2018 YILI İÇİN PLANLANAN ÜREME SAĞLIĞI EĞİTİMİNİN İLKİ TAMAMLANDI

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü’nde 2018 Yılı İçin Planlanan Üreme Sağlığı Eğitiminin İlki Tamamlandı
Bu haber 2018-04-14 15:15:25 eklenmiş ve 140 kez görüntülenmiştir.

 

2018 YILI İÇİN PLANLANAN ÜREME SAĞLIĞI EĞİTİMİNİN İLKİ TAMAMLANDI

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü’nde  2018 Yılı İçin Planlanan Üreme Sağlığı Eğitiminin İlki Tamamlandı

 

Bu kapsamda Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcılığı tarafından planlanan ve 15 işgününden oluşan “Üreme Sağlığı Hizmet İçi Eğitim Programı’nın ilki Müdürlük eğitim salonunda gerçekleştirildi.

Birinci basamak sağlık hizmeti sunumunda görev yapan hekim, ebe ve hemşirelerin katılmış olduğu eğitimde; Uzm. Dr. Mehmet Ali Dündar, Kadın Doğum Uzmanı Dr. Erhan Çağatay, Uzm. Dr. Rahman Kuri, Dr. Gökhan Karakurt, Dr. Aybike KINIK, Dr. Volkan Tümer, Dr. Canan Bilgin, Dr. Emine Dicle, Dr. Merve Uzel, Ebe Saadet Altuntaş ve Hemşire Tülay Yolasığmaz tarafından eğitimci olarak sunumlar yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Sağlığın sürdürebilmesi ve daha iyiye götürebilmesi için çevrenin olumsuz nitelikteki sosyal, ekonomik, biyolojik ve fiziksel etkenlerini ortadan kaldırmak; kişinin direncini artırmak ve onun sağlık kontrolü ya da hastalığı için sağlık personeline başvurmasını, onların söylediklerini anlayıp uygulamasını sağlamak hususunda yararlanılacak en önemli araçlardan biri kuşkusuz eğitimdir. Etkin bir sağlık eğitimi, bireysel ve toplumsal sağlığı olumlu yönde geliştirmek için bilinmesi ve yapılması gerekenleri, benimsenen bilgi, tutum, davranış ve alışkanlıklar hâline getirmektir.

Bakanlığımız tarafından yürütülen “Türkiye Kadın ve Üreme Sağlığı Programı” çerçevesinde; anne ve bebek ölümlerini azaltmak, anne ve bebeğinin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemde bakımı ve normal durumları tanıma ve yönetimi konusunda bilgi ve beceri kazanmasını sağlamak, gençlerin üreme ve cinsel sağlığı konularında duyarlılık geliştirecek bilgi ve tutum kazanmalarını sağlamak, temel sağlık göstergelerinde gelişmiş ülke hedeflerine ulaşmak ve hizmete ulaşamayan kitlelerin de kaliteli hizmeti kullanma becerisini geliştirmek amaçlanmaktadır” denildi.

Eğitim Programı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dundar, Kamu Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Güleç ve Şube Müdürü M. Ali Aktepe’nin katılımıyla gerçekleştirilen sertifika töreniyle son buldu.

 

 Hayati Akbaş

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ARTVİN HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi