ŞEKER; HOPA ŞOFÖRLER ODASINA BAŞKAN ADAYIM DEDİ

ŞEKER; HOPA ŞOFÖRLER ODASINA BAŞKAN ADAYIM DEDİ
ŞEKER; HOPA ŞOFÖRLER ODASINA BAŞKAN ADAYIM DEDİ aydin tatar
Reklam

FİSTAN SOHBETLERİ YENİDEN BAŞLADI

2009 sonrasında başlayan Fistan Kahvaltı sohbetleri yaklaşık üç yıl devam etmişti. Hopa Belediyesi Turan Altuntaş iş merkezinde bulunan Fistan restoran sahibi Uğur Altunkaya yerel medya mensuplarıyla birlikte organize ettiği ‘Fistan Sohbetlerinin’ ilki Hopa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan adaylarından Mustafa Şeker ve ekibiyle gerçekleşti.

Artvin Faal Gazeteciler Dernek Başkanı İsmet Başar, Başkan Yardımcısı Turan Şentürk, Livane Gazetesi Turan Altınkaya, MB vizyon İbrahim Ocakçı ve Şükrü Şeker den oluşan medya ekibinin sorularına cevap verildi.  İlk olarak başkan adayı Mustafa Şeker “Değerli Basın mensubu arkadaşlarım,

Öncelikle bizleri kırmayıp davetimize icap ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

3 Şubat 2018 tarihinde yapılacak olan Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlık seçimi için ekip arkadaşlarımla birlikte buradan start veriyoruz ve sizlerin huzurunda adaylığımı açıklıyorum.

Bugüne kadar Hopa Esnaf ve Sanatkarlar Odasında görev yapmış olan Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetimine Hopa’ya hizmette taş üstüne taş koyan her bir ferde ve kuruma çok teşekkür ederim.

Şoför Esnafına sahip çıkmak adına, şoför esnafının dilek ve taleplerini yerine getirmek adına arkadaşlarımla birlikte bu göreve aday olduk. Hopa’mızı ve Kemalpaşa’mızı bir üst yere taşımak için aday olduk.

İlçelerimizde Şoför esnafımızın yaşadığı sıkıntılar ortadadır. Göreve geldikten sonra Şoför esnaf arkadaşlarımızla bir araya  gelerek , düzenli toplantılar düzenleyerek her sorunun üstesinden gelmek için tüm gayretimizle çalışacağız. Özellikle hepimiz çok iyi biliyorsunuz ki Kemalpaşa’mız yeni ilçe oldu. Kemalpaşa’mıza yapılacak olan yatırımlar konusunda ve getirilmesi gereken her birim için bizler öncü ve takipçi olacağız.

Bir sivil toplum kuruluşu olarak tüm gücümüzü ve mesaimizi harcayacağız” dedi.

 

Daha sonra soruları yanıtlayan Şeker’e yöneltilen ilk soru İsmet Başar’dan geldi. “3 aday yarışıyor. Burada somut olarak eksik gördüğünüz bir şeyler var mı yoksa bende yönetim de olmalıyım dediğiniz için mi aday oldunuz?

Başkan adayı Mustafa Şeker “Eksiklikler tabi ki de var tamamlanmayan işler var biz de ekip olarak belki bu süreci hızlandırıp tamamlanmamış olan işleri yapmak istiyoruz

Sıkıntılar da şöyle ki; yapılan araştırmalar da odanın ücreti diğer ilçelere göre daha fazla olduğunu öğrendik bununla ilgili çalışmalarımız olacak,

Odamızın önceden çekici hizmeti vardı, fakat şimdi yok bu konu hakkında çalışmamış olacak,

Ticari araçların yurt dışına çıkışı ile ilgili sorunlar gündem de ve herhangi bir çalışma yapılmadı, biz kendi imkanlarımızla çalışma yaptık, kısmetse bu çalışmaları hızlandıracağız,

Kemalpaşa ile sarp arasında otobüs sıkıntıları var şu anda bu sorunlara çözüm getirmeye çalışacağız” dedi.

Gazeteci Turan Şentürk’ün yönetimdeki arkadaşları tanıyalım ‘kim ne iş yapıyor’ sorusu üzerine yönetimde bulunan isimlerin bir kısmı kendilerini tanıtarak sorunlar ve çözüm önerilerini sıraladılar.

AYDIN YILMAZ

Aday olmayı düşündüm bu dönem fakat yasalara takıldık. 2 yıl kesintisiz üye olmak gerekiyormuş, ben 4 yıl ara vermiştim, bu çocuklar genç aktif çocuklar, bende bilgi ve becerilerimi arkadaşlarımla paylaşma kararı aldım. Her şeyden önce odanın güveni itibarı söz konusudur. İtibarsız yönetim hiçbir şey çözemez, Emniyette, valilikte, kaymakamlıkta şoför esnafının sorunları var ve bu sorunları itibarsız bir yönetim çözemez.  Her şeyden önce saygı sevgi çerçevesinde genç arkadaşlarımla itibarlı bir yere geleceğime inanıyorum ve arkadaşlarımın yanındayım hepinize teşekkür ediyorum.

MURTEZA AKKAYA,

 Sarp sınır kapısında ticari taksicilik yapıyorum.  Bu dönemde Mustafa arkadaşımla bu yola baş koyduk ve sonsuz desteklerimizi vereceğiz. Hopa da ve Kemalpaşa da tabi ki sorunlarımız var, özellikle sarp sınır kapsında taksicilik yaptığım için daha çok sorunlarla karşılıyoruz, bizim sorunumuz hem Hopa’nın hem de Kemalpaşa’nın sorunudur. Sarp Sınır Kapısın da her gelen yolcu alıp gidiyor bu durum Hopa ve Kemalpaşa da taksici arkadaşlarımızın zararınadır.  Bununla ilgili hiçbir çalışma yapılmadı bu ve buna benzer sorunları çözmek için önce ekip sonra tüm şoför arkadaşlarımızla beraber çalışmaya başlayacağız.  Hep beraber yürüyeceğiz.

CAN DEMİR KİBAR

 Sarp kapsında ticari taksicilik yapıyorum.  Kemalpaşa da ilçe taksi durağının kurucusuyum.

Geçmişten bu güne kadar Sarp  ile ilgili 6 -7 senedir  büyük sıkıntılar yaşandı fakat hiçbir destek göremedik. Bu konu da Mustafa arkadaşımızın destek olacağına inandık. Halkımızın rahat olması için huzurlu eve gidebilmesi için çalışacağız.

MURAT ALPER

Kemalpaşa Hopa arası dolmuş şoförlüğü yapıyorum.  Mustafa arkadaşımla bazı eksiklikleri gördük, zamanla bu eksiklikleri gidereceğimize inanıyoruz.

HÜSNÜ AYDIN

5 yıldır taksicilik yapıyorum, arkadaşlarımın söylediği gibi eksiklikler var hep beraber çalışarak bu eksiklikleri gidereceğiz.

NURDOĞAN ŞANLI

2015 yılından beri ticari taksi içinde çalışıyorum kendisi genç olduğu için şans verdik başarılı olmasını diliyoruz.

Daha sonra söz alan Mustafa Şeker “Mazeretlerinden dolayı gelemeyenler arkadaşlarımız var. Biz daha aktif ve daha sözü geçen bir oda hedefliyoruz. Bunu yapacak enerjimiz de gücümüz de var. Yeter ki üyelerimiz bize oylarıyla katkı koysun” dedi.

Fistan sohbetlerinin ilki kahvaltı ve karşılıklı sohbetlerle son buldu.

Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ADAYI Mustafa ŞEKER

Yönetim asıl üye adayları: Candemir KİBAR, Murat ALPER, Aydın YILMAZ, Uğur DİNDAR, Miraç BİLGİN, Murteza AKKAYA

Yedekler: Çetin ALTINKAYA, Hüsnü (Çetin) AYDIN, İshak KÖSE, Şaban (Gökmen) BAŞAR, Ali DİŞLİ, Nurdoğan ŞANLI, Serkan KARA

Denetleme Kurulu asıl: Serkan AKBIYIK, Coşkun USTABAŞ, Şenol KARABACAK

Yedek: Erhan PARLAK, Tolga KARATAŞ,Tayfun BAŞAR

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEMALPAŞA İÇİN GÖNÜLDEN SEÇİN
KEMALPAŞA İÇİN GÖNÜLDEN SEÇİN
HOPA’DA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
HOPA’DA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ