BU KADARINA’DA PES ARTIK

BU KADARINA’DA PES ARTIK
BU KADARINA’DA PES ARTIK aydin tatar
Reklam

 

BU KADARINA’DA PES ARTIK

Sarp gümrük kapısı inşaatında meydana gelen kazada yine iş güvenliği yetersizliği ortaya çıktığı gözleniyor. Firmanın iş güzergahlığı bitmiyor.  

Sarp kara hudut kapısının modernizasyon kapsamında çalışmalar devam ediyor. İnşaatın başladığı ilk aylarda bir işçinin inşaat sahasında ayağının kırılmasının ardından iş güvenliği yetersizliği gündeme geldi. İnşaat yetkili firması durum hakkında hiçbir açıklama yapmazken yetkililerin yaptırım uygulayarak iş güvenliği sürecinin tamamlanması kamuoyunca beklenirken,Sarp  kapıdan geçiş yapan bir Azerbaycan uyruklu turist’in başına kalas düşerek ağır yaralandı. Bütün bunlar olurken inşaat sahasında iş güvenliği zafiyeti devam ediyordu. Son olarak 15.08.20118 tarihinde bir işçi çalışma esnasında binadan düşerek ağır bir biçimde yaralandı. Alınan bileğiye göre aslen Borçka nüfusuna kayıtlı Hopa’da ikamet eden R. R  düştükten sonra inşaat yerinde bulunan ağır demirlerde üstüne düştü. Olay’dan sonra ekip arkadaşları ambulans çağırarak açıl olarak  Hopa devlet hastanesine kaldırıldı.  27 yaşında evli ve iki çocuk babası genç işçi R. R nin durumunun çok ağır olduğu belirtildi.

OLAYDA İHMAL Mİ VAR

Gümrük sahasındaki inşaat firmasında yaşanan bu kazalar nedeniyle tüm gözler firmanın üzerine çevrildi. İnşaat sahasını denetleyen yetkililerin ne şekilde iş güvenliği önlemi aldıklarının gözden geçirilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar çalışma sahasında hiçbir güvenlik önleminin alınmadığını beyan ettiler. Özellikle can koruma halatları ve düşmeden önce işçiyi kurtaracak file bulunmadığını belirten vatandaşlar sadece yaşanan büyük gelişmeleri kazalardan bilgimiz oluyor. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu yetkililer neden yaptırım uygulamıyor dediler. Yaşanan bu olaydan sonra gümrük inşaat sahasına ne gibi yaptırım yapılacağı ne şekilde önlem alınacağı merakla beklenirken  yetkililerden ve firmadan kamuoyu adına açıklama gelmedi.

BETON SANTRALI’DA RUHSATSIZDI .

Gümrük sahasındaki inşaat çalışmaları yapan firmanın karayolu kenarında kurmuş olduğu beton santralıda ruhsatsız olduğu haberleri medyaya yansımıştı. Beton santralında çalışan mikser kamyonlarını’ da Kemalpaşa jandarma karakolu sigortasız oldukları gerekçesi ile çalışmalarına bir süre izin vermemişti. Bunun yanı sıra sahadan alınan bazı atık maddelerin denize döküldüğü iddiası da tazeliğini korurken yaşanan bu olayla beraber denetim mekanizmasını ne kadar ihlal edildiği sorusunu gündeme geldi..   

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ DORUK, İL GENEL MECLİS ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
VALİ DORUK, İL GENEL MECLİS ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
DOĞU KARADENİZ’DE TRAFİĞE KAYITLI ARAÇ SAYISI 563 BİN 999 OLDU
DOĞU KARADENİZ’DE TRAFİĞE KAYITLI ARAÇ SAYISI 563 BİN 999 OLDU