ARHAVİ BALIKÇI BARINAĞI GİRİŞİNDEKİ SORUN ORTADAN KALDIRILIYOR BARINAĞA KUM YÜZÜNDEN BALIKÇI TEKNELERİ GİREMİYORDU

ARHAVİ BALIKÇI BARINAĞI GİRİŞİNDEKİ SORUN ORTADAN KALDIRILIYOR  BARINAĞA KUM YÜZÜNDEN BALIKÇI TEKNELERİ GİREMİYORDU
ARHAVİ BALIKÇI BARINAĞI GİRİŞİNDEKİ SORUN ORTADAN KALDIRILIYOR  BARINAĞA KUM YÜZÜNDEN BALIKÇI TEKNELERİ GİREMİYORDU aydin tatar
Reklam

ARHAVİ BALIKÇI BARINAĞI GİRİŞİNDEKİ SORUN ORTADAN KALDIRILIYOR

BARINAĞA KUM YÜZÜNDEN BALIKÇI TEKNELERİ GİREMİYORDU

 

 Arhavi Balıkçı Barınağı DLH (Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü) tarafından kum vinçleri yardımıyla liman girişi derinleştirilip balıkçı teknelerinin rahat girip çıkamamaları sorununu ortadan kaldırmış oldu. Her gün çok sayıda balıkçı teknesinin kullandığı barınakta özellikle son bir yıldır gerek dalgaların gerekse Kapisre deresinin getirmiş olduğu kum yığınları yüzünden sağlıklı kullanılamıyor tekneler barınağa riskli bir şekilde giriş çıkış yapmaktaydı.

DLH tarafından yapılan çalışmayla bu sorun ortadan kaldırılmış oldu. Milletvekili Dr. İsrafil Kışla yapmış olduğu girişimler neticesinde sorunun ortadan kalkmasına sebep oldu. Yaklaşık 300’ü aşkın liman sakinin yer aldığı bu bölgede gerek amatör balıkçılar gerekse profesyonel balıkçılar sorunun çözümden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Balıkçılar, tekne ve kayıkların barınağa girip ve çıkmalarında büyük zorluklar yaşamaları nedeniyle avlanamadıkları zamanların olduğunu fakat yapılan müdahale ile sorunun bertaraf edildiğini görüyoruz. Bu konuda emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyoruz dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
ARTVİN’DE GEÇERLİ SİLAH TAMİRİ RUHSATI BULUNAN İŞ YERİNE OPERASYON
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı
Maçta Bir Anda Yere Yığıldı