2018 YILI BUZAĞI DESTEKLEMESİ BAŞVURULARI BAŞLADI


Bu haber 2018-07-11 09:23:14 eklenmiş ve 280 kez görüntülenmiştir.

2018 YILI BUZAĞI DESTEKLEMESİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Gıda tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2018 Yılı Buzağı Desteklemesi Başvurularının Başladığını Açıkladı.

 Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2018 yılı Buzağı desteklemesi başvurularının başladığını açıkladı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması, hayvancılık politikalarının yürütülmesinde etkinliğinin ve istihdamın artırılması, yetiştiricilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi, et ve süt üretimin artırılması ve sürdürülebilir olması amacıyla, Bakanlığımızca 2018 yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin 2018/11460 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile bu Karara dayanılarak 08 Mayıs 2018 tarih ve 30415 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanan 2018/21 no’lu Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında buzağı desteklemesi yapılacaktır. Destekleme başvuruları iki dönem halinde yapılacak olup, 1.dönem başvuruları 02.07.2018 – 31.08.2018 tarihleri arasında, 2. dönem başvuruları ise 02.05.2019-01.07.2019 tarihleri arasında alınacaktır.

Destekleme almak isteyen yetiştiricilerimiz arasından DSYB üyesi olanlar Birliğe, üye olmayanlar ise işletmelerinin bağlı bulundukları İl/İlçe Müdürlüklerimize şahsen başvuru yapacaklardır.

Buzağı Desteklemeleri aşağıda belirtilen şartlara ve kurallara göre yapılır:

Buzağılar 01.01.2018-31.12.2018 tarihleri arasında doğmuş olmalı, Bakanlık kayıt sisteminde doğduğu işletmenin ve anasının kaydı bulunmalıdır.

Buzağılar, doğduğu işletmede olmalı ve programlı en az 4 ay (120 gün) süreyle yaşamış aşıları yapılmış olmalıdır. Şartları sağlayan (dişiler için Brucella ve Şap, erkekler için Şap) yetiştiriciler 1.Dönem ödemelerinde destekleme ücreti alırken, destekleme şartlarını sağlamayan buzağı yetiştiricileri şartlarını sağlayınca, tekrar başvuru yapmadan 2.Dönem ödemelerinde destekleme ücreti alırlar. 1.Dönem Destekleme başvurusu yapmayan yetiştiriciler ise 02.05.2019–01.07.2019 tarihleri arasında başvuruların alınacağı 2.Dönem Buzağı Desteklemesine başvurabilirler. Zira yıl içinde 1 kez başvuru yapan yetiştiricilerimizin tekrar başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Soy kütüğüne kayıtlı buzağı desteği, işletmesi 01.10.2018 tarihinden önce soy kütüğü sistemine kayıtlı ve E-Islah’ ta kayıtlı analardan doğan buzağılara verilir. Soy kütüğüne kayıtlı buzağı desteği alan buzağılar ayrıca buzağı desteğinden yararlandırılmaz.

Döl kontrollü boğanın yavrusu ilave desteği, döl kontrolünden geçmiş boğaların ülkemizde üretilen spermalarından doğan buzağılara verilir. Bu durum tohumlama tarihiyle ve belgesiyle doğrulanabilmelidir. (+50 TL)

Artvin İlinin de dâhil olduğu Yetiştiricilik Bölgesi illerindeki buzağılara Karar kapsamında belirtilen ilave destek verilir. (+200 TL)

Ayrıntılı bilgi için İl/İlçe Müdürlüklerimize müracaat edilebilir veya İl Müdürlüğümüz sitesinden ya da Bakanlığımız Web sayfasından ilgili mevzuatlara ulaşılarak bilgi sahibi olunabilir.” İfadelerine yer verildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
ARTVİN'İN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
Tarım ve Hayvancılık
Ekonomi
işsizlik
Ulaşım
Turizm
Göç vermek
ArtvinGazetesi Güncel Haberleri
© Copyright 2016 ofismedya.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Ofis Medya haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   вибратор   секс-шоп   متجر الجنس اسطنبول   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye