MEMLEKETİNE İZİNİNLİ GELDİ AYI SALDIRISINA UĞRADI

MEMLEKETİNE İZİNİNLİ GELDİ AYI SALDIRISINA UĞRADI
MEMLEKETİNE İZİNİNLİ GELDİ AYI SALDIRISINA UĞRADI aydin tatar
Bu içerik 282 kez okundu.
Reklam
 MEMLEKETİNE İZİNİNLİ GELEN YÜCEL KÜÇÜKALTUN  AYI SALDIRISINA UĞRADI
 
 
 
Yücel Küçükaltun (56) Görev yapmış olduğu Ankara’dan  izinli gelmiş olduğu memleketinde ayı saldırısına uğradı. Yücel Küçükaltun ayı saldırısında yara almadan kurtuldu.
Ankaradan senelik iznini geçirmek üzere Artvin’in Şavşat ilçesine gelen Yücel Küçükaltun ayı saldırısına uğradı. Ayı saldırısı anında aracında hareket halinde olduğu için araca saldıran ayı, aracı kullanan Yücel Küçükaltun’un arabasının kornasına basması sonucu kaçtı.
Şavşat ilçesine bağlı Meşeli köyü Agara Mahallesinde ki  evinin bahçesine giren ve orada ürünlere zarar veren ayı ve iki yavrusunu görünce aracına binerek ayıyı ve yavrularını bahçeden çıkarmak isterken ayı bir anda dönerek araca saldırdı. Araca 1 metre mesafede Yücel Küçükaltun’un aracın kornasına basması sonucu ayı korkarak kaçtı.
Konuyla ilgili olarak Yücel Küçükaltun; “Her yıl olduğu gibi yine senelik izini mi memleketimde geçirmek için köyüme geldim. Köydeki evimizin hemen yanında bulunan bahçemize bir ayı ve iki yavrusunun girdiğini gördük. Biraz seslenmemize rağmen ayı ve yavruları bahçeden çıkmadı. Kapının önünde bulunan aracıma binerek ayıyı çıkarmak istedik. Bir anda Ayı araca doğru saldırdığını gördüm. Araç içerisinde ailem kızım ve yeğenlerim vardı. Arabanın kornasına bastım, ayı kaçtı.  Ayı annelik duygusu ile yavrularını koruma amaçlı araca saldırdığını düşündüm. Elbette onlarda bir can ve içinde bulunduğumuz doğada onlarında yaşam hakkı var. Bu bölgede oldukça çok sayıda ayı saldırıları vakası olmaktadır. Ayıların mahallelerin içine inmemesi için ormanlık alanların veya köyün ormana yakın bölgelerine meyve ağaçları dikilebilir. Tabii onlarda bir can beslenebilmek için mahallelerin içine kadar inmek zorunda kalıyorlar” dedi.
Yücel Küçükaltun elindeki cep telefonu ile o anı saniye saniye kaydetmeyi başardı.
 
 
NURBAY USTA
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.