KOCAELİ ARTVİN TANITIM GÜNLERİNE HAZIR

KOCAELİ ARTVİN TANITIM GÜNLERİNE HAZIR
KOCAELİ ARTVİN TANITIM GÜNLERİNE HAZIR aydin tatar
Bu içerik 294 kez okundu.
Reklam

 

KOCAELİ ARTVİN TANITIM GÜNLERİNE HAZIR

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Artvinliler Birliği'nce 10-13 Mart Kocaeli'nde yapılacak olan 1. Artvin Tanıtım Günleri hazırlıkları tamamlandı.

Artvin’in en üst düzeyde tanıtımının yapılacağı Kocaeli Artvin Tanıtım Günleri için bütün hazırlıklar tamamlanarak 10 Mart 2018 cumartesi günü resmi açılışı yapılacak.

 

Konu ile ilgili olarak Artvin Valisi Ömer Doğanay Artvin “Kocaeli Artvin Tanıtım Günlerinde” en üst düzeyde tanıtılacağına dikkat çekti

Doğanay; “Artvin’imiz insanı değerleri en üst düzeyde tutan, tarihi ve turistik değerleri yanı sıra, kültürel ve folkrolik anlamda da çok önemli değerlere sahiptir. Bu değerlerin korunması yaşatılması ve gelecek nesillere en yalın haliyle aktarılması çok önemlidir.” Dedi.

 

Vali Doğanay; Artvin Tanıtım Günlerinin' etkin ve amacına uygun bir şekilde yapılması amacıyla yereldeki hazırlıkların tamamlandığını dile getirerek bütün ilçelerin bu tanıtım günlerinde temsil edileceğini ifade etti.

Doğanay, Kocaeli’de 4 gün sürecek olan bu etkinliklerin Artvin’in turizm potansiyelinin harekete geçirilerek markalaştırılması, kültür ve turizm açısından cazibe merkezi haline dönüştürülmesi ve ulusal ve uluslararası alanda sahip olduğu değerlerin tanıtılması büyük önem taşıdığını vurguladı. 

Doğanay konuşmasında, "Tanıtım günlerinde ilimizin sahip olduğu değerlerin tanıtımının etkin bir şekilde yapılması amacıyla ilimizin tarihinden, kültürüne, sanatına, doğal güzelliklerinden, mutfağına, alternatif tüm değerlerinin tanıtımının yapılacağı tanıtım günleri hazırlıklarında son aşamaya gelindi. Tanıtım günleri
Kocaeli Uluslar arası Fuar Alanında gerçekleşecek.
Artvin'in değerlerini kazanca dönüştürme noktasında Kocaeli’de düzenlenecek bu tanıtım günlerine büyük önem veren Kocaeli Valiliğine,  Kocaeli Büyük şehir Belediye Başkanlığına,  Kocaeli de bulunan Artvinli derneklerin bir araya gelerek oluşturduğu Artvin Birliğine ve Artvin insanın ne kadar devletine milletine bağlı olduğunu her fırsat ve her durumda gösteren Artvinli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

 Artvin Tanıtım Günlerine büyük önem verdiklerini ifade eden Vali Doğanay,". Artvin kültür ve turizmde bir cazibe merkezi haline dönüştürülmesi amacıyla ulusal ve uluslar arası alanda sahip olduğu değerlerin tanıtılması amacıyla böyle organizasyonların önemi çok büyüktür" diye konuştu.

 Konuyla ilgili olarak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz, kentte farklı illerin tanıtım günleri yapıldığını belirterek, Artvinlileri kendi kültürel değerleriyle ağırlamaktan onur duyacaklarını söyledi.

Artvin'in damak tatlarından, tarihi, turistlik değerleriyle zengin bir birikime sahip olduğunu ifade eden Yılmaz, "Artvin kapı kapı, ilçe ilçe dolaşıldı. Bütün ilçeler fuarda yer alıyor. Tanıtım günlerinde yaptığımız etkinliklerde, ticaretten ziyade o yöremizin kültürel değerlerini ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiğince kültür stantlarını arttırmaya çalışıyoruz." dedi.

BÜYÜK EMEK HARCANDI

 

Kocaeli Artvinliler Birliği Başkanı İmat Erdoğan da Kocaeli'de çok sayıda Artvinlinin olduğunu, herkesi düzenlenen etkinliğe davet ettiklerini belirterek, güzel bir sunum ile Artvin tarihini, kültürünü ve sanatını tanıtacaklarını kaydetti.

Etkinliğe Artvin'deki kurum ve kuruluşların da destek verdiğini belirten Erdoğan, "Doğu Karadeniz'in incisi olan Artvin'in kültürel değerini, yaşamını, sanatını, tarihi dokusunu ve yayla şenliklerinin vazgeçilmezi olan boğalarımızı Kocaeli'ne getiriyoruz. Aynı zamanda yöresel ürünlerimizi de Kocaeli halkının beğenisine sunacağız. Yörenin doğal şartlarında ürettikleri el sanatlarını da sunacağız." diye konuştu.

Erdoğan, “Hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Burada en önemli unsur geçmişte yapılmayan, birçok ilin de yapmadığı; ancak bizim yapmaya çalıştığımız gelecek olan kurumlarımıza ürünleri taşıma noktasında lojistik destek verilecek olması. Yine bu geleceklere ulaşım konusunda destek verilecek olması da önemli diğer bir unsurdur. Kocaeli’ye gidecek olan misafirlerimize kalacak yer konusunda yer ayarlandı.  Açılışa gelen devlet büyüklerimiz geldiği zaman her şeyin hazır olmasını istediğimiz için her şeyi yaptık.” Dedi.

İmat Erdoğan, “Biz gelen misafirlerimiz en iyi şekilde ağırlayacağız. Onların rahatı ve huzuru bizim için çok önemlidir. Huzurlu bir kent olan Artvin’in yapmış olduğu etkinlikleri de huzurlu ve düzenli geçecektir. Hazırlıklarımız tamamlandı. Herkesi 10 Mart 2018 Cumartesi günü saat 11.00 açılışı yapılacak olan etkinliğe bekliyoruz. Karadeniz Marmara’ya akacak. Artvin’in değerleri değer bulacak. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

NURBAY USTA

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
HOPA’DA 2’NCİ LOJİSTİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.
Erkan Balta, Başvurusunu Teşkilatı İle Birlikte Yaptı
Erkan Balta, Başvurusunu Teşkilatı İle Birlikte Yaptı