ARTVİN'DEN AFRİN KAHRAMANLARINA 1600 KİLOGRAM BAL GÖNDERİLDİ

ARTVİN'DEN AFRİN KAHRAMANLARINA 1600 KİLOGRAM BAL GÖNDERİLDİ
ARTVİN'DEN AFRİN KAHRAMANLARINA 1600 KİLOGRAM BAL GÖNDERİLDİ aydin tatar
Reklam

ARTVİN'DEN AFRİN KAHRAMANLARINA 1600 KİLOGRAM BAL GÖNDERİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de yürüttüğü operasyona destek olmak amacıyla Artvin’den Afrin’e 1600 kilogram bal gönderildi.

Artvin Valiliği ve İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü koordinesinde Artvin Arıcılar Birliği tarafından düzenlenen destek kampanyası ile Artvin Valiliği önüne getirilen ballar buradan bir araca yüklenerek Afrin’e gönderildi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, burada yaptığı konuşmada Zeytin Dalı Harekatına destek amacıyla Artvin’den Afrin’e 1600 kilogram gönderdiklerini dile getirdi.

Doğanay, her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu vatan toprağında milletimizin istikbal ve istiklalini muhafaza için kanlarını dökmekten tereddüt etmeyen vatan evlatlarım sembolik bir katkı olması için Afrin’e bal göndermek adına burada toplandıklarını söyledi.

Doğanay, "Bu görünüşte bal ama gerçekte hakikat da bir güven, bir dua, imandır. İnşallah Allah katında kabul olan bir duadır bu. Bu faaliyette emeği olan herkesten Allah razı olsun." dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin halkı olarak yine anlamlı bir icraata imza attıklarını kaydetti.

Kocatepe, "Ordumuzun başarıyla yürüttüğü Afrin Harekatına her şehirden bir şeyler yapılıyor. Kimin elinde ne varsa onu gönderiyor. Emin olun buna ordumuzun ihtiyacı yok, bizim ihtiyacımız var. Devletimiz oradaki askerimizin karnını da doyurur sırtını da giydirir ama millet olmanın gereği de budur. Bizim evlatlarımız, canlarımız orada mücadele ediyorsa mallarımızda orda olsun diyoruz." diye konuştu.

Artvin Arıcılar Birliği Başkanı İbrahim Durmuş da Artvin’de ki en önemli tarımsal üretimlerin başında balın geldiğini ifade ederek, “Burada ürettiğimiz ballarımızı arıcı kardeşlerimizle bir kampanya yaptık. Topladığımız 1600 kilo Afrin'de mücadele eden askerlerimize göndereceğiz. Burada ki halkımızın dua ve selamlarını Afrin'de ki kahramanlarımıza ileteceğiz” ifadelerine yer verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEMALPAŞA İÇİN GÖNÜLDEN SEÇİN
KEMALPAŞA İÇİN GÖNÜLDEN SEÇİN
HOPA’DA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
HOPA’DA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ