VALİ DOĞANAY, BORÇKALI MUHTARLAR İLE BULUŞTU

VALİ DOĞANAY, BORÇKALI MUHTARLAR İLE BULUŞTU
VALİ DOĞANAY, BORÇKALI MUHTARLAR İLE BULUŞTU aydin tatar
Bu içerik 329 kez okundu.
Reklam

ARTVİN VALİSİ DOĞANAY, BORÇKALI BİR GRUP MUHTARI MAKAMINDA KABUL EDEREK DERTLERİNİ DİNLEDİ

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Borçka ilçesine bağlı bir grup muhtarı makamında kabul ederek, bir süre görüştü.

Vali Doğanay, ilçeye bağlı Kaynarca Köyü Muhtarı Hikmet Öztürk, Arkaköy Muhtarı Hayrettin Genç, İbrikli Köyü Muhtarı Temel Yalçınkaya ile Adagül Muhtarı Celil Cahit Özder’i makamında kabul ederek, talep, öneri ve dertlerini dinledi.

Ziyarette konuşan Vali Doğanay, muhtarların toplumun seçimle millete, devlete hizmet etmesi için görev verdiği en akil ve en hatırlı insanlar olduğunu söyledi.

Muhtarların devlete ve millete karşı sorumlulukları olduğunu belirten Doğanay, “İlimiz zor olduğu kadar güzel bir coğrafi yapıya sahip. Bu zor ve engebeli coğrafyada özellikle KÖYDES projeleri kapsamında köylerimize ve kırsal yerleşim yerlerimize büyük alt yapı hizmetleri sunuldu. Artvin, Türkiye’de KÖYDES projesinden en çok kaynak aktarılan illerin arasında geliyor. Son 15 yılda köylerimiz KÖYDES projesiyle hayat buldu. Bu projeler köylülerimizin yaşam kalitesini ve refah seviyesi artmasına katkı sağladı. İlimizde yolu ve içme suyu olmayan köyümüz çok şükür kalmadı.” dedi.

-Köylüler hizmetlerden memnun

Kaynarca Köyü Muhtarı Hikmet Öztürk ise, devletin ve hükümetin köylülere ve köylere büyük destek ve önem verdiğini belirterek, her zaman kendilerinin yanlarında olduklarını söyledi.

Köyün nüfus yoğunluğu bakımından ilçenin en büyük köyleri arasında yer aldığını belirterek,”Devletimiz ve hükümetimiz köylerimize alt yapı hizmetleri başta olmak üzere sağlık, eğitim alanında her türlü desteği ve yatırımları var. Köyümüzde yol ve içme suyu sorunumuz yok. Zaman zaman iş makineleri, kamyonlar ve olumsuz hava şartlarından dolayı köy yolunda tahribatlar meydana geliyor. Özel İdare Müdürlüğüne bağlı ekipler bozulan ve tahrip olan köy yolunda onarım yaparak köylülerin ulaşımda sıkıntı yaşamaması için mesai mefhumu demen çalışıyor. Bu hizmetler biz köylüleri çok mutlu ediyor. Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun.” dedi.

-Muhtarların ‘Yeşil Yol’ isteği

Köy muhtarları Yeşil Yol Projesi kapsamında Macahel- Beyazsu-Kaynarca-Adagül ve Erenler Yaylaları güzergahından Artvin il merkezine bağlantı yolu yapılması talebinde bulundu.

Vali Doğanay, ziyarette hazır bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı’ya muhtarların talebini değerlendirmesini ve kısa sürede bir çalışma başlatması talimatını verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.