ARTVİN KHB GENEL SEKRETERLİĞİ BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU..

ARTVİN KHB GENEL SEKRETERLİĞİ  BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU..
ARTVİN KHB GENEL SEKRETERLİĞİ  BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU.. Bayram Ali KAVALCI
Reklam

ARTVİN KHB GENEL SEKRETERLİĞİ

BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU..

 

 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İrfan Akalın 24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyet'in ilanıyla birlikte Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz günü kutlanan “Basın ve Gazetecilik Bayramının 109. Yılı” dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Artvin Kültür Evi’nde düzenlenen toplantıya İrfan Akalın’ın yanı sıra, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gündoğdu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Halime Tuylu, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı (AFGAD) İsmet Başer, AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Ajans Çoruh İmtiyaz Sahibi Tolga Gül, Artvin Gündem İmtiyaz Sahibi Tarık Mutlu, Serhad Artvin Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ayten Öztürk, Demokrat Çoruh Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sevgi Erer Boydağ, Doğan Haber Ajansı Artvin Temsilcisi Adem Güngör, Dost Artvin Gazetesi Muhabiri Buket Çelik ve İHA Artvin Temsilcisi Hasan Fehmi Demir katıldı.

 

GAZETECİLİK KUTSAL MESLEKLERDEN BİRİSİDİR!

 

Burada açıklamalarda bulunan Artvin Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri İrfan Akalın “Ben gazeteciliğinde kutsal bir meslek olduğuna inanıyorum. Gazeteciler yeri geliyor canını ortaya koyuyor. Savaş muhabirliği bile yapılıyor. Yeri geliyor halkın sesine kulak veriyorsunuz. Bundan dolayı bazı tepkiler alıyorsunuz. Yeri geliyor meslek icabı ciddi sıkıntılarla karşılaşıyorsunuz. Dolayısıyla her işin riske göre bir sınıflandırması olsa gazetecilerin işi çok riskli ve özveri gerektiren bir iş. Sağlık camiasının bir temsilcisi olarak sizleri çok önemsiyorum. Halkın taleplerini bizi ileten sizlersiniz. Bu vesile ile 24 Temmuz gazeteciler gününüzü kutluyorum. Çalışma şartlarınızın zor olduğunun farkındayım. İlerleyen dönemlerde daha iyi şartlarda çalışmanızı temenni ediyorum.

 

15 TEMMUZ GECESİ GAZETECİLİĞİN NE KADAR ZOR

VE ÖNEMLİ BİR GÖREV OLDUĞUNU DAHA İYİ ANLADIK

 

15 Temmuz gecesi haber alma özgürlüğünün, gazeteciliğin ne kadar önemli olduğunu bizzat gördük. Gerçekten o gece daha iyi anladık ki iletişim haberleşme olmasa biz bildiğimiz tüm kazanımlarımızı kaybedebiliriz. Bunu 15 Temmuz gecesi bizzat yaşayarak gördük. İdare pozisyonları olan insanlar gazetecilere korku ve endişe ile yaklaşıyorlar. açığımız olacak diye. Ama ben öyle görmüyorum. Elbette eksiklerimiz olacaktır. Sizlerde bizim göremediğimiz bu eksikleri halk adına görüp bize iletmek için bu görevi yapıyorsunuz. Bu açıdan benim bir endişem yok.

 

ARTVİN BASINI ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPIYOR

 

Devlet ve milletimiz için ne yapabiliriz diye düşündüğümüz zaman her zaman eleştirilere açığız. Artvin basının üzerine düşen görevi fazlasıyla yaptığını görüyoruz. Biz de bundan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Gazetecilerle tek tek tanışan ve sohbet eden Genel Sekreter Akalın, Artvin ile ilgili genel değerlendirmelerde de bulundu. Gazeteciler ise yaşadıkları sorunları ve gördükleri eksiklikleri ilettiler.

Haber alma konusunda büyük sıkıntı çektiklerini ifade eden gazeteciler, bilgi kirliliği olmaması için bilgiyi ilk ağızdan almaya çalıştıklarını ancak bu konuda çok büyük zorluklarla karşılaştıklarını aktardılar.

Kızılay Kan Merkezi’nin tüm donanım ve personelle hazır olduğu halde doktor olmadığı için kan alamadığını, bununda Artvin’de acil vakalarda kan ihtiyacına cevap verilemediği hatırlatıldı.

 

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik; “ Artvin Kızılay Kan Merkezi maalesef kan alamıyor. Çünkü doktor yok. Tüm cihazlar, personel mekân her şey var. Ama doktor yok. Böyle olunca da kan alınamıyor. Birçok insan kan vermeye gidiyor, orada bulunan görevliler doktor olmadığı için alamayız diyorlar. Yazık değil mi? Bunun için bize ne görev düşüyorsa basın olarak biz hazırız.

 

Çok acil özellikle de taze kana ihtiyaç duyulduğunda kan alan merkez olmadığı için bulunamıyor. Kanlarımız Trabzon’dan, Rize’den geliyor. Ayda bir düzensiz bir şekilde arada bir kan toplama aracı geliyor.

 

ARTVİN’İN YOLLARI HASTA NAKİL İÇİN UYGUN DEĞİL!

 

O araç geldiğinde insanlar olmuyor veya kan vermeye uygun olamıyor. Başka zaman kan vermek istese de veremiyor. Ben bu konunun gündeme getirilmesinden yanayım.” Dedi.

Hasta nakillerinin de büyük sorun olduğu konuşulan basın buluşmasında, “Artvin’deki yollar maalesef hasta nakil için sıkıntılı. Yerinde tedavi edilmesi en doğrusudur. Karayolları Artvin’de hiç yol yapmadı. Yapılan yollar hatalı, Tünellerin giriş ve çıkışları hatalı. Bu şartlarda hastanın nakli sıkıntılı oluyor. Biz basın olarak bu konuyu da gündeme taşıyoruz.”dedi.

 

SİGARA BIRAKTIRMA POLİKLİNİĞİ AKTİF DEĞİL

 

Sigara bıraktırma polikliniğinin de konuşulduğu basın buluşmasında Genel Sekreter Akalın; “Sigara bıraktırma polikliniğimiz aktif değil. Bunun için Göğüs Hastalıkları uzmanı doktor arkadaşlarımızın sertifika almaları gerekiyor. Bunun yanında en az 2 göğüs Hastalıkları Uzmanı doktorlarımızın olması gerekiyor. Bu biraz da gönüllülük esasıyla yapılıyor. Zorlayamıyorsunuz. Son atamalarla Artvin Devlet Hastanesi’ne rekor sayıda doktor ataması yapıldı. 19 doktorumuz geldi. Ancak zorunlu görev süresi sona erince doktorlarımız başka bir yere tayin isteyebiliyor. Bu da onların hakkıdır. Davetimize katılımınızdan dolayı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak hepinize çok teşekkür ediyoruz. Gününüzü kutluyor, görevinizde başarılar diliyoruz. “dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU