Bir Farklı Kutlama

Bir Farklı Kutlama
Bir Farklı Kutlama aydin tatar
Bu içerik 306 kez okundu.
Reklam

Bir Farklı Kutlama

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında "15 Temmuz Şehitlerini ve Gazilerini Anma,2 bin 500 rakımda kar helvası ile ve Din Görevlileri Birlik, Beraberlik ve Dayanışma" programı organize edildi. Artvin ve ilçelerinde yağılan etkinlikler arasında Borçka ilçesinde farklı bir kutlama yansıdı.Bunlardan biri ise Camili (Macahel) Lekoban (Inda-sındva ) Yaylasında gerçekleştirildi.

Borçka ilçesinde,lanet yürüyüşü ardından verilen ikramlar sonrası, Belediye Başkanı Aslan Atan ise 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Milletin birlik ve beraberlik içerisinde hainlere karşı dik duruşunu asla unutmayacağız,geçen yıl bu meydanlarda bir araya yakın süre sizlerle beraber olduk ve Demokrasi meydanında ülkenin sahipsiz olmadığını ve ülkemizin sahibi asıl bu millet olduğunu en güzel şekilde herkese ispat ettiniz,size de yakışan buydu vurgusuyla.Borçkalı kardeşlerim her daim olduğu gibi,bayrağının,milletinin ve Devletinin yanında olduğunu en güzel şekilde neredeyse burada olan tüm ilçe halkı en güzel şekliyle ortaya koymuştur.Sizlere müteşekkiriz bizde sızların adeta hizmetkarıyız ifadesini,” kullandı.

Kaymakam Ertuğrul Örnek,Darbe gecesi halkın toplandığı Demokrasi Meydanında, 15 Temmuz gecesi 249 şehit verildiğini ve 2 binden fazla kişinin de gazi olduğunu anımsattı. Şehitlere rahmet, gazilere şifa dileyen Örnek, "Milletimiz 15 Temmuz'da bağımsızlığına sahip çıktı. Milletimizin bu acıları bir daha yaşamamasını temenni ediyorum.bu millet ezanlarımızı kimse susturamaz diye elinde bayrak göhsündeki iman ile bu bayrağımızı indirtmeyiz diye adeta kafa tutmuştu.Biz buradan haykırıyoruz,10 0 yıl geçse de bu millet bu tarih bu zaferi hiçbir zaman utmayacağı gibi bu yapılan ihanet ile hiçbir zaman unutmayacaktır, " dedi.

Kur'an-ı Kerim okunan ve dua edilen etkinlik, ramazanda hatimle teravih namazı kılındı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
Erkan Balta, Başvurusunu Teşkilatı İle Birlikte Yaptı
Erkan Balta, Başvurusunu Teşkilatı İle Birlikte Yaptı