Teşvik edildi iş yerinin patronu oldu.

Teşvik edildi iş yerinin patronu oldu.
Teşvik edildi iş yerinin patronu oldu. Bayram Ali KAVALCI
Reklam

Teşvik edildi iş yerinin patronu oldu.

 

 

Artvin Doğa Gezginleri keşiflerin yeni yeri Balık Gölü oldu.

Gezginci doğa severlerin duraklarından biri olan Şavşat ilçesine bağlı Pınarlı Köyü 2 bin 132 rakımdaki Balık Gölü’ne akın etmeye başladı.

Özllikle yaz aylarında ünlü fotoğraf sanatçılarının uğrak mekânı haline gelip adından sıkça söz ettiren Balık Gölü ve gölün kenarına doğru yönelince, gerçek bir çiçek bahçesiyle karşılaşıyor.

Doğa Gezginleri bir araya gelip Sakın Şehir Şavşat İlçesinin güzelliklerini yerinde görmek sosyal, yazılı ve görsel medya aracılığıyla da daha geniş kitlelere ulaştırmak isteyen işletmeci Elif Yaşar ,doğa tutkunlarına Göngöl evler inşa ederek pek yakında gelen misafirlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Elif Yaşar,”İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığınca kabul edilen projeden Bin 500 milyon lira ödenekle, Kırsal Kalkınma kapsamında yüzde elli hibe alarak kendi sermayemi ile Balık Gölü’nde, ilk etapta gelen misafirlere yöresel yemek ve balık ikramlarımız oluyor.Bir ay içinde de gelen misafirlerimizin konaklayacağı Ahşap Gön gol evler inşa ediyoruz.Teşvikten yaralanarak iş yerinin patronu olmaktan duyduğu heyecanını paylaşan Elif Yaşar, yer yüzündeki Cenneti turizm sektörüne katkı sunmaya hazırım,”dedi.

Gezginci Doğa Severleri,ayni köyde bulunan Balık Gölü ve Çiftliğinde,gördükleri eşsiz ve büyüleyici doğanı tadını çıkarmanın özetini paylaşarak,görülmesi değil gezilecek yer burasıdır vurguları ile,”gezdik gördük.doyamadan dönüyoruz,” ifadelerini kullandılar.

Ziya Akyıldız-Artvin

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı