ARTVİN CHP’DE BİLGİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ARTVİN CHP’DE BİLGİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ARTVİN CHP’DE BİLGİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI aydin tatar
Reklam

ARTVİN CHP’DE BİLGİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİ ARTVİN’E YENİDEN TAŞIYACAĞIZ.

Yerel seçimlere doğru giderken belediye aday adayları adaylıklarını bir bir açıklıyor. Bu yıl en erken aday adaylıklarını açıklayanlar CHP Belediye Başkan adayları oldu. Önce Hopa Ardından Artvin’de aday adayları başkan adaylıklarını açıklıyor.

CHP il eski Başkanı Selim Bilgin adaylığını açıkladı. Parti İl Merkezi’nde yapılan aday adalık açıklamasına, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk, partililer ve medya mensupları katıldı.

Açılış konuşması yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Artvin Belediyesi’ni mutlaka geri alacaklarını söyledi. Öztürk,” Son seçimde merhum belediye başkanımız Emin Özgünle ağlayarak çıktık. O gün ant içtim. Belediyeyi geri alacağız.” Dedim. O gün bugündür. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerde 9 metrelik CHP flamasını asacağız.

27 Ağustos’ta adaylarımıza Merkez İlçe Başkanlığı’na müracaat etmelerini istedik. Ve bunu mesaj yoluyla ilettik. İl Başkanı İlçe Başkanları ve Milletvekilimiz adayların erken belirlenmesi konusunda fikir birliğine varmıştık. Bu fikirden yola çıkarak 1-21 Eylül tarihleri arasında belediye başkanlığına aday olmak isteyen adayların müracaatlarını aldık. Merkez için şu ana kadar 3 adayımız müracaat etmiştir.

Önceki dönem il başkanımız Selim Bilgin aday adaylığını açıklıyor, Yarın saat: 13.00’te mevcut il başkanımız Sayın Ahmet Biber açıklayacak. Muhtemelen Cumartesi günü Demirhan Elçin ağabeyimiz açıklayacak. Ben 2014 seçim gecesi Merhum başkanımız Emin Özgün’e sarılıp ağlayarak belediye binasından çıkarken yemin ettim. 2019’da o büyük altı oklu bayrağımızı Artvin Belediyesi binasına asacağız.

Daha sonra İl Başkanı olarak son konuşmasını yapan Ahmet Biber, aday adayları içinde kim aday olarak belirlenirse onun etrafında birleşeceklerini söyledi. Başkan Biber; ”Bugün ülkemiz çok zor koşullar altında. Bu gidişata ilk freni yerel seçimlerle yapacağız. Kim aday olursa olsun, onun etrafında birleşip çalışacağız. Bunu sadece CHP için değil, ülkemiz için 81 milyon için yapmak zorundayız” dedi.

Aday adaylığını açıklayan Selim Bilgin coşkulu bir konuşma yaparak, belediyecilikten geldiğini ve bu işi çok iyi bildiğini, bunun da büyük bir avantaj olduğunu belirterek, bazı projelerini ve ana hatlarını anlattı. Siyasete çok genç yaşta CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığıyla başladığını anlatan Selim Bilgin,” Ben siyasete çok genç yaşta atıldım. 1970 doğumluyum. İşçi emeklisi bir babanın oğluyum.

İlk, Orta ve Liseyi Artvin’de tamamladım. Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdim. 1995-1999 yılları arasında Metin Arifağaoğlu’na Milletvekilliği Danışmanlığını yaptım. 1994’ten beri siyasetin içindeyim. Demek ki ömrümün yarısı bu partide geçmiş. Belediyede çalıştım. Artvin Belediyesi’ni alacağız. Mutlaka alacağız. Sosyal Demokrat Belediyeciliği Artvin’e yeniden taşıyacağız.

Artvin’de çeşitli sivil Toplum Örgütlerinin üyesi oldum. Her Artvinli gibi Artvinli olmanın ayrıcalık olduğuna her zaman inanmışımdır. 2007 yılında belediye iş kolunda Genel İş Sendikası’nın Rize Şube Başkanlığı’na seçildim. CHP’de uzun yıllar yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. CHP İl Başkanlığı görevinde bulundum. .

Ben Artvin’i, Artvinliyi tanıyan insanım. Artvin, personelini, kapasitesini, biliyorum. Artvin Belediyesinde geçmişten bugüne hizmet etmiş olan başkanlarımıza ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ve şimdi gelin hep birlikte yeni bir başlangıç için Artvin’e hizmet etme yolunda beraber yürüyelim. Ahmet ağabeyimi de Demirhan ağabeyimi de çok severim.

Belediyeciliği çok iyi biliyorum. Artvin Belediyesi’ni yeniden alacağız. Artvin'de Çağdaş, Atatürk ve Cumhuriyet kenti olarak yaşamaya devam edeceğiz. Buraya gelip aday adaylık açıklamama katılan tüm dostlarımıza, arkadaşlarıma, partililerimize çok teşekkür ediyorum. Hepimiz biriz, biz Artvinliyiz“ dedi.

Aday adaylık açıklamasına Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan mesaj gönderdi. Bilgin, aday adaylık açıklamasının ardından tebrikleri kabul etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ DORUK, İL GENEL MECLİS ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
VALİ DORUK, İL GENEL MECLİS ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
DOĞU KARADENİZ’DE TRAFİĞE KAYITLI ARAÇ SAYISI 563 BİN 999 OLDU
DOĞU KARADENİZ’DE TRAFİĞE KAYITLI ARAÇ SAYISI 563 BİN 999 OLDU