Hemşinliler Hizmet Vakfın'dan Kemalapaşa’da büyük buluşma!


Bu haber 2017-12-02 12:47:46 eklenmiş ve 1678 kez görüntülenmiştir.

Hemşinliler Hizmet Vakfının Organizasyonuyla Yeni ilçe olan Kemalapaşa’da büyük buluşma!

Hemşinliler Hizmet Vakfı 1. Yılını Yeni İlçe Kamalpaşa’da, Aakasya Restaurant’ta Yönetim, Üye ve katılımcılarla görkemli bir organizasyonla kutlandı. Kemalpaşa Akasya Restaurant’ta gerçekleşen gece Hemşinliler Hizmet Vakfı’nın Basın ve Halkla ilişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Şerif Sarı, bu anlamlı buluşmanın içeriğini ve önemini anlatarak, ben Sakarya’da yaşıyorum, benim atalarım bu topraklardan 130 yıl önce göçmüşler, ben Hopa ve Kemalpaşa ilçelerimize geldiğimde kendimi bir kuş gibi özgür hissediyorum diyerek, Birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Sarı yaptığı konuşmada 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” vesilesiyle “Kadınlar böyle bir durumla tarih sürecinde karşılaşmamış, aksine yaşamın yükünü birlikte paylaşmışlardır. Türkiye gerçeğine bakacak olursan kadınlarımız korunmasız ve maalesef şiddet görüyor. Buna hepimizin duyarlı olması gerikiyor” dedi. Kadınlarımıza hiç bir ayrım yapmadan her türlü desteğin verilmesi gerektiğini belirterek, günün önemine vurgulayarak vakfın kadın Yönetim kurulu Üyesi Leman Karaibrahimoğlu’nu konuşmaları için sahneye davet etti.

“ANNELERİMİZ ELLERİ ÖPÜLECEK İNSANLARDIR”

Hemşinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Leman Karaibrahimoğlu yaptığı konuşmada; Herkese merhaba; Değerli hemşerilerim; Vakfımız tarafından düzenlenen bu anlamlı gecede şahsımın da, Kemalpaşalı bir kadın ve eğitmen olması hasebiyle, biz kadınlar başta olmak üzere, bölgemiz ve bazı sosyal konulara değinmek adına bu kürsüdeyim. Bizlerin büyükleri olan, ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyeceğimize inandığım, Annelerimiz ve Babalarımızın hepimizin üzerinde etkileri var. Bizleri, kâh Anadolu yolarında, kâh yakın komşu ülkelerde zor şartlarda direksiyon sallayan Babalarımız ve Çay bahçelerinde yağmur-çamur demeden makas sallayan Annelerimiz, o ellileri öpülecek insanlar, “kadın-erkek” ayrımı yapmadan hepimizi daha iyi bir gelecek ve müşterek yaşamamız için yetiştirdiler. Ancak son

yıllarda bölgemizde gençlerimiz hedefsiz, Kızlarımız ve Kadınlarımız, üzülerek ifade etmeliyim, “biçare” içerisinde haytalarını sürdürme gayretlerinde olduklarını gözlemliyorum. Değerli beyefendiler üzülerek ifade etmeliyim ki, bu hoş olamayan durumdan sizler sorumlusunuz. Özellikle Hopa ve Kemalpaşa ilçelerimizde yaşayan beyler, toplumuzun yarısını oluşturan “Kızlarımıza ve Kadınlara” geçmişte kıt imkânlarla cesaret vererek sorumluk yükleyen, destekleyen İnsanlar, büyüklerimiz gibi her konuda destek olun. Araştırmalar göstermiştir ki bizim gibi toplumlarda kadınlar eşleri tarafından özelikle iş bölümlerinde yalnız bırakılıyor. Bu durum bazı sorunlarda sebep oluyor. Ailelerde kadınlar iş paylaşımlarında yalnız bırakılıyor ancak, üretilen ekonomik değerlerin kullanımında üreten kadının neredeyse hiç tasarrufu olmadığı biliniyor. Hâlbuki hayat müşterek. Aileleri ve çocukları için üreten kadınların ürettiği değerlerin nasıl kullanması hakkında tasarrufu olmalı. Unutmayın ki Çocuklar ve Gençler, özelikle kızlarımız Annelerinin ve Babalarının gündelik hayatlarında birbirlerine karşı davranışlarından etkilenerek içsel olarak kişiliklerini oluştururlar. Onun için lütfen, evdeki davranışlarınıza çok dikkat edin, müşterek yapılması gereken, iş gücüne en çok ihtiyaç duyulan çaylıklarda, çay bahçelerimizde ve diğer müşterek yapılması gereken işlerde, eşlerinizi tek başına bırakarak, çok sevdiğiniz, üzerine titrediğiniz çocuklarınıza nasıl örnek ebeveyn ve insan olabilirsiniz. Evet, görünürde kadınlar “Hopa ve Kemalpaşa ilçelerimizde” ülke genelinden daha üst seviyede özgür olarak yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu özgürlüğü pratikte yani gerçek anlamda hep birlikte yaşamak için “kadın erkek tüm çocuklarımıza” davranışlarınızla daha iyi örnek olmalıyız. Toplumumuzun direği olan kadınlarımızla evde, bahçede ve sokakta yani hayatın her alanında özgür kılmak, çocuklarımıza ve gençlerimize gerçek anlamda örnek olmak için birlikte yürüyün, yürüyelim!.. Beni sabırla dinlediğiniz için teşekkür ederim.. Hepinizi saygıyla selamlıyorum..

Gecede Hopa’da yaşayan ve Hemşinli kadınların yaşamın her alanında varoluşlarının önemini ve bölge kadınlarının sorunlarının ortaya konması gerektiğini belirten, Hemşinliler Hizmet Vakfı Üyesi Sultan Palaşoğlu Akbıyık, yaptığı konuşmada “Kadınlar hayatın en önemli yükünü çekiyor. Evlerin içinde kadınlarımız nasıl bir yaşam içindeler, bilmiyoruz. Sadece medyaya yansıyan tarafı ile görüyoruz. Anneyiz, kızkardeşiz, ablayız, halıyız, teyzeyiz. Hepimizin sosyo-ekonomik

durumu farklı bireyleriz. Eğitimle aşacağımıza inanıyorum. Çünkü “anne” en büyük eğitmendir”’ dedi.

 

“MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE”

Hemşinliler Hizmet Vakfı & Hopa Ticaret ve Sanayii Odası İşbirliğiyle bir gün önce Hopa sundura Mahellesi-Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait konferans salonunda halka açık verilen konferansın bir benzeri de gecede bir sunumla katılımcılara aktarıldı. Dokuz Eylül üniversitesi Adlı tıp Ana bilim dalı başkanı, Prof. Dr. Erdem ÖZKARA’nın Artvin’de Uyuşturucuyla mücadelede gelinilen durumu gözler önüne sererek çözümü noktasında nelerin yapılması gerektiğini aktardı. Katılımcıların dikkatle izlediği sunum 45 dakika sürdü. Sinevizyonda daha önce alkol-uyuşturucu ile mücadele etmiş kişilerin hikâyeleri yansıtıldı. Sunum beğeniyle takip edildi..

* * * Necmettin AYDIN ; “1. YILIMIZDA GÜZEL ŞEYLERE İMZA ATTIK”

Gecenin mimarlarından Hemşinliler Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Necmettin Aydın konuşmaları için sahneye davet edildi. Aydın’ın yaptığı konuşmada; Herkese İyi akşamlar. Değerli Arkadaşlar, Hanımefendiler ve Beyefendiler, Vakfımız tarafından yeni ilçemiz Kemalpaşa’da düzenlediğimiz gecemize hepiniz hoş geldiniz. Kemalpaşa beldemizin İlçe oluşunu kutluyorum. Sayın Kaymakamımız, Belediye başkanımız tüm Kemalpaşa halkına, Artvinimize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sevgili konuklar, vakfımızın davetine duyarlılık göstererek bu gece bizlerle olduğunuz için teşekkür ederim. Vakıf olarak ilk kongremizi gerçekleştirerek göreve gelişimizin

yarın yıl dönümü. Bu tür Sosyal paylaşımın ve dayanışma, birlik ve beraberliğimiz acısından önemlidir. Geçmişte İstanbul Beylikdüzü’nde bu anlamda ilk gecemizi düzenlemiştik. Burada olan birçok arkadaşlarımız ve yöneticilerimiz bizi orada da yalnız bırakmamıştı. İstanbul’daki gecemizde vakfımızın amaçları ve işleyişi hakkında değerli katılımcılara ayrıntılı bilgi aktarmıştım. Ve o günkü konuşmamda önümüzdeki süreçte yapacağımız sosyal çalışmaların içeriğiyle ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşmıştım. Bugün memnuniyetle bu buluşmamızda sizlerin huzurunda yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımlarında bulunacağım.

Vakfımızın değerli üyeleri ve gönüldaşlarımız; kuruluşumuz daha 1 yılı bulmuşkesizlerin desteğiyle vakıf amacına yönelik çok değerli işlerin üstesinden geldik ve geliyoruz. Bu süreçte öneriler doğrultusunda ve yaptığımız çalışmalar neticesinde , 2017- 18 eğitim yılında 220 öğrenciye her ay burs veriyoruz. Bu burslar önemli bir yekûn tutmaktadır..Tutan yekûnu, Hopa’dan, Bursa’ya, Sakarya’dan, Düzce’ye, Ankara’da ve İstanbul’da ve Antalya’da yani Türkiye’mizin her bölgesinde yaşayan, sizler gibi vakfımızın üyeleri ve Gönüldaşları hayırsever insanlar olarak hepimiz üstleniyoruz. .

Bizim toplumumuza karşı sorumluklarımız var.Vakfımız tüzüğünün emrettiği içerikle hepimiz için hayati öneme sahip, geleceğimiz olan gençlerimizi ve çocuklarımızı yani ülkemizin geleceğini açıkça tehdit eden madde bağımlılığı başta olmak üzere toplumumuzu tehdit eden tüm konularla mücadele etmek önceliklerimizin ve sorumluklarımızın başında geliyor.Birçoğumuzun bildiği gibi bu anlamda 24 Kasım Cuma günü Hopa Ticaret ve Sanayi odamızla birlikte, Hemşinliler Hizmet Vakfı olarak, değerli hocamız Prof. Dr. Erdem ÖZKARA’nın sunumuyla bir program gerçekleştirdik. Bu programın tekrarını bu akşam değerli hocamızın himayesinde burada tekrarlayacağız.Bu anlamda yaptığımız programlara Hopa ve Kemalpaşa Kaymakamlarımız ve belediyelerimizle birlikte, siyasi partilerimizin de dâhil olduğu tüm sivil toplum kuruluşlarımız desteklediği, sahip çıktığı konferanslar gibi, farklı projelerle b bu sorumluklarımızı sürekli kılacağız, çocuklarımıza ve gençlerimize dolaysıyla ülkemizin gelecegine sahip çıkacağız.

Değerli Arkadaşlar; biliyorsunuz İstanbul’da yapılan gecemize katılan Beylikdüzü belediye başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu bizlere bir söz vermişti. Vakfımızın talebi hizmet ve sosyal ihtiyaçlara cevap verebilme gayesiyle bir yer tahsisiydi. Sayın Beylikdüzü belediye başkanı Ekrem İmamoğlu o gün bizlere verdiği sözlerin gereğini yerine getirdi ve HEMŞİNLİLER HİZMET VAKFIMIZA ihtiyacımız olan arazinin tahsisini Beylikdüzü ilçemizin en kıymetli bölgesinden yapmıştır. Bu çalışmaları Artvinliler Hizmet Vakfı başkanı sayın Dr. Mustafa Melek hocamızla birlikte gerçekleştirdik.Tahsis edilen arazide, Ülkemize ve Hemşinlilere yaraşır bir tesisi en kısa sürede, hep birlikte ve elbirliğiyle yaparak hizmetine sunacağımıza inanıyorum. Bu tesisler vakfımızın Avrupa yakası merkezi olacaktır. Şimdiden hepimize hayırlı olsun..Evet arkadaşlar, Vakfımız çalışıyor, hizmet üretiyor ve ürettiğini Türkiye’mizin her bölgesinde hemşehrilerimize, gençlerimize ve ihtiyaçlı ailelerimize ulaştırılıyor. Gerekli yerlere ulaştırdığımız ve yaptığımız maddi ve ayni yardımları tek tek burada ifşa etmeyeceğim. Ancak şu kadarını sizlerle paylaşmalıyım; vakıf çalışmaları başladıktan bu güne kadar aracı olduğumuz ve bizzat içerisinde olarak yönlendirdiğimiz öğrenci bursları ve vakfımız adına aldığımız arazi dahil her türlü yardım miktarını yaklaşık 500.000 bin TL dir. Bu rakam küçük bir rakam değildir Arkadaşlar. Hele bizim gibi 1 yıllık bir vakıf için çok önemli bir rakamdır Bunu hep beraber başardık ve bundan sonrada hep beraber vakıf anlayışı içerisinde başaracağımıza inanıyorum. Ancak şunu da iyi biliyoruz ki, Meyve veren ağaç taşlanır. Tabii biz bu çalışmaları sizlerin desteğiyle ve yönetim kurlumuzla birlikte hayata geçirirken hakkımızda gerçeklerle bağdaşmayan, hiç gündemimizde olmayan konularla karşı karşıya bırakılmak isteniyoruz. Biz bu temelsiz ithamlara takılıp kalmıyoruz, kalmayacağız. Bu temelsiz ithamları üreterek toplumu geren bu kişileri ilk önce Yaratana, sonra sizlerin takdirine bırakıyorum. Bu akşam Hemşinliler Hizmet Vakfı olarak düzenlediğimiz etkinlikte bizimle birlikte olan ve gönülleri bizlerle atan değerli hanımefendiler, beyfendiler, değerli basın mensupları; İnsanlarımız ve ülkemiz için yaptıklarımız belli. Hep birlikte yapacağımız ve başaracağımız daha çok işimiz var. İyilik yolunda yılmadan çalışacağız, üreteceğiz ve ihtiyaç anında vakıf olarak daima hazır olacağız. Hepinizi Şahsım ve Yönetim kurulumuz adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

* * *

Dursun Ali ŞAHİN; “VAKFETMEK GÜZELDİR”

Gecede Hemşinliler Hizmet Vakfı Danışma Kurulu Üyesi, Emekli Vali Dursun Ali Şahin, birliktelik ve dayanışmanın önemini anlatarak, vakıfların bugünkü durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Vakfetmenin önemini ve hayırlı bir işin başlangıcı olduğunu belirtti. Şahin yaptığı konuşmada “hiç kimse edindiği mallarla, öteki tarafa gitmiyor. Rabbimiz sual ederken, maneviyati önemser, vakfetmek öyle güzeldir ki; obür dünyada seni rahatlatır. Vakfımıza sahip çıkalım, yaşatalım, birbirimize destek olalım” dedi.

Ergül AKÇİÇEK; “KEMALPAŞAMIZA HOŞGELDİNİZ”

Gecede kendini evsahibi gibi gören Yeni Kemelpaşa’nın Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, gecenin önemini vurgulayarak “Bu güzel yerde yaşıyor olmanın keyifi sürüyoruz. Hemşinliler artık dünyanın her yerindeler. Gittikleri yerlerde çevrelerine neşe ve huzur dağıtırlar. Birlikte olmaktan ve paylaşmaktan asla vazgeçmezler. Ülkemizin konjoktörüne baktığımızda sıkıntılı günler yaşıyoruz. Aşacağımıza ve güzel günler göreceğimize inanıyorum. Bu anlamda Hemşinliler Hizmet Vakfı’nın çalışmalarını beğeniyorum. Birlikten güç doğar, bu gücü iyi kullanırsak daha güzel şeyler yaparız diye düşünüyorum. Burada, sizlerle olmaktan büyük mutluluk duydum. Hepinize tek tek yeni ilçemiz Kemalpaşaya geldiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

 

Nedim CİHAN ; “SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ÖNEMLİDİR”

Gecede bir konuşma yapan Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, STK’ların önemini vurguladı. Özellikle son zamanlarda Hopa ve çevresinde nükseden Uyuşturucu ölümlerine dikkat çekerek “Çocuklarımız gözümüzün önünde eriyor, ölüyor. Geldiğim günden beri bu durumu en üst seviyede tutuyorum. Eğitimin önemini her yerde vurguluyoruz. Okullarda “Uyuşturucu” ile ilgili birifinkler veriyor, dikkat çekiyoruz. Emniyet Müdürlüğü ve Valilikle ortak çalışarak, sorunun kökünü kazımayı ümit ediyoruz. Özellikle gençlerin bu maddeleri kolay bulmaları bizi endişelendiriyor. Bu hastalıkla mücadelede belediye olarak herkesin, her ailenin yanında olacağız. Birlikte bu illetten kurtulacağız. Hemşinliler Hizmet Vakfı’nın bu konudaki duyarlılığını önemsiyoruz. Önemli bir konferansın Hopa’da yapılması bizleri sevindirmiştir“dedi.

 

Ferit GÖRÜKMEZ; “HOPANIN RENKLERİ BENİ MUTLU EDİYOR”

Gecede en fazla alkışı alan Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez oldu. Hopa’nın yapısı itibariyle diğer bölgelerden çok farklı olduğunu belirtirken, “Görev yaptığım ilçelerden çok farklı bir ilçedeyim. Kültürel ve sosyal yaşamı bildiğim ilçelerden farklılıklar içeriyordu. Zamanla bu ilçemizin yapısını tanıdım ve alıştım. Burada olmaktan, sizlerle bir şeyleri paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Vakıf olarak güzel konulara değiniyorsunuz. Hopa’nın en büyük sorunu “Uyluşturucu”yla halkımız ile birlikte sonlandıracağı” dedi. Bu konuşma büyük alkış aldı.

Gecenin son konuşmasını Hopa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Osman Akyürek yaptı. Akyürek yaptığı konuşmada “Artvin, Gürcüsü, Lazı, Hemşini, Ahıska Türkü ile bir yaşıyor. Kardeşliğin, dostluğun en güzelinin yaşandığı bir yerdeyiz. Bu bölgede Hemşinliler bir renktir, kültürdür. Hemşinliler Hizmet Vakfı’nın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Başarılı buluyoruz. Hepinize tek tek teşekkür ederim” dedi.

Gecede yöresel yemeklerin masalardan eksik olmadığı gibi, Hemşin kültürü ile özdeşleşen tulum ve kaval eşliğinde horonlar oynandı. Geceye katılanlar arasında Hopaspor Kulübü Başkanı Mubin Çakmak, Kemalpaşaspor Kulübü Başkanı Ecevit

Poshoroğlu, Polis Derneği Başkanı Rıfat Acar, Topaloğlu Vakfı Temsilcisi Av. Sedat Topal, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Fehmi Şahin, MHP Hopa İlçe Başkanı Cengiz Köse, Kemalpaşa Çay Üreticileri Koopiratifi Başkan Vekili Olcay Muti, CHP İl Meclis Üyesi Murat Özçep, Hopa Halkbank Müdürü Bahar Ural, Hopa Halkevleri Başkanı Kamil Ustabaş, Kemalpaşa Halkevleri başkanı Nurcan Altunkaya ve 08 Artvin dergisi genel yayın yönetmeni Ramazan Balçıoğlu bulundu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KEMALPAŞA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye