BORÇKALI 95 YAŞINDAKİ ALTUNTER DEDENİN YOL SEVİNCİ

BORÇKALI 95 YAŞINDAKİ ALTUNTER DEDENİN YOL SEVİNCİ
BORÇKALI 95 YAŞINDAKİ ALTUNTER DEDENİN YOL SEVİNCİ aydin tatar
Bu içerik 268 kez okundu.
Reklam

BORÇKALI 95 YAŞINDAKİ ALTUNTER DEDENİN YOL SEVİNCİ

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Borçka ilçesine bağlı Camili (Macahel) havzasındaki Efeler köyünde yaşayan 95 yaşındaki Şaban Altunter’in evine ulaşımını sağlayacak olan yol hayalini gerçekleştirdi.

Yolu yılın yaklaşık altı ayı kardan dolayı kapanan Camili bölgesindeki Efeler köyünde yaşayan 95 yaşındaki Şaban Altuner, köy muhtarı ile birlikte Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek’i makamında ziyaret ederek, evine ulaşımı sağlayacak 1 kilometrelik yol yapılması talebinde bulundu.

Bunun üzerine Kaymakam Örnek, İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğince yol yapılması için gerekli olan etüt çalışmalarının yapılarak, vatandaşın talebinin yerine getirilmesi için gerekli çalışmaların talimatını verdi.

Köylere Hizmet Götürme Birliğince iş makinesi kiralanmak suretiyle başlatılan çalışmalar neticesinde yaklaşık iki ay gibi kısa sürede yeni yol yapılarak Şaban Altunter’in evine ulaşım sağlandı.

-VALİ DOĞANAY, YOLU İNCELEDİ

Camili köyünde bazı ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Doğanay, yol talebi yerine getirilen Şaban Altunter’i evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Altuner’in hayali olan yolu inceleyen Vali Doğanay, hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Hayatının son demlerinde en büyük hayali olan yola kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Altunter,” Yıllarca evime ulaşmak için patika yollardan gezmek durumunda kaldım. Devletimizden yol talep ettim ve iki ayda yolumu yaptılar. Köyümüze çok kar yağıyor. İlçeyle bağlantımız yaklaşık 6 ay kopuyor. İlerlemiş yaşımda evime yol yapıldığını görmek beni dünyanın en mutlu insanı yaptı. Devletimiz, hükümetimiz, valimiz, kaymakamımız ve milletimiz sağolsun.Allah’ım devletimize, hükümetimize ve milletimize bir zeval vermesin. Emeği geçenlerden rabbim razı olsun.” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
Erkan Balta, Başvurusunu Teşkilatı İle Birlikte Yaptı
Erkan Balta, Başvurusunu Teşkilatı İle Birlikte Yaptı