İYİ PARTİ ARTVİN 1.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İyi Parti Artvin 1.Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi.
Bu haber 2018-03-08 09:37:31 eklenmiş ve 138 kez görüntülenmiştir.

 

İYİ PARTİ ARTVİN 1.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

İyi Parti Artvin 1.Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi.

 

Artvin Grand Artvin Oteli düğün Salonu'nda gerçekleştirilen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in mesajı okundu.

Kongrede Divan Başkanlığını İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş ve Divan Üyeliğini Duygu Köse, Mahmut Kara, Mahmut Kaçmaz, Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat yaptı.

İyi Parti Artvin 1.Olağan İl Kongresine İYİ Parti üyeleri, ilçe teşkilatları, STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuşmaların ardından tek aday olan ve tüm delegelerin oyunu alan Filiz Akyüz İYİ Parti Artvin İl Başkanı seçildi.

Kongrede konuşan İl Başkanı Filiz Akyüz, daha iyi bir Türkiye için kolları sıvayıp çalıştıklarını belirterek, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı sürece vurgu yaptı. Ekonomiden siyasete, sağlıktan eğitime, üretimden ithalata her alanda yaşanan sorunların aşılmaz bir noktaya geldiğini ulaştığını söyleyen Başkan Akyüz, Genel Başkan Meral Akşener'in önderliğinde Türkiye'yi hak ettiği laik, demokratik, ekonomik, iç ve dış siyasette güçlü bir ülke haline getireceklerini söyledi.

Başkan Akyüz yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı: “Bizleri bugün burada bir araya getiren birçok neden var. Ülkemizin içinde bulunduğu durum gözler önündedir. Her alanda çıkmaza girmiş durumdayız.

Bizler geleceğimizi bir tek kişinin eline vermemek, yeniden birlik ve beraberlik içinde huzur içinde yaşamak için, komşularımızla sorunsuz yaşamak için, aynı ekmeği, acıyı, tatlıyı bölüşmek için, değer yargılarımızı kaybetmemek için, ayrıştırıcı değil birleştirici olmak için ve gelecekte daha iyi bir Türkiye için yeni bir başlangıç yaptık.

Bizler bu yola çıkarken hepimizin üzerinde yadsınamayacak ölçüde büyük bir baskı var. Partimize gelen hemen herkes desteğimiz tam ama şimdilik üye olamayız diyorlar. Neden mi fişlenip yarın öbür gün işinden olmamak veya iş imkânı bulabilmek için. Böyle birçok baskı ile karşı karşıyayız. Ama bizler yılmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. İşimiz hiç kolay değil ama zor diye bir şey yoktur, imkânsız ise sadece biraz zaman alır. Bizler bu algıları, endişeleri gönüllere dokunarak birer birer kıracağız.”

-Artvin’de Ülkemiz gibi Bir Dar Boğazda

Artvin’de ülke genelinde olduğu gibi birçok sorunla boğulduğunu ifade eden Başkan Akyüz, Artvin’in en büyük sorununun göç ve üretmemek olduğunu ifade etti.

Akyüz, “İlimizde en önemli sorun göçtür. Son verilere göre, 2 Bin kişilik azalma olmuştur. İŞKUR’a bağlı 6 Bin işsizimiz vardır. İlimizde ki göçü engellemek ve işsizliği gidermek için üretime yönelik projeler biran önce hayata geçirilmelidir. Turizm ve küçük ölçekli sanayileşme alanında ciddi adımların atılması gerekiyor.

Şavşat ve Ardanuç ilçelerimiz hayvancılık için birer cevherdir. Ama günümüzde hayvancılık bitme noktasındadır. Bunu engellemek için teşvik projeleri, iş imkânları oluşturulmalıdır. Bu tarz projelerle göçü engeller, işsizliği ortadan kaldırabiliriz.

Türkiye’de en kaliteli tütünün yetiştirildiği yer Borçka ilçemizdi. Ama tütün üretimi şimdi yok denecek kadar azdır. Bu alanda da çalışmaların yapılması hayati önem arz etmektedir.

Hopa, Arhavi, Yusufeli, Kemalpaşa ilçelerimizde de bölgenin sahip olduğu değerleri ön plana çıkaracak çalışmalarla ciddi yatırımların yapılması gerekiyor” dedi.

-Gelecek İYİ Parti İle Herkese İyi Gelecek

Akyüz, “Bizler İYİ Parti olarak Cumhuriyet’imizin kuruluş değerlerini korumak, çağdaş medeniyeti yakalamak, parlamenter sistemi yaşatmak, fırsat eşitliğini sağlamak, kuvvetler ayrılığını korumak, ifade özgürlüğünü sağlamak, bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak, yolsuzluklarla tam ve eksiksiz mücadele etmek için yola çıktık. Her şeyin bir vakti saati var dedik, o vakit şimdidir. Köklerimizi tüm ülkeye yaymak için var gücümüzle çalışacağız. Birliğimizi, dirliğimizi, sahip olduğumuz değerleri harekete geçirip her şeyin daha iyi olması için, daha iyi bir Türkiye için çalışacağız. Gelecek İyi Parti ile herkese iyi gelecek.” Diye konuştu.

İyi Parti Artvin İl Kongresi Divan Başkanlığını yapan, İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi Hasan Toktaş yaptığı konuşmada ülkenin hiç olmadığı kadar kötü yönetildiğini, siyasetin kısırlaştırıldığını, alternatifsizleştirildiğini ve Türk Milleti’nin tek adamlığa mahkum edildiğini vurguladı. Böylesi bir ortamda 20 yıl sonra nasıl bir ülkede yaşanılacağını ön göremediklerini belirten Toktaş” ülkemizin bu çıkmazlarında toplumun her kesiminden yükselen seslere kulak veren, yapılan çağrılara icabet eden Meral Akşener ve etrafında toplanan Türkiye sevdalıları yeni bir siyasi hareketin temelini atarak İyi Parti’yi kurdular” ifadelerini kullandı.

Akyüz’ün konuşmalarının ardından Divan Başkanı Toktaş yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Bizler iktidar olana kadar hırsızlık yapan kızım Fatma dahi olsa kolunu keserim diyen Peygamber Efendimizin anlayışından beslenip, iktidar olduktan sonra da eşiktekiyle beşikteki dahil yedi sülalesi gırtlağa kadar yolsuzluğa bulaşan, harami saltanatının yıkılması gerektiğine inandığımız için İYİ Partili olduk.

Bir baltaya sap olamayan bakan çocuklarının açık denizlerde gemi yüzdürmelerinden rahatsız olduğumuz için İyi Partili olduk. Gündüzleri ey Amerika, ey Trump, ey Almanya, ey Merkel diyerek Türkçe küfür ve hakaret edip, geceleri ise İngilizce özür dileyerek milli irade cambazlığı yapan yönetim anlayışını yıkmak üzere İyi Partili olduk. Ülkemizi tek akılla değil ortak akılla, Demokrasiyle, Cumhuriyetle, hukukun üstünlüğü ile yönetilen bir Türkiye için İYİ Partili olduk.

Değerli dava arkadaşlarım, sevgili gönül taşlarım, muhterem Artvinliler. Bugün Cumhuriyet’imize ve değerlerine adeta savaş açılmış ve kuruluş değerleri sistemli bir şekilde yıpratılmaktadır. Cumhuriyet’imizin kuruluşunun temelinde istikbalimizi tesis eden, Kurtuluş Harbi ve onun kahramanları vardır. Kurtuluş Harbi’ni keşke Yunanlar kazansaydı diyen bir meczubu, püsküllü deliyi bu ülkenin Cumhurbaşkanı’nın, Meclis Başkanının ziyaret etmesine şiddetle karşı olduğumuz ve kabullenmediğimiz için İyi Partili olduk.

Aziz hemşerilerim, biz biliyoruz ki Sayın Akşener’in liderliğindeki İyi Partililerin yönettiği ülkemizde bu tip cambazlığa, ihanete, ülkemizi uçuruma götüren anlayış terk edilip; milli değerlerine sahip, adil, özgürlükçü, şeffaf bir ülke olacağız.

Birlik olacağız, çok çalışacağız ve mutlaka başaracağız. Vatandaşlarımızla kucaklaşacağız. Meral Hanımın ifadesiyle “medeniyet yolunun taşlarını ancak cesurlar döşer.” Bu hareket cesurlar hareketidir. Bu duygu düşüncelerimle kongremizin Artvin’imize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor ve saygılar sunuyorum” diyerek konuşmasının sonlandırdı.

Kongre yapılan açıklamaların ardından sona erdi.

 

 Hayati Akbaş

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ARTVİN HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye