ARTVİN’DE, “ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN” ENGELLİLER SES VERDİ


Bu haber 2018-05-12 12:30:27 eklenmiş ve 71 kez görüntülenmiştir.

ARTVİN’DE, “ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN” ENGELLİLER SES VERDİ

Artvin Valiliğince, toplumda engellilerle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla “Engelsiz Bir Dünya İçin Ses Ver” projesi kapsamında engelli ve ortaöğretim öğrencilerinin birlikte kentin doğal güzellikleri içerisinde çeşitli enstrümanlarla yöresel türküler seslendirerek klip çekti.

Artvin Valiliğince, toplumda engellilerle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla “Engelsiz Bir Dünya İçin Ses Ver” projesi kapsamında engelli ve ortaöğretim öğrencilerinin birlikte kentin doğal güzellikleri içerisinde çeşitli enstrümanlarla yöresel türküler seslendirerek klip çekti.

Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın girişimleriyle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında engelli öğrencilere yönelik olarak il genelinde gerçekleştirilen projede, Artvin il genelinde öğrenim gören özel öğretim öğrencileri ile ortaöğretime devam eden öğrenciler müzik öğretmenleri eşliğinde yöresel türkülerle klip çekerek, hünerlerini sergileme imkanı buldu.

“Engelsiz Bir Dünya İçin Ses Ver Projesi’ni hayata geçiren Doğanay, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle toplumun her kesimine farkındalık oluşturmak amacıyla bu anlamlı projeyi hazırladık. Proje kapsamında özel eğitim öğrencileri, ortaöğretim öğrencileri, müzik öğretmenleri ile birlikte Artvin’imizin güzide türkülerini yöresel şiveyle en iyi şekilde seslendirmeleri bizleri son derece mutlu etti” dedi.

Engellilik, sadece engellilerin ve engelli ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu olmadığını belirten Doğanay,” Sosyal ve vicdani boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren önemli bir konudur. Bir toplumun gelişmişlik düzeyi engellilere sunulan imkân ve hizmetlerin etkinlik ve kalitesinin yükseltilmesi ile doğru orantılıdır. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturmanın yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Bunu sağlamak herkesin görev ve sorumluluğu dâhilindedir” dedi.

Doğanay,” Engellilerin eğitim, sağlık, istihdam ve sosyal rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden bütüncül bir şekilde yararlanmaları, temel haklarını tam ve etkin bir şekilde kullanabilmeleri, çağdaş toplum olmanın gereklerindendir. Devlet ve millet olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olmalı ve engelleri aşmalarında ise en yakın destekçileri olmalıyız. Bu hafta yapılan etkinliklerin, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını temenni ederek, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum” diye konuştu.

Artvin Valiliği olarak her zaman engelliler ve engelli ailelerinin yanlarında olduklarını belirten Doğanay,” Devletimiz ve hükümetimiz özellikle son 15 yılda engellilere ve ailelerine yönelik olarak düzenlemeler yaparak önemli haklar tanıdı. Devlet olarak engellilerimize ve değerli ailelerine sahip çıkıyoruz. Bu konuda

toplumun her kesiminin insanlık anlayışı içerisinde olması gerekir. Yaptığımız çalışmalarda toplumun her kesimini bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak için bütün gayreti gösteriyoruz. Engellilik vatandaşlarımızın kendi tercihleri değildir. İnsan olarak hepimizin bu konuda empati kurması gerekiyor. Hepimiz birer engelli adayıyız” diye konuştu.

Engel bedende değil vicdanlardadır diyen Doğanay,” Valiliğimizin engelli vatandaşlarımıza sonuna kadar açıktır. Bu duygu ve düşüncelerle engelli ve engelsiz çocuklarımızın “Engelsiz Bir Dünya İçin Ses Ver” projesine verdikleri bu anlamlı çalışmalarını tebrik ediyor, ayrıca çalışmada görev alan öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ARTVİN HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi