CHP YUSUFELİ İLÇE BAŞKANLIĞI OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI


Bu haber 2017-11-14 15:36:29 eklenmiş ve 225 kez görüntülenmiştir.

CHP YUSUFELİ İLÇE BAŞKANLIĞI OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

CHP Yusufeli olağan İlçe Kongresi 13 Kasım 2017 Pazartesi günü gerçekleştirildi.. Kongreye CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, 22 Dönem CHP Artvin Milletvekili Av. Yüksel Çorbacıoğlu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, CHP İL Başkanı Ali Yücel Kurt, Kılıçkaya son belediye Başkanı Erdoğan Gazihan, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, AFGAD Başkanı İsmet Başar, CHP İl Örgütü üyeleri katıldı.

Saat 12.00’de başlayan Olağan kongrenin açılış konuşmasını İlçe Başkanı ve tek liste ile yeniden başkan adayı olan Barış Demirci yaptı. Divan oluşturulması için isimler önerildi. Divan Başkanlığını CHP İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yılmaz yaptı.

Saygı duruşunun yapılması, istiklal Marşının okunmasının ardından Faaliyet raporları ve gelir gider raporları okundu. Konuşmalar bölümünde ilk konuşmayı Başkan Barış demirci yaptı. Demirci konuşmasında birlik zamanı olduğunu, küskünlüğün dargınlığın ayrışmanın kimseye fayda getirmeyeceğini belirtti.

ÜLKE OLARAK HER AÇIDAN ZOR GÜNLER GEÇİYORUZ.

Demirci. “ AKP’nin Türkiye’yi getirdiği nokta işte bu... Her açıdan zor günler geçiriyoruz. Ekonomide, siyasette, her alanda zor günler yaşıyoruz. Burada öz eleştiride bulunmak zorundayız. Geçmişte yapılan hataların tekrar edilmemesi gerekiyor. Ayrı, gayrı, sen ben değil, Biz olarak, kenetlenmiş bir şekilde önümüzdeki seçimlere hazırlanmalıyız. Kongremize gelerek bizleri onurlandıran herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Demirci’nin ardından söz alan Kılıçkaya Beldesinin kapanmadan önceki son belediye başkanı, Emekli öğretmen Erdoğan Gazihan, Yılmaz Güney’in Sevgi ve Dostlukla ilgili söylediği sözü paylaştı. Gazihan konuşmasında;” Bugün Yusufeli’nde bir anlamda ev sahibi olarak burada sizlere hitap etmekten mutluluk duyuyorum. Ben çok konuşup zamanınızı alamayacağım. Genelde herkesin bildiği ama her zaman hatırlatılması Yılmaz Güney’in Dostluk ve sevgi üstüne söylediği sözü hatırlatacağım. Kavgayı, bir yaprağın üzerine yazmak isterdim sonbahar gelsin yaprak dökülsün diye Öfkeyi, bir bulutun üzerine yazmak isterdim yağmur yağsın bulut yok olsun diye Nefreti, karların üzerine yazmak isterdim güneş açsın karlar erisin diye

...Ve dostluğu ve sevgiyi, yeni doğmuş tüm bebeklerin yüreğine yazmak isterdim onlarla birlikte büyüsün bütün dünyayı sarsın diye.

Sözün kısası makbuldür diyor, kurultayın hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

BAŞKAN YILDIRIM’DAN 3 MEKTUP FIKRASI..

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir ise konuşmasında üç mektup örneğini verdi. Yıldırım,”Ben öncelikle bu kurultayın hayırlı olmasını diliyorum. AK’liler AKP’li olduklarını açıkça söyleyemiyorlar. Son olarak Atatürk’ü anmak için Anıtkabir’e çağrı afişleri astılar. Atatürkçüyüz deyin kurtulun. Diyorum. Çünkü eninde sonunda herkes Atatürk’ü anlayacak. Ben geçmişte merhum Demirel’in anlattığı ve meşhur ettiği 3 mektup hikâyesini anlatacağım.

Zamanında bir ülkede kral/sultan yeni bir şansölye/veziriazam atamış. Devir-teslim yaparken, eski veziriazam yenisine 3 mektup vermiş, "başın sıkıştıkça sırasıyla aç" demiş. Gel zaman git zaman

sıkışmış yeni veziriazam, pek de inanmayarak birinci mektubu açmış: "Düşmanlarını kötüle, suçu onlara at" yazıyormuş. Öyle yapmış, sıkıntıyı savuşturmuş..

Bir süre sonra yine sıkışmış, koşmuş ikini mektubu açmış: "YANINDAKİLERİ kötüle, suçu onlara at" yazıyormuş.. Tavsiyeyi uygulamış, gerçekten kurtulmuş..

Yine başı belaya girdiğinde, bu kez can havliyle üçüncü mektubu açmış: ÜÇ MEKTUP DA SEN YAZ! yazıyormuş.. Bunlar mektup yazmaya başladılar. Tam bu noktaya geldiler.”dedi.

BUGÜN ÖNEMLİ BİR TARİHTİR!

CHP İl başkanı Ali Yücel Kurt ,” Bugün önemli bir tarihtir. İstanbul’un işgal edildiği tarih ve aynı zamanda Atatürk’ün “Geldikleri gibi Giderler” sözünün de söylenildiği gündür. Bu iktidar geldiği gibi gidecek. Türkiye Çin’den 5 milyar dolar istemiştir. Karşılığında Varlık Fonu gösterilerek Çin ise 1.4 milyar verebileceğini söylemiştir. Türkiye ekonomik olarak çok zor duruma gelmiştir. Burada bize daha çok çalışmak düşüyor. Dargınlıkları, küskünlükleri bir kenara atarak şimdiden çalışmaya başlayacağız.”dedi.

ÇİN’DEN 5 MİLYAR DOLAR BORÇ İSTEYECEK HALE GELDİLER!

22. Dönem CHP Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, “Dargınlıkların, ayrılıkların bir tarafa atılarak, kol kola girerek Türkiye’yi bu zor durumdan kurtaracağız. Bakın Çin’den 5 milyar dolar borç istediler, Çin vermedi. Türkiye ekonomik çöküntü içinde, sosyal çöküntü içinde, Edirne’den Bulgaristan’a geçip geriye doğru baktığınızda Ortadoğu Ülkesi olarak görülmeye başlandık. Reçete Mustafa Kemal Atatürk’te buluşmaktır. Yusufeli Olağan Genel Kurul’un hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.”dedi.

Bir partili olarak söz alan 32 yaşındaki Erhan Saraç, CHP’nin Yusufeli’ne daha çok ve samimi olarak sahip çıkmasını istedi. Yusufeli’nde CHP’li olmanın zorluklarından söz eden saraç,” Yusufeli’nde CHPliyiz diye bize hiçbir yerde iş verilmez. Ben 15 yaşındayken CHP’nin afişlerini asardım. Bu partide görev almak, CHPli olmak benim için bir onurdur.

KENDİMİZE ÖZELEŞTİRİ YAPMALIYIZ

Ama Yusufeli’nde CHPli olmak gerçekten zordur. Bakın DSİ burada nitelikli dolandırıcılık yapıyor. Vatandaşın arazilerini 60- 70 TL’ye kamulaştırıyor. İstanbul’un 5 milyon oyunu almış belediye başkanı istifa ettiriliyor, Ankara’nın 3 milyon oyunu alan Belediye Başkanı istifa ediyor, partisinden küsmediğini söylüyor, her zaman partiye hizmet edeceğini söylüyor. Hep bu seçim o seçim diyoruz. Küskünlükler devam ediyor. Biraz öz eleştiri yapmalıyız. Halkın sorunlarıyla yakından ilgilenmeliyiz. Fındık sorunu, kamulaştırma, ulaşım sorunları partimiz tarafından daha etkili takip edilmeli ve halkın yanında olduğumuz hissettirilmelidir. Bir genç olarak artık iktidar olmamız gerektiğini düşünüyorum. CHPli olmak benim için bir onurdur.” Diyerek sözlerini tamamladı.

ESNAFIN, İŞÇİNİN, MEMURUN, HAKKINI BİZ SAVUNUYORUZ

Son olarak söz alan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Erhan Saraç’ın sözlerine yanıt vererek başladığı konuşmasına;” Biz fındık üreticilerinin sorunları için Ordu’da fındık yürüyüşü yaptık. Fındık üreticiler, gelmedi. Ben siyasetten bir şey öğrendim. Kendi sorununa sahip çıkmayan, sesini çıkarmayanın, hakkını aramayanların hakkını savunmak anlamsız oluyor. Mecliste bir çuval çayı ben

döktüm. Karadeniz’in sorunlarını sürekli dile getirdim. Yusufeli kamulaştırma sorununu araştırma komisyonu kurulması için gündeme taşıdım. Tabutlu eylemde buradaydım. Yusufeli Halkının yanındaydım. Bundan sonrada olmaya devam edeceğim. Daha ne yapmalıydık?

GEÇMİŞTE HATALAR YAPTIK! BUNDAN SONRA HATA YAPMAYACAĞIZ

330 muhtara mektup yazdım. Sorunlarınızı meclise taşıyayım, bana yazın dedim. Tahmin edin kaç muhtar döndü sadece 1 muhtar. Ona da seni gündeme taşımayayım fişlerler diyerek gündeme getirmedim. Böyle bir korku imparatorluğu içindeyiz. Geçmişte hatalar yaptık. Ama artık hata yapma lüksümüz yok. Bütün belediyeleri geri alacağız. Bunun için yola çıkıyoruz.”dedi. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Av. Barış Demirci yeniden CHP Yusufeli İlçe Başkanı oldu.

HABER: SAMİ ÖZÇELİK

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YUSUFELİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye