BORÇKA’DA YENİ BİR İŞ YERİ DAHA HİZMETE AÇILDI

Fıtness Spor Salonu Borçka’da Törenle Hizmete Açıldı

BORÇKA’DA YENİ BİR İŞ YERİ DAHA HİZMETE AÇILDI
BORÇKA’DA YENİ BİR İŞ YERİ DAHA HİZMETE AÇILDI aydin tatar
Reklam

BORÇKA’DA YENİ BİR İŞ YERİ DAHA HİZMETE AÇILDI

Fıtness Spor Salonu Borçka’da Törenle Hizmete Açıldı

 

 Vücut Geliştirme, ağırlık kaldırma, kalori alımı ve diğer uygulamaların bir araya getirilmesiyle kas telciklerinin (Fıtness) spor dalını yeni adresi Borçka ilçesinde törenle açıldı.

Borçka ilçesinde Yeni yol Mahallesinde (YNA) Fıtness Spor salonun açılışına Borçka Kaymakamı Hasan Meşeli, Belediye Başkanı Aslan Atan, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemal Paşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Eski Milletvekili Nazım Arifağaoğlu, Yüksel Çorbacı, CHP’li eski ilçe belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ile davetlilerin katıldı.

Açılış töreninde, bina ve işletme sahibi Naci Arifağaoğlu, davetlilerin iştirak etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, ilçede bir eksiklik olarak gördüğü Fıtness spor dalının kendi imkânları ile açmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

CHP Eski Artvin Milletvekili Nazım Arifağaoğlu, bu tesisin ayakta durması için ilçe insanların ve yetkililerin sahip çıkmasını dileğinde bulunarak, ilçede kapalı bir yüzme havuzuna da ihtiyaç vardır. Bu bağlamda Artvin’in bu tur eksiklikleri tamamlanması ile yaşam standartlarını yükseleceğini kaydederek, protokol hep birlikte kurdeleyi keserek salonu gezdi.

Fıtness spor salonuna gelen bay ve bayanlar, spora kazandıran işletme sahibi Naci Arifağaoğlu’na teşekkür ederek, spor sayesinde sağlıklarındaki değişikliği anlattılar.

Fıtness sporun tarihçesi

Fıtness, Vücut geliştirmenin tarihi, taş ve ağaçtan yapılan ve farhanlar (Nallar) denilen el ağırlıklarını (dumbbell veya dambel diye de kullanan atletlerin bulunduğu 11.yüzyıl Hindistan`ına kadar geri gitmektedir. Bu dönemde Hintliler ilk jimnastik salonlarının bir biçimini de inşa ettiklerine dair kanıtlar bulunmaktadır. Ancak bu dönemdeki vücut geliştirme kasların görünümü değil güç arttırmayı sağlamak için de uygulanmaktadır.

Türkiye’de Vücut Geliştirme

1950’li yıllarda Halter Federasyonu çatısı altında vücut bulan Vücut Geliştirme sporu ancak 15 yıl sonra gerçek kimliğini buldu. Şampiyonlar şampiyonu Ahmet Enünlü`nün uluslararası alanda elde ettiği başarılar bu spor dalına yeni isimlerin gelmesini sağladı.

1970 yılında Belgrad`da yapılan Dünya şampiyonasında ilk altın madalyasını kazanan En ünlü, 1974`de Verona`da, 1977`de Paris`te, 1978`de Madrid`de, 1979`da Londra`da, 1982`de Bruggges`de, 1992`de Ankara`da, 1994`de İzmir`de tam 8 kez Dünyanın zirvesine çıkarken, 1978 yılında Madrid’de Dünya Şampiyonlar şampiyonu unvanına layık görüldü.

Vücut Geliştirme sporu Türkiye`de son yıllarda bayanlar arasında da ilgi görmeye başladı

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı