YİĞİT;ASIL YUSUFELİ'NİN DEĞERLERİ SU ALTINDA KALMASIN

YİĞİT;ASIL YUSUFELİ'NİN DEĞERLERİ SU ALTINDA KALMASIN
YİĞİT;ASIL YUSUFELİ'NİN DEĞERLERİ SU ALTINDA KALMASIN aydin tatar
Bu içerik 346 kez okundu.
Reklam
 
Artvin'in Ankaradaki temsilçilerden hemşerimiz hakimler savçılar yüksek kurulu üyesi Osman Nuri Yiğit Artvinhaberajansi ve 8. Gün gazetesi ile beraber Yusufeli Haber gazetesi ile röpörtaj yaptı. 
Artvinli Yusufeli'nin Morkaya Köyünden olan Osman Nuri Yiğit;bizim asıl su altında bırakmamamız gereken Yusufelili değeridir.Bizim dedelerimiz den bize aktarılan o kutsal değerlerimizi yaşatmamız ve yeni nesillere aktarmamız gerekiyor.Asıl su altında bırakmayıp da korumamız gereken Yusufelili değeridir.Bunu da ifade etmek istiyorum.
 
 
Osman Nuri Yiğit: Önce çok teşekkür ediyorum hemşerilerim  olarak şeref verdiniz bizi mutlu ettiniz.Sizde bize vakit ayırdığınız için  ben size ayrıca teşekkür ediyorum.Ben Artvin Yusufeli ilçesi Morkaya Köyündenim.16 yıl hakim ve cumhuriyet savcılığı yaptıktan sonra  4 yıldır Hakimler ve Savcılar Kurulunda müfettiş olarak görev yapmaktayım.Hakim ve cumhuriyet savcılarına ilişkin soruşturmaların ve adliyelerin denetim görevini ifa ediyoruz.Çok yakın tarihte de Artvin ilinin Hopa Adliyesi ile Borçka Adliyesinin denetim görevini yapıp Ankara’ya döndük ve ilçemizin Kaymakamı Eyüp Kaykaç beyin düğün münasebetiyle bir araya geldik. Biz Artvinliler doğduğu yerde doyamayan insanlarız 
 
Hakimler Savcılar Kurulu Müfettişi Osman Nuri  Yiğit  konuşmasına şöyle devam etti; Kaymakamımızın düğününde gördük ki Malatya’lıdan daha çok Artvin’li ve Yusufeli’li vardı.Bu da bizim insanlara verdiğimiz değerin çok açık bir göstergesidir. Kaymakam bey çok enerjik çok çalışkan çok kıymetli bir insan sevdiğimiz bir kardeşimiz çok kısa bir süre önce Yusufeli’nde göreve başlamış olmasına rağmen en az bizim kadar Yusufeli’ne vakıf en az bizim kadar Yusufeli’ne hakim ve dertleriyle hemdert olmuş bir kardeşimiz o anlamda ben kendimizi şanslı görüyorum. 
Hatta Yusufeli adliyesinin eski yerleşim yerinde mevcut yerleşim yerinde lojman olmasına rağmen yeni yerleşim yerine lojman konulmamasının tespitini kendileri yapmışlardır ve bizi nu konuda sağolsun uyardılar ve bizde üzerimize düşeni yaptık ve inşallah yeni yerleşim yerinede adliye lojmanı yapılması konusundaki adımlar atıldı. Bizim bile haberimiz yoktu sağolsun dikkati sayesinde bu eksiklik ortaya çıktı.Öncelikle tabi düğün nedeniyle bir araya gelsekte biz Artvinliler doğduğu yerde doyamayan insanlarız maalesef okuyan yazan insanımız ve dışarıda iş adamımız çoktur.Biz Artvinliler ve Yusufelililer olarak,hep dışarıdayız,gurbetteyiz.Hasretle yaşıyoruz.Bu iyi bir vesile oldu sizler gibi kıymetli hemşerimizi  bir arada gördük, dertleştik.
Kaymakam beyin düğününde milletvekilimiz sayın Kışla, Yusufeli Belediye başkanımız Eyüp bey vardı.Çay sohbeti yapma fırsatımız oldu.Bu anlamda Yusufeli’nin geleceği anlamında neler yapılabilir onlar paylaşıldı.Yusufeli’nin sivil toplum örgütleri muhtarlarımız vekilimiz bakanımız sayın meclis başkanımız İsmail Kahraman beyler teşrif etmişlerdi o da ayrıca onure etti.Kaymakam bey duymasın ama Malatya’lıdan çok Artvin’li vardı düğünde.O da bizi ayrıca mutlu etti. 
 Biz ilçesini,tarihini,kültürünü, mezaranı ve sayamayacağımız  birçok değerini su altında bırakacak bir milletiz,bir toplumuz.Ülkemiz için feda olsun bütün varlığımız ülkemizin enerji ihtiyacını karşılamak için  şuan Yusufeli ilçe merkezimiz ve birçok köyümüz (HES) barajlar nedeniyle su altında kaldı ve kalacak.TOKİ aracılığıyla da devletimiz bu insanların mağduriyetini gidermek adına Yusufeli ’nin yeni  yerleşim yerine yeni binalar, yeni kamu alanları ve konutlar yapacak.Hatta 330 konut ve bazı resmi kurumların yapımına başlandı.Sizinde bildiğiniz gibi çalışmalar devam ediyor.Allah devletimize zeval vermesin.
Ancak bizim asıl su altında bırakmamamız gereken Yusufelili değeridir.Bizim dedelerimizden bize aktarılan o kutsal değerlerimizi yaşatmamız ve yeni nesillere aktarmamız gerekiyor asıl su altında bırakmayıp da korumamız gereken Yusufelili değeridir.Bunu da naçizane ifade etmek istiyorum.
  Ben şahsınıza ekibinize Yusufeli Haber’e başarılar diliyorum.Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum.Biz bu konuda sizinle beraberiz.Hep yanınızdayız arkanızdayız.Bize düşen ne görev olursa destek olmak bizim boynumuzun borcudur.O anlamda ekibinize başarılar diliyorum,tekrarar dan teşekkür ediyorum.
 
 
Haber: Aydın TATAR , Cevdet Ağduman 
                             .
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
ARTVİN’DE SİLAHLI KAVGA!
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.