Yeni Semt Pazarında Sona Yaklaşılıyor

Yeni Semt Pazarında Sona Yaklaşılıyor
Yeni Semt Pazarında Sona Yaklaşılıyor aydin tatar
Reklam

Yeni Semt Pazarında Sona Yaklaşılıyor

Artvin Belediyesinin Çarşı Mahallesi Atatürk Caddesinde yaptığı Modern Semt Pazarında sona yaklaşıldı.

Çarşı Mahalle Atatürk Caddesinde yapılan modern semt pazarında zemin işlemleri ve çelik konsersiyon işlemi tamamlandı. Artvin Belediyesi Modern Semt Pazarının, kanalizasyon ve içme suyu çalışmaları devam ediyor bu alt yapı işlemleri tamamlandıktan sonra yüklenici firma tarafından çelik konsersiyon üstü gökyüzünün de görüneceği polikarbon malzeme ile kaplanacak. Yakında zamanda modern semt pazarının hizmete açılması planlanıyor.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’e yakışır modern semt pazarı inşa ettiklerini belirterek pazarcı esnafının burada rahat edeceğini belirterek şu ifadeleri kaydetti:

“Çevre illeri kıskandıracak modern semt Pazarı inşa ediyoruz çoğu bitti azı kaldı yakında pazarcı esnafımız yeni yerine taşınacaktır. Yeni pazarımız daha düzenli olacak meyvecisi, patates-soğancısı, sebzecisi, tuhafiyesi, kıyafetçisinin hepsi kategorileştirmiş şekilde yer alacak. Pazarın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından girişinde de köylü pazarı yer alacak burada sadece gerçek köylüler tezgah açabilecekler. Balıkçıyada yer vereceğiz. Buradaki düzeni de pazarcı esnaf arkadaşlarımız kendi aralarında kuracağı yönetim ile sağlayacağız. Pazar’da pazarcılık Adab-ı Muaşeret kurallarına uymayan esnafımızı cezalandırarak tezgahının önüne ‘bu esnaf pazarcılık Adab-ı Muaşeret kurallarına uymadığından bu hafta pazara çıkmama ile cezalandırılmıştır’ tabelası da asabiliriz. Hatta pazarcı kardeşlerimiz kabul ederlerse ve gerçekten giyerlerse belediye olarak onlara pazarcı kıyafeti almak isterim. Pazarımızda ses sistemi, iki tarafında da eloktronik tartı, mescid ve tuvaletlerde bulunacaktır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEMALPAŞA İÇİN GÖNÜLDEN SEÇİN
KEMALPAŞA İÇİN GÖNÜLDEN SEÇİN
HOPA’DA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ
HOPA’DA “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ