SAHİLLERİMİZ YOK OLUYOR ; SES ÇIKARAN YOK

SAHİLLERİMİZ YOK OLUYOR ; SES ÇIKARAN YOK
SAHİLLERİMİZ YOK OLUYOR ; SES ÇIKARAN YOK aydin tatar
Reklam

 

SAHİLLERİMİZ YOK OLUYOR ; SES ÇIKARAN YOK

 

Karadeniz sahili yok olmaya bırakılıyor. Ülkenin en iyi sahillerine ev sahipliği yapan Karadeniz ne yazık ki duyarsızlık yüzünden yok olmaya çalışılıyor.

Artvin sınırları boyunca ender güzellikte plajları olan  Karadeniz de çöp yığınlarından geçilmiyor. Artvin ili sınırlarında deniz kenarına atılan çöpler ayrıca biriktirilen molozlar ne yazık ki çevre kirliliğinin başını çekiyorlar. Son olarak Kemalpaşa da meydana gelen taş ocağındaki heyelandan sonra bölgedeki çöp yığınları tamamıyla denize dolarak cevre kirliliğini oluşturdu. Ayrıca sahil şeridinde sıkça rastlanan moloz yığınları katı ve sıvı atıklar bölgede inşaat sektörünün katı atık deposu gibi kullanılmaya başlanması kamuoyunda tepki çekti. Olayı sosyal medya üzerinden paylaşan Hopa ticaret odası başkan yardımcısı Okan Poyraz sosyal medya hesabında “ Çöp üstünü toprakla kapatıp Deniz temizlenmez o çöplerin yeri orası değil çöplere önlem alınması gerekir. Yetkililer  çöplerden sızan su nereye gidiyor, Denizimizi iyi kullanmak için biraz çaba gösterelim toprakla değil arıtma tesisleri kurup geleceğimize temiz bir ortam bırakmak için mücadele verelim “  diyerek tepkisini dile getirdi.

Turizm çalışmaları çerçevesinde milyonlarca yatırımın yapıldığı ülkemizde denizlerin başı boş bırakılıp kirletilmesi kamuoyunda şaşırtıcı bir şekilde izlenirken Yetkililerin  bir an önce bu soruna dur demeleri bekleniyor. Aksi taktirde yaz sezonu nedeniyle denizde yüzen  yüzlerce vatandaşın çeşitli hastalıklarla karşılaşması an meselesi olur. Bu durum bu haldeyken kimsenin ses çıkarmaması da çok ilginç bir olay olarak hafızalarda kalıyor.   

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HOPA’DA AKPARTİ VE CHP’NİN MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU.
HOPA’DA AKPARTİ VE CHP’NİN MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU.
ARTVİN DE YAPILAN ANKETTE HANGİ ADAY ÖNDE GİDİYOR.
ARTVİN DE YAPILAN ANKETTE HANGİ ADAY ÖNDE GİDİYOR.