bir fidan yılı olarak görüyoruz, projelerimizin başlangıcı 2017 yılına denk geldi.Çalışma esnasında ilçede bazı sıkıntılar olacak.vatandaşlarımızdan da belli ölçüde sabır bekliyoruz. Çalışmaların yapılması lazım ilçemizin geleceği açısından ömürlük projeler bunlar,yıllardır ötelenmiş bir projeleri hayata geçireceğiz, en basit bir örnekse yağmur giderleri gibi bir sorunu olmayacak.Alt yapın olmadan üst yapıyı yapsan bir anlamıo

olmaz,biz ilçemizi en güzel şekli ile dizaynı edacağız,Amacımız yaşanabilir bir şehir oluşturmaktır.Kapalı Pazar yerimiz bitme aşamasına geldi. Karagöl’e paralel sosyal tesislerimiz yapım çalışmaları devam ediyor. Üst geçıt, kaldırımlar, duvarlar,köprülerin inşası,Aksu deresinde ihalesi yapılan dere ıslahı,köprüler,benzim bentler ısıtınat duvarları,vadi temizlenmesi ve ışıklandırma çalışmaları yanı sıra tarihi asma demir köprünün restorasyon çalışmaları var,ilçenin her köşesinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor ifadeleri ile ilçeyi adeta yeniden inşa ediyoruz ifadelerini kullandı.

Çalışmaları yakından takıp edenler arasında,ilçede bir çalışma yok ben bir şey göremiyorum şeklinde muhalefet yapan bazı şahıslara,yanıt yine yanında oturanlardan,her köşede bir çalışma var,suyunda ihalesi yapılmış ve lezzetli çalışmalar var sözleri üzerine,muhalif genç evet varmış ama demek ki biz göremedik.Bir başka muhalif ise,çalışmalar bize yeterli gelmiyor sözlerine karşılık yanında oturan bir bayanın cevabide gecikmedi,”buraya gök delen diksen bile nankör insanlar görmez ve haksız ve gerçek dışı eleştiriler yapar,ifadeleri yar aldı.

Öte yandan İsrafil Yavuz isimli bir şahıs ise, yöneltilen soruya karşılık yazdığı dörtlü ile şöyle yanıt verdi,”Borçka’nın belediyesi çalışkandır çalışkan,başındaki başkanı Aslan Atan’dır Atan,Sabredin biraz biraz,değişecek çehresi,üstümüzde reis var neler neler olacak,sözleri ile özetledi.

Ziya Akyıldız

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.