Muhtara makamında dayak.

Muhtara makamında dayak.
Muhtara makamında dayak. Bayram Ali KAVALCI
Reklam

Muhtara makamında dayak.

 

Artvin-Murgul İlçesinde bir işletme müdürü, Köy Muhtarını makamında darp etti.

Murgul İlçesine Bağlı Damar Köyündeki (Eti Bakır) İşletme Müdürü S.K.arasında, sözlü tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi sonrası iddiaya göre muhtar Mehmet Arslan’ı darp etti.

İşletme Müdürü S.K..yanlarındaki 2 kişi ile Damar Köyü Muhtarı Mehmet Arslan’ın makam odasına gitti.S.K.muhtarlığın sekreterin çıkmasını istedi ve sekreterin çıkması ile Muhtar Mehmet Arslan,koltuğuna oturmak istediği sırada S.K.bir anda saldırıya geçti.Güvenlik kamersi kayıtlarında, S.K. ve yanındaki kişilerle elindeki bir kağıtla makam odasına telaşlı girmeleri ve muhtara yaptıkları darp sonrası eli kolu sallayarak çıkmaları yansırken,olay sonrası makamına geçen İşletme Müdürü S.K.İşletme önünde Jandarma ekipleri tarafından bir süre önlem alındı ve havanın karması ile İşletme Müdürü S.K.Jandarma eskortu tarafından evine götürüldü.

Muhtar Mehmet Arslan,kanlar içinde makam odasında Jandarma Ekibi tarafından ifadesi alınırken,İfadesine baş vurulmak istenen S.K.Borçka Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda iade gece 20.00 sıralarında.

Darp edildiğini ileri süren Damar Köyü Muhtarı Mehmet Arslan,”S. K.ile yanlarındaki 2 kişi içeri girdiler ve sekreterin çıkmasını istediler. Kapının kapatmasını isteyen S.K.bir anda saldırıya geçti ve yaklaşık 10 dk.sürdü. .Benle şahsi bir işi olan insan,beni başka yere çağırabilirdi.Bana yapılan saldırı Damar Köyüne yapılmıştır.Şu an muhtar olarak görev yapmaktayım ve muhtarlık binasının içerisinde,Devletin bir makamında saldırıya uğradım.Saldırıya yapanda,bin kişinin çalıştığı bir şirketin İşletme Müdürlüğünü yapan bir insan.Ben işletme müdürü gibi atama ile gelmedim,halkın seçtiği insana,köyümün insanlarına ve Devletime yapılan çirkin bir saldırıdır.Biz İşletmede zamana zaman yaşanan sıkıntılara her zaman yardımcı olmuşuzdur,işçi alımı ve çıkarılan işçilerin tekrar alınması konusunda aracı olduk ve bu yüzden bu saldırıya uğradık iddiasını ileri süren Muhtar Arslan,bir makamda yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum ifadeleri ile yargının vereceği kararı merakla beklediğini,”söyledi.

Damar halkı ise,konu her ne olursa olsun,bu olayın şirket sahiplerinin belki bilgisi dışında ceyran eden bir olaydır ama devleti temsil eden bir makamda yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz ifadeleri ile yaşanan olaylar hakkında duydukları huzursuzluklarını dile getirdiler.

Ziya Akyıldız

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
ŞAVŞAT’TAKİ KÖY MÜZESİNE İLGİ ARTIYOR
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı