HOPA CHP'DE BU DEFA DA TANER EKMEKÇİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

HOPA CHP'DE BU DEFA DA TANER EKMEKÇİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
HOPA CHP'DE BU DEFA DA TANER EKMEKÇİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI aydin tatar
Reklam

HOPA CHP'DE BU DEFA DA TANER EKMEKÇİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

MART AYINDA YAPILACAK OLAN YEREL SEÇİMLERDE CHP’DEN HOPA BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN 6. İSİM TANER EKMEKÇİ OLDU.

CHP İLÇE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONUNDA YAPILAN ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMA TOPLANTISINDA KONUŞAN TANER EKMEKÇİ” BİR OLMAK, BİZ OLMAK VE DEVRALMAK İÇİN” VARIM.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Hopa belediye başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisinde aday adaylığını bu kez Taner EKMEKÇİ açıkladı. Bu zaman kadar aday adaylığını açıklayan Celil Yıldırım, Murat Özçep, Turgay Güngör, Gürbüz Akyüz ve Süleyman Aydından sonra 6. İsim Taner Ekmekçi oldu.

CHP Hopa ilçe başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen aday açıklama toplantısına Kemalpaşa Belediye başkanı Ergül Akçiçek, eski belediye başkanı Yalçın Emiralioğlu, CHP Artvin il başkanı Ahmet Biber, İl Yönetim Kurulu üyeleri Orhan Atan, Köksal Gökçen, Enver Turan, eski İl yöneticilerinden Akın Erdin, Borçka eski İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz ve Rize CHP eski yöneticilerinden Halil Çağatay ve partililer katıldı.

İlk konuşmayı CHP Hopa ilçe başkanı Adan İskender yaptı. İskender kısa konuşmasında böyle çok aday adayın çıkması partiye güç katacağını bir işareti olduğunu vurgulayarak “ Birlikten güç doğar. Bu zaman kadar 6 arkadaşımız aday adaylığını açıkladı. Aldığımız duyumlara göre bu rakam 8’e çıkacak.8 aday adayı bir kişiye inecek. İşte o zaman aday olan arkadaşımızın etrafında birleşerek gerçek gücümüzü göstererek emanet olarak AK partiye verdiğimiz Belediyeyi geri almış olacağız” dedi.

CHP Artvin İl başkanı Ahmet Biber yaptığı kısa konuşmasında 2014 yılında yol kazasını yaparak belediyeyi AK partiye verdik.31 Martta yapılacak olan seçimde belediyeyi geri alacağız. İşte o zaman çağdaş belediyeciliği, sosyal belediyeciliği nasıl yapıldığını herkes görecek. Fazla aday olması halk arasında tedirginlik yaratabilir. Kimse tedirgin olmasın. Fazla aday adayı olmak bir kazanımdır. Kamuoyu yoklaması yapılacak, toplantılar yapılacak, antak sağlanacak, hangi yöntemle olursa olsun birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için kenetlenerek başarıya ulaşacağız.

Değerli partililer. Türkiye yangın yerine dönüşmüş. Dolar, Euro almış yürümüş. İşsizlik anlatılır gibi değil, her geçen gün artıyor. Tarım, hayvancılık bitmiş, ticaret son aşamaya gelmiş, esnafın halı perişan. Türkiye adeta kan ağlıyor. Türkiye bu durumdayken ufak tefek kırgınlıkları bir kenara bırakarak kenetlenmeliyiz. Güç birliği oluşturmalıyız. Bir aday üzerinde kenetlenerek, bir nefer gibi var gücümüzle

2

çalışırsak aşamayacağımız hiçbir engel kalmaz. Artvin genelinde bütün belediyeleri alırız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bugün aday adaylığın açıklayacak olan Taner Ekmekçi arkadaşımıza ben başarılar diliyorum,” dedi.

Cumhuriyet halk partisinden Hopa Belediye başkan aday adayı olan Taner Ekmekçi yaptığı konuşmada programını da açıkladı.

“Bir olmak, Biz olmak ve Devralmak için” yola çıktığın ifade ederek şöyle konuştu.

Sayın İl Ve İlçe Başkanlarım , Kemalpaşa Belediye Başkanım , İl Genel Meclisi Ve Belediye Meclis Üyelerim, Kadın Kolları Ve Gençlik Kolları Başkanlarım, Mahalle Ve Köy Muhtarlarım. Sivil Toplum Örgütleri Başkanlarım ,Hopa Dışından Gelen Misafirlerim , Değerli Basın Mensupları Ve Cumhuriyet Halk Partililer,Hopa Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Belediye Başkanlığına Aday Adaylığımın Basın Açıklamasına Hoş Geldiniz Der Hepinizi Saygı Ve Sevgi İle Selamlarım.

 

Ayrıca Partimize Yıllarca Emek Vermiş Duayenlerimize, Burada Gördüğüm ,Sayın Mustafa Bayrak, İhsan Karaman, Yalçın Emiralioğlu, İsmet Makar, Coşkun Bekar, Rauf Başar , Atila Lostar , İsmet Gümüşkaya’ya Minnet Ve Şükranlarımı Sunarım.

İlaveten Gençlik Kolları Ve İlçe Yönetimlerim Dönemimde ,Hopa’da İlerici Fikirlerin Yeşermesi Ve Yerleşmesi İçin Yıllarını Feda Etmiş Başta Merhum Turgut Altınkaya, Tahsin Güngör ,Osman Küçükali , Rüştü Topaloğlu, Kemal Beşiroğlu, Ergül Bayrak, Vural Beşiroğlu, Turan Altuntaş ,Gültekin Teksoy Değerli Sanatçımız Kazım Koyuncu Ve Devrim Şehidi Metin Lokumcu’yu Saygı , Minnet Ve Şükran Duygularımla Yad ederek Kendilerine Allahtan Rahmet Diliyorum.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Tarafından 9 Eylül 1923 Yılında Kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, Dünyanın En Köklü Ve Türkiye Cumhuriyetinin En Eski Siyasi Örgütlenmesidir. Bu Partide Aday Adayı Olmak Benim İçin Bir Onurdur.

Türkiye’nin Belediyecilik Tarihinde İlk Ve Önemli Projeler, Cumhuriyet Halk Partisi Tarafından Hayata Geçirilmiştir. Üstelik Bu Projeler ,En Düşük Maliyetle Yapılmış Olup Har Vurup Harman Savurmadan, Her Kuruşun Hesabını Vermek Gibi Geleneksel Bir Kültür Dahilinde Yapılmıştır.

Bende Aynı Kültür Ve Geleneğe Sahip Olmaya Söz Veriyorum.

Siyasi Hayatıma, Hopa’da 13 Ekim 1974 Yılında Burhanettin Hacıyakupoğlu’nun Hopa İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı Döneminde İlçe Yönetiminde Yer Alarak Aktif Siyasete Başladım. 1977 Yılında Hopa Gençlik Kolları Başkanı Oldum. 12 Eylül 1980 İhtilalinde, Benden Önceki Dönemde Cumhuriyet

3-

Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Burhanettin Hacıyakupoğlu, İlçe Gençlik Kolları Sekreteri Rahmetli Kenan Turan Ve Gençlik Kolları İlçe Sekreteri Kadir Ciner’le Beraber Hopa Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgütü Olarak Göz Altına Alındık.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Siyasetten Soyutlandığı Dönemde 1985 Yılında Rahmetli Atila Turan Başkanlığında Hopa ‘Da DSP’yi Kurduk .İleriki Yıllarda Süleyman Aydın, Fehmi Ustabaş Ve Adnan İskender Dönemlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği Yaptım. Ve Bununla da Gurur Duymaktayım.

Ayrıca Partimizin Ve Sivil Toplum Örgütlerinin Etkinlik Organizasyonlarında Bulundum. Örneğin Cerattepe, Hak Hukuk Adalet Yürüyüşü, İstanbul Maltepe’deki Büyük Miting, Giresun Fındık Miting Gibi Çeşitli Etkinliklerde Yer Aldım. Gururla Belirtmek İsterim Ki Bu Hususta Hopa Bazında Partimizin Başarılı Olmasında Diğer Partililerimiz gibi Benimde Katkım Olduğu İnancındayım.

Çok İyi Tepkiler Aldığımız, Şu An Bulunduğumuz Parti İlçe Başkanlığı Ve Lokalimizin Kiralanmasında Ve Donanımında İlçe Başkanımız Ve Yönetim Kurulu Üyelerimizle Birlikte Çaba Gösterdik Ve Bu Hale Getirdik. Yine Gururla Belirtmek İsterim ki Başta Sayın Vekilimiz Uğur Bayraktutan Ve İlçe Başkanımız Adnan İskender Olmak Üzere Tüm Yönetim Kurulu Üyelerinin Üstün Gayretleri İle, Örgütümüzün Ve Partili Üyelerimizin Kendilerine Ait Bir Mülkü Olmasını Sağladık. Tüm Üyelerimize Ve Gençlerimize Hayırlı Olsun.

Projelerimiz :

1- Öncelikle Olmazsa Olmaz Konumunda Olan, Şehir Suyunun, Büyük Bir Dinlenme Tesisine Kavuşturmak Ve Halkın İçilebilir Ve Kesintisiz Su İhtiyacını Temin Etmek.

2- Hopa’nın Ve Hopa’lının Terminal ,Pazar Yeri Ve Hal Sorununa Çare Bulmak .

3- Denizlerimizde Gırgırların Hunharca Avlanmalarını Engelleyecek, Deniz Bilimleri Fakültesi İle İşbirliği Eşliğinde Balık Üremesini Sağlamak, Amatör Balıkçıların Korunmasını Temin Etmek İçin Çalışma Yapmak.

4- Şehir İçi Yol Ve Yaya Kaldırımlarını ,Güzel Görünüme Kavuşturmak Ve Alternatif Yol Güzergahlarını Oluşturup, Şehir İçi Trafiğini Rahatlatmak.

5- Uygun Olmayan Koşullarda Tesis Edilen, Havaş Duraklarının Halkımızın Islanmayacağı, Üşümeyeceği Trafik Kazası Tehlikesine Maruz Kalmayacağı Konuma Getirmek.

6- Çok Büyük Proje Olmakla Birlikte Karadeniz'i Korumak Öngörüsü İle Avrupa Destek Fonlarını İnceleyerek Ve Oralardan Fon Yaratarak, Katı Atık (Çöp) İmha Ve Değerlendirme Tesislerini Hayata Geçirmek .

7- Çocuk Parkları Ve İlçenin Yeşillendirilmesi Hususunda Çalışmalar Yapmak

 

8- Esenkıyı Tır Parkı Ve Ortahopa Kavakdibi Mevkii Boyunca Mevcut Tırların Neden Olduğu Çevre Kirliliğini Engellemek Üzere ,Şoförlerin İhtiyaçlarını Giderilmesine Yönelik, Küçük Yatırımlar Yapmak.

9- İlçemiz, Dere, Sokak Ve Kenar Köşelerinde Çevreyi Kirleten Naylon Poşet Kullanımına Son Vermek Üzere, Market, Bakkal, Fırın Ve Diğer Müesseslere Belediyece Destek Vermek Ve Kese Kağıdı Kullanımını Yaygınlaştırmak Amacında Ve Düşüncesindeyiz.

10-Gerek Sınır Kapısının Konumu, Gerekse Doğu Karadenizin Turizm Açısından Önemini Dikkate Alarak Sorunlarının Çözülmesi Ve Bu Sektörün Daha da Geliştirilmesi İçin Çalışma Yapmak.

11-Her Ay Bir Mahalle De , Mahalle Muhtarı, Üyelerimiz Ve Hemşerilerimizle , ( Sorunlarımız Adlı Toplantılar Düzenleyip Mahallelerimizin Sorunlarına Kaynağında Ve Hep Birlikte Çare Üretmek )

12-Her 6 Ayda Bir ( Hopa İçin Bilgilendirme ) Adı Altında Basın Eşliğinde Halkımıza Bilgi Aktarılacaktır.

 

Prensiplerimiz :

Haklı İsteklerin Belediye Hükmi Şahsiyetinde Bir An Evvel Yerine Getirmek, Haksız İsteklere İse Uygun Bir Üslupla Hayır Demek Prensibimiz Olacaktır.

Hak Hukuk Adalet Ve Dürüstlük İlkeleri Doğrultusunda Tüm Hopa Halkına Hizmet Ön Planda Olacaktır.

Sosyal Projelerimiz :

 

İlçemizde Üzülerek Belirtmek İsterim Ki Mevcut Kanayan Yaralar Arasında, Uyuşturucu Ve Sair Toplum Düşmanı Olgular Vardır. Halkımız , Sivil Toplum Örgütleri Ve Bürokratlarımızın Desteği İle Bu Mücadeleye Öncülük Yapacağım.

Yine Üzülerek Belirtirim Ki 70-80li Yıllarda İki Kapalı , Bir Açık Hava Sineması Mevcut İken Ve Seyyar Tiyatroların Gelip Sanat İcra Ettikleri Etkinlikler , Maalesef Artık Yok. Gerekirse Sübvansiyonlarla Bu Olguları Hayata Geçirip İlçenin Soysal Hayatına Katkıda Bulunmak Düşüncelerimiz İçerisindedir.

Değerli Katılımcılar.

Aday Seçimlerinin Şekli Ve Sonucu Ne Olursa Olsun, Seçilen Adayın Etrafında Ve Cumhuriyet Halk Partisi Çatısı Altında Dimdik Duracağım,

Ve Durmalıyız Diyorum.

Hopa’nın Çağdaş, Laik, İlerici Yurttaş Ve Kuruluşlarını Cumhuriyet Halk Partisine Destek Vermeye Ve Bu İlçeyi Birlikte Yönetmeye Davet Ediyorum ,

Aday Adayı Olan Tüm Şahsiyetlere Başarılar Diliyorum.

Her Çaba “Bir Olmak, Biz Olmak, Devralmak İçin “

Hopa'mız İçin, Cumhuriyet Halk Partisi İçin ..

Katılımınızla Bize Onur Verdiniz .

Hepinize Teşekkürlerimi Ve Saygılarımı Sunarım.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ DORUK, İL GENEL MECLİS ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
VALİ DORUK, İL GENEL MECLİS ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
DOĞU KARADENİZ’DE TRAFİĞE KAYITLI ARAÇ SAYISI 563 BİN 999 OLDU
DOĞU KARADENİZ’DE TRAFİĞE KAYITLI ARAÇ SAYISI 563 BİN 999 OLDU