HOPA’DA SERTİFİKA TÖRENİ

HOPA’DA SERTİFİKA TÖRENİ
HOPA’DA SERTİFİKA TÖRENİ aydin tatar
Bu içerik 276 kez okundu.
Reklam

HOPA’DA SERTİFİKA TÖRENİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası, İŞ-KUR ve KOSKEB işbirliği ile açılan girimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk konferans salonunda gerçekleşen sertifika törenine Artvin Valisi Ömer Doğanay, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Ömer Doğanay, törende yaptığı konuşmada, devletin, vatandaşının her zaman yanında olduğunu ve her türlü imkanı sunduğunu söyledi.

Doğanay “Bizler devlet olarak özellikle genç girişimci kardeşlerimizin işlerinde daha çok bilinçli ve işini bilerek işlerinde başarılı olmaları için çeşitli kurslar ve eğitim çalışmaları yapıyoruz. Bu eğitim çalışmalarına katılan girişimcilerimize devletimiz çeşitli kredi imkanları sağlamaktadır. Verilen bu paraları iyi bir şekilde kullanan girişimciler hem kendilerine hem de çevrelerine faydalı olmaktadırlar. Devletimiz üzerine düşeni yapıyor. Bundan sonraki iş vatandaşlarımızındır. Almış olduğunuz bu eğitimler ve sertifikalarınızı iyi ve olumlu şekilde kullanın. Kurslara katılan ve bu kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerle birlikte, bu kursları düzenleyen kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı olsun” dedi.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ise, “Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak 4 yıldır, 480 insana ‘girişimcilik kursu’ sertifikası verdik. Umudumuz odur ki sertifika aldıktan sonra iş kursunlar, iş hayatına atılsınlar, bu ülkeye, kendilerine iş istihdam bu ülkeye vergi ve kaynak sağlasınlar. Yoksa formalite olsun diye kendilerine sertifika vermenin, belge düzenlemenin bir anlamı yok. Az önce de iş kur ve KOSGEB müdürleri hem teoride hem de pratik de sizlerin sorularına cevap verdiler. Kendileri biz telefonun ucundayız, sizler yeter ki iş kurun biz sizin emrinize amadeyiz dediler. Biz de projelerimizin yapılabilir işlerin hayata geçirilebilir iş kurma niyetini niyetini mutlaka ve mutlaka kendilerine paylaşalım, devletimizin sağlamış olduğu bu imkânlardan azami ölçüde faydalanalım. Hepinizi saygı ile selamlıyorum” diye konuştu.

Tören, yaklaşık 45 gün süren girişimcilik kursunda başarılı olan 128 kişiye girişimcilik sertifikaları verilmesiyle sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
Erkan Balta, Başvurusunu Teşkilatı İle Birlikte Yaptı
Erkan Balta, Başvurusunu Teşkilatı İle Birlikte Yaptı