DUYARSIZLIĞIN BU KADARINA DA PES ARTIK ; RUHSATSIZ VE SİGORTASIZ ÇALIŞIYORLAR.

DUYARSIZLIĞIN BU KADARINA DA PES ARTIK ; RUHSATSIZ VE SİGORTASIZ ÇALIŞIYORLAR.
DUYARSIZLIĞIN BU KADARINA DA PES ARTIK ; RUHSATSIZ VE SİGORTASIZ ÇALIŞIYORLAR. aydin tatar
Reklam

BU NE DUYARSIZLIK; HEM RUHSATSIZ HEM SİGORTASIZ ÇALIŞIYORLAR.

Günlerdir kamuoyunda ve yerel medyada yer alan haberlere rağmen bölmemizde iş yapan bazı firmaların duyarsızlığı devam ediyor. Ruhsatsız işletmecilik yapan beton santralinde çalışan iki araç a jandarma  cezai  işlem yaparak trafikten men etti.

Sarp kara hudut kapısının modernizasyon çalışmalarının nedeniyle yoğun bir çalışma temposu devam etmektedir. Sarp kapısını modernizasyonunu yapan yüklenici firma kara yolu kenarında kurmuş olduğu beton santralını ruhsatsız olarak işletmeye devam etmektedir. Konu ile ilgili olarak il koordinasyon toplantısında karayolları bölge müdürlüğüne gazeteciler tarafından soru sorularak “ Karayolu kenarında böyle bir santralın kurulmasının yasalara aykırı olduğu gibi bu santralın ruhsatsız olarak çalıştığı bilinmektedir karayolları bölge müdürlüğü olarak bu konuda herhangi bir ihtarda veya cezai işlemde bulundunuz mu?” diye soruldu . Bölge müdürünün” Bilmiyorum “yanıtı şok etkisi yaratırken “Ruhsat veren kurum biz değiliz” dedi.. Artvin valisi Ömer Doğanay Konu hakkında inceleme yapılacağını belirtirken aradan aylar geçmesine rağmen hiçbir uygulamanın yapılmaması dikkat çekmeye başlandı. Hatırlanacağı gibi  son olarak Borçka’dan ruhsatsız beton santraline mıcır taşıyan kamyon cankurtaran mevkiinde  kaza yaparak 3 kişinin ölümüne sebep olmuştu.

SİGORTA VE MUAYNE YOK

Skandallar bununla da bitmiyor. Beton Santrali’nde çalışan mikserler sigortasız ve muayenesiz oldukları gerekçesi ile Kemalpaşa ilçe jandarma ekipleri tarafından cezai işlem yapılarak trafikten men edildiler 2 araç hakkında işlem yapan jandarma kısmı olarak usulsüzlüğe dur dedi.

Kamuoyunda merak edilen konular kafalarda soru işareti yaratmaya başladı. İddiaya göre Özellikle Kemalpaşa halkı  tepkide bulunarak ; “Neden bu santrale müdahale edilmiyor? Devletten milyonlarca değerinde ihale alıp iş yapan firmaya neden bu kadar göz yumuluyor, Yetkililer bu konuya vakıf oldukları halde neden çare bulmuyorlar. Muhakkak burada birilerinin canı yandıktan sonra mı çare bulmaya çalışılacak.. Artvin valisinin haksızlıklara karşı geldiğini biliyoruz sayın valinin bu konu hakkında gerekli çalışmalarını bekliyoruz . Ruhsatsız işletme karayolunu tehlikeye sokmaktadır, yolda dökülen beton parçaları yolun bozulmasına neden olmuş. Bir işletme kendi inşaat alanında santralını yapabilir. Kimse Devletin imkanını kullanacak şekilde ihale almamaktadır bu konuda yetkililerin duyarlılığını bekliyoruz .Bu arada Yüklenici firmanın bütün haberlere rağmen umursamazlığı dikkat çekiyor. Devletin yasalarını hiçe sayıp umursamayan  beton santralının ne zaman çare bulunacak “dediler.  

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEMALPAŞA İÇİN GÖNÜLDEN SEÇİN
KEMALPAŞA İÇİN GÖNÜLDEN SEÇİN
HOPA’DA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
HOPA’DA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ