Artvin Belediyesi Artvin’e Hizmet Yolunda Devam Ediyor

Çayağzı Mahallesi Sakinlerinin Talebi Yerine Getirildi.
Bu haber 2016-10-20 08:38:19 eklenmiş ve 1014 kez görüntülenmiştir.

Artvin Belediyesi Artvin’e Hizmet Yolunda Devam Ediyor

Artvin Belediyesi Artvin’e Hizmet Yolunda çalışmaya devam ederek şehrin eksiklerini tek tek gideriyor.

Artvin Belediyesi Artvin’in çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Artvin Belediyesi Çayağzı Mahallesinde vatandaşların öğrencilerin yoğun olarak kullandığı eskimiş tahta köprüyü kaldırarak yerine demirden daha kullanışlı ve estetik köprü yerleştirdi.

Artvin Belediyesi il merkezinde yaşayan vatandaşların sorunlarını gerçekleştirdiği mahalle toplantılarında bizzat yerinde tespit ediyor ve tespit edilen bu sorunlara da kalıcı ve estetik çözümler getiriyor. Bu kapsamda Artvin Belediyesi Çayağzı Mahallesi sakinleri tarafından dile getirilen ve her gün onlarca öğrencinin kullandığı AKSA Elektrik kurumunun karşısı, Kızılay Yurdu’nun hemen yukarısında bulunan tahta köprünün yerine yeni ve modern bir köprü yerleştirildi.

Çayağzı Mahallesi Sakinlerinin Talebi Yerine Getirildi

Artvin’e Hizmet Yolunda çalışmalarını sürdüren Artvin Belediyesi şehrin önemli eksikliklerini giderirken vatandaşların da günlük hayatına da doğrudan etki eden hizmetleri de yapmaya devam ediyor. 2016 yılı içerisinde yaptığı taş duvarı ve merdiven ihalesiyle her mahallede ihtiyaç duyulan yerlere yeni merdiven ve duvar yapımı yanı sıra mevcutları da onararak vatandaşların güvenli şekilde ulaşımlarını sağlamaları için çalışıyor.

Bu çalışmalar kapsamında Çayağzı Mahallesi AKSA Elektrik Müessese Müdürlüğü Binası karşında bulunan evleri ana yola bağlayan eskimiş tahta köprüyü kaldırarak yerine daha sağlam ve estetik demir köprü yerleştirildi. Bu çalışmayla şehir girişinde estetik bir görüntü oluştururken diğer taraftan da vatandaşlara daha güvenli ulaşım imkânı sağlandı.

Mahalle sakinleri, Artvin Belediyesine ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teşekkürlerini ileterek öğrencilerin de yoğun olarak kullandığı köprünün yenilenmesi yerinde ve çok önemli hizmet olduğunu söylediler. Bu hizmetten en çok yararlanacak olan çocuklar ise yeni köprüden duydukları memnuniyeti dile getirerek, daha güvenli bir şekilde okullarına gideceklerini ve demir köprünün de her açıdan bu bölgeye yakıştığını ifade ettiler.

Köprünün değişimi sırasında çalışmaların başında yer alan Artvin Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Erkan Yazan yaptığı kısa açıklamada,

köprünün eski halinin ihtiyaca cevap vermediği ve tehlike saçtığı Çayağzı Mahallesi tarafından Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye ve belediye çalışanlarına bildirildiğini, halkın sorunlarına hızlı bir şekilde kalıcı çözümler üretme iddiasında olan Artvin Belediyesi olarak bu talebi karşıladıklarını söyledi. Bölge sakinlerinin memnuniyetlerini duymak ve hissetmenin en büyük arzuları olduğunu vurgulayan Yazan, köprünün değişiminden dolayı mahalle sakinlerinin oldukça memnun olduklarını görmek özellikle de bu köprüyü her gün okula gidip gelirken kullanan çocukların yüzlerinde gülümsemeye şahit olmanın kendileri açısından en büyük memnuniyet olduğunu ifade etti.

Artvin Belediyesi’nin şehrimiz sakinleri tarafından eksikliği ve yetersizliği belirtilen ihtiyaçlar konusunda çalışmaları sürüyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ARTVİN HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi