ŞAVŞAT CHP İLÇE KONGRESİ YAPILDI

ŞAVŞAT CHP İLÇE KONGRESİ YAPILDI
ŞAVŞAT CHP İLÇE KONGRESİ YAPILDI aydin tatar
Bu içerik 308 kez okundu.
Reklam

ŞAVŞAT CHP İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Acar Yeniden Başkan Seçildi

 

 Yusufeli İlçe Kongresinin ardından bu kez Şavşat ve Ardanuç Kongreleri aynı günde yapıldı. Yapılan iki kongreden birisi olan Şavşat’ta 2 aday yarıştı. Acar, yeniden başkan seçildi.

Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Şavşat İlçe Kongresi’nde mevcut Başkan Nihat Acar ile Başkan adayı Erdoğdu Atalay’ın listeleri yarıştı. Yapılan seçim sonrası Nihat Acar yeniden başkan seçildi.

Şavşat İlçe Kongresi açılış konuşmasının ardından oluşturulan Divan, kongreyi devraldı. Divan Başkanlığı’nı ise CHP İl Örgütü Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin yılmaz yaptı.

Saygı duruşunun yapılması, İstiklal Marşının okunmasının ardından, Faaliyet raporları ile gelir gider raporları okundu. Daha sonra konuşmalar bölümüne geçildi.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, geçmişte kaybedilen seçimlerin basit hatalardan kaybedildiğini, bundan büyük dersler çıkartıldığını ve bundan sonra aynı hataların yapılmayacağına inandığını belirterek; “CHP, dünyanın sayılı, köklü tarihi ve şanlı geçmişi ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 2 büyük eserinden birisi ve bize emanetidir. CHP’de yarışmasını bilen arkadaşlarımız, kol kola girerek barışmasını da çok iyi bilir.

Eğer biz, HES’lerin, taş ocaklarının, Cerattepe ’deki davanın arkasında burada bulunan tüm arkadaşlar topyekûn bir araya gelebiliyorsak, memleket söz konusu olduğunda bir araya gelmesini biliriz. Atatürk’ün “Fikri hür, vicdanı hür” bir nesil hedefine karşın iktidarın kindar ve dindar nesil söylemi bizi muasır medeniyetlere değil, geriye götürecektir. Onun için birlik zamanı, bir ve beraber olma zamanıdır.” dedi.

İl Başkanı Ali Yücel Kurt ise konuşulacak çok şeyin var olduğunu, ancak buna zamanın yetmeyeceğini belirterek gündemi özetledi. Kurt, “Konuşulacak o kadar çok şey var ki. Ancak zaman buna imkan vermiyor. Birkaç önemli noktaya değinip

sözlerimi tamamlayacağım. Evin şirketin, devletin ekonomileri birbirine benzer. İşler kötüye gitmeye başladı mı çarkı çevirmek için bir şeyleri satmak zorunda kalabilirsiniz. Türkiye maalesef bugüne kadar her şeyi sattı. Satacak hiçbir şeyleri kalmadı Şimdi 500 bin lojmanı satılığa çıkardılar. 300 binini satmayı hedefliyorlar.

Türkiye’nin durumu hiç iyiye gitmiyor. Varlık fonu ipotek gösterilip Çin’den 5 Milyar dolar borç istendi. Ancak Çin ipotek ettirilmek istenen değerlere 1. 5 milyar değer biçti. Bu kadar veririm dedi. Almadan döndüler. Ekonomi de çanlar çalıyor. Çok büyük bir sorun var.

Geçmişte hepimizin hataları oldu. Oraya takılmayacağız. Önümüze bakacağız. Tüm belediyeleri geri alacağız. Çünkü AKP belediyeleri yaklaşın 4 yıllık süre içinde hiçbir şey yapamayacaklarını gösterdiler. İktidar belediyesi olmak demek iyi hizmet edebilmek demek değildir. Bunu çok net şekilde gördük. Eğer bir aile içi sorunumuz varsa birlikte konuşacağız. Dışarıda konuşmayacağız. Bugün mesele 80 milyondur, ülkemizdir.” dedi.

CHP İlçe Başkanı ve başkan Adayı Nihat Acar’da yaptığı konuşmasında; “36. İlçe kongremize hepiniz hoş geldiniz. Burada parti içi bir demokrasi yarışı var. Burada kazanan kaybeden olmayacak. Hangimiz kazanırsak kazanalım CHP kazanacaktır. Ben Erdoğdu Atalay arkadaşımıza da başarılar diliyorum.” dedi.

CHP Şavşat İlçe Başkan Adayı Erdoğru Atalay da yaptığı konuşmasında genel durum değerlendirmesini yaptı. Konuşmasında satır aralarında eleştirilerini de yönelten Atalay, bu seçimin parti içi demokrasi yarışı olduğunun altını çizdi.

Son olarak söz alan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “İlçe kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Yusufeli’nden başladık. Bugün Şavşat ve ardından Ardanuç kongreleri ile devam edeceğiz. Bakın referandum da Karadeniz’de tek bir il hayır demiş. Artvin ve bir de komşumuz Ardahan. Bu yürekli insanları kutluyorum. Bir ülkeyi tek adam rejimine teslim etmek istemiyoruz. Onun için 2019 seçimleri çok büyük önem arz etmektedir.

İktidar kendi geleceğini düşünüyor. Bakın Reza Zarraf için Nota verdik. Neden mi? Eğer Reza konuşursa birileri ne ABD’ye ne Avrupa’ya gidebilecek. Ucu onlara dokunacak. Aldığımız duyumlara göre Reza Zarraf itirafçı olacakmış. Her şeyi anlatacak.

Kim ne derse desin. Toplumsal muhalefetin tek lideri olarak Kılıçdaroğlu kalmıştır. Adalet Yürüyüşü ile dünyanın ilgisini Türkiye’nin üzerine çekmiştir. Dünya Türkiye’nin bir “Gandisi” var diyor. CHP’yi sürekli terör örgütü ile yan yana getirmek istiyorlar. Biz terör örgütü ile hiç yan yana gelmedik. Masaya oturmadık. FETÖ’nün de PKK’nın da hedefinde biz olduk. Darbe yapıldığında meclise giden 3 vekilden biriyim ben.

Bakın tek adam rejiminin ne kadar tehlikeli olduğunu görüyoruz. Bugün yüzde 41 belediye başkanlarına verilen oylar devre dışı kalmıştır. Seçtikleri belediye başkanları görevden alınmıştır. Bunlar neden görevden alındıkları belirtilmemiştir. Metal yorgunluk adı altında bunu yapmışlardır. Neden görevden alındıkları kamuoyuna açıklanmamıştır.

Biz, Artvin’deki belediyeleri geri alacağız. Şunu da söyleyeyim. CHP’nin adayı kazandığında Parlamenter sisteme geri dönülecek. Bu ülke asla tek adama teslim edilmeyecek. Bu kim olursa olsun fark etmez. Şimdi AKP Atatürk’e sarıldı. Biz bundan asla rahatsızlık duymayız. Ama bunu siyaset için yapıyorsanız, Atatürk bir sandığa sığmayacak kadar büyük bir değeredir. Bunu da Türk Halkı size anlatacaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Nihat Acar yeniden başkan seçildi. Erdoğdu Atalay, Acar’ı tebrik ederek başarılar diledi. Başkan Acar, Erdoğdu Atalay ve tüm delegelere teşekkür etti.

hayati akbaş

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.