YÜKSEKÖĞRENİMDE ARHAVİ SEZONA YENİ YERLEŞKESİYLE HAZIR

YÜKSEKÖĞRENİMDE ARHAVİ SEZONA YENİ YERLEŞKESİYLE HAZIR
YÜKSEKÖĞRENİMDE ARHAVİ SEZONA YENİ YERLEŞKESİYLE HAZIR aydin tatar
Reklam

YÜKSEKÖĞRENİMDE ARHAVİ SEZONA YENİ YERLEŞKESİYLE HAZIR

BAŞKAN HEKİMOĞLU BİNA VE ÇEVRESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ilçede yeni yapılan Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı Arhavi yerleşkesinde incelemelerde bulundu. Yeni binası ve dört yıllık yeni bölümleri ile 2018-2019 Akademik eğitim-öğretim yılına başlayacak olan Arhavi Sanat/Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulu için başkan Coşkun Hekimoğlu okul yöneticileri ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu. Başkana Arhavi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Fikret Sözbilir ve okul yöneticileri ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti. Sezona yetiştirilmesi için çevresel bazı çalışmaların tamamlanması konusunda görüş alışverişinde bulunan heyet, 24 Eylül itibariyle Arhavi Yerleşkesinin eğitime hazır olacağını bildirdiler.

Hekimoğlu, “Bölgede imar yollarının geçtiği güzergâhların hızla tamamlanarak devamında çevre düzenlemeleri için çalışma başlatacağız, okul girişi ve çevresindeki altyapı, üstyapı ve yol çalışması hızla başlatılıp eğitim öğretim sezonuna hazır hale getireceğiz. Söz konusu bu bölge ve devamında hemen aşağı kısımda planlanan Organize Sanayi Bölgesi nedeniyle ulaşım konusunda geçtiğimiz gün ilçemizde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M.Cahit Turan ‘a konuyu arz ettik, Kapisre köprüsü kavşak projesi ve devamında Kavak Köyüne kadar olan güzergahta duble yol çalışması için start verdik. En kısa zamanda proje hayata geçirileceğini umuyoruz. Bunun yanında Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Yerleşkesinin bugünlere gelmesinde en büyük katkısı olan başta Artvin eski Milletvekili İsrafil Kışla olmak üzere, il ve ilçe teşkilatımız ve milletvekilimiz Erkan Balta’ya teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz." dedi. Hekimoğlu ayrıca yerleşke projesinin hazırlanmasında destekleri olan hemşerimiz mimar Özcan Çetin'e teşekkür ettiğini ifade etti.

Başkan Hekimoğlu ayrıca yerleşke projesinin hazırlanmasında destekleri olan hemşerimiz mimar Özcan Çetin'e teşekkür ettiğini ifade etti.

Başkan ve beraberindekiler daha sonra okul içini de gezerek, derslikler ve diğer idari birimler ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Yerleşkesi sezona 4 yıllık Sanat/Tasarım ve Mimarlık fakültesi ve 2 yıllık meslek yüksekokulu bölümleri ile hazır olduğu görüldü.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ DORUK, İL GENEL MECLİS ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
VALİ DORUK, İL GENEL MECLİS ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
DOĞU KARADENİZ’DE TRAFİĞE KAYITLI ARAÇ SAYISI 563 BİN 999 OLDU
DOĞU KARADENİZ’DE TRAFİĞE KAYITLI ARAÇ SAYISI 563 BİN 999 OLDU