HOPA AB DESTEK PROJELERİ İÇİN KOLLARİ SİVADİ.

HOPA AB DESTEK PROJELERİ İÇİN KOLLARİ SİVADİ.
HOPA AB DESTEK PROJELERİ İÇİN KOLLARİ SİVADİ. Bayram Ali KAVALCI
Reklam

HOPA AB DESTEK PROJELERİ İÇİN KOLLARİ SİVADİ.

Hopa TSO öncülüğünde AB Destek projelerinden yararlanmak için yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı Hopa TSO toplantı salonunda yapıldı.

-Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Artvin valiliği proje ofisi ekiplerince Hopa’daki sivil toplum örgütlerine, belediyelere ve odalara Avrupa Birliği hibeleri konusunda seminer verildi. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına ilçe kaymakamı Ferit Görükmez başkanlık etti.

Toplantıya DOKA Yetkilisi Mehmet Bozdoğan, Artvin Valiliği Proje ofisinden Zuhal Tuğçe Yazıcı, Saliha Özkul Özdemir ve Züleyha Soybek Sancaktaroğlu, Hopa ve Kemalpaşa Belediye Başkanları Nedim Cihan ve Ergül Akçiçek, Hopa sivil toplum kuruluşu ve oda temsilcileri Murat Temelkaya, Erdem Gülcan, Turhan Özhalk, Osman Akyürek, Zekeriya Yalçın, İsmet Başar, Okan Poyraz. Osman Küçükali, Celil Yıldırım ve İsrafil Kotil katıldı.

Toplantıda AB fonları ve AB bakanlığı tarafından desteklenecek olan programlar anlatıldı. 2007 ile 2013 tarihleri arasında ilk programın gerçekleştiği ve Artvin ili ve ilçelerinden hiçbir projenin geçmediği anlatıldı. İkinci dönem programları ise 2014 yılı ile 2026 yılları arasında oluşacak olan çeşitli program açılmaları ile kamuoyuna duyurulacağı belirtildi. İkinci fasıl destek programında Artvin’den mutlak bir proje onaylanmasını hedefleyen AB bakanlığı, bu kez işi sıkı tutuyor.

Hopa’nın talebini TSO başkanı Osman Akyürek “Hopa’da bir haddane veya Çay fabrikası yapmak istesek ne tür desteğiniz olur” şeklinde dile getirdi.

DOKA yetkilisi Mehmet Bozdoğan’ın yanıtı “bu konuda şimdilik yapılacak çok şey yok gibi görünüyor, daha çok açılacak olan duyuruları sizler takip edip, proje üretmelisiniz” dedi.

Hayati Akbaş

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU