VALİ DOĞANAY ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

VALİ DOĞANAY ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ÇALIŞMALARINI  İNCELEDİ
VALİ DOĞANAY ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ÇALIŞMALARINI  İNCELEDİ aydin tatar
Reklam

VALİ ÖMER DOĞANAY ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN BAZI ÇALIŞMALARINI SAHADA İNCELEDİ

Vali Ömer Doğanay Orman Bölge Müdürlüğünün Bazı Çalışma Sahalarında İncelemelerde Bulundu

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Orman Bölge Müdürlüğünün bazı çalışma sahalarında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Doğanay ilk olarak Artvin- Borçka karayolu güzergâhında bulunan 15 Temmuz Şehitler Ormanında ki bakım ve yenileme çalışmalarına katıldı.

Burada ki çalışmalar kapsamında şehitlerin anısına dikilen her bir ağacın yanında bulunan şehit isimleri yazan plaketler yenilenerek eksik ağaçların dikimi yapıldı. Buradaki program şehitler için Kuran’ı Kerim okunmasıyla sona erdi.

Vali Doğanay buradaki programından ardından Ardanuç Harmanlı Köyü’nde yer alan fidan yetiştirme sahasına giderek buradaki faaliyetler hakkında Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

Gurbetoğlu burada yaptığı açıklamada, burada bir yılda üretilen 10 bin zeytin fidanının son baharda toprakla buluşturulacağını söyledi.

Bu zeytin fidanın “Butko”adı verilen yöreye özgü zeytin fidanı olduğunu kaydeden Gurbetoğlu, fidanlıkta zeytin fidanın yanı sıra ıhlamur, ceviz, dut, nar, badem, fıstık çamı, alıç, karaağaç gibi çok sayıda farklı türünde fidanının yetiştirildiğini dile getirdi.

Gurbetoğlu, “Burada toplam 342.500 fidan üretiliyor. Bunun 315.000 adedi çıplak köklü, 27.500 adedi ise tüplü fidan olarak yetiştiriliyor. Yetiştirilen ceviz, nar, fıstık çamı, ıhlamur, dut, hurma, badem, mahlep ve alıç fidanlarının gibi çok sayıda türün fidanlarını yetiştiriyoruz” dedi.

Yapılan çalışmalarla ilgili Artvin Valisi Ömer Doğanay’da Orman Bölge Müdürlüğü Gurbetoğlu ve ekibine teşekkür ederek yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetini belirtti.

Doğanay, incelemeleri kapsamında Ardından Ardanuç Baraj Havzasında Soğanlı Köyünde “Gelir Getirici Tür” projesi kapsamında ağaçlandırması yapılan alanda ki çalışmaları da yerinde görerek çalışmaları denetledi.

Ziyaretlerde Artvin Valisi Ömer Doğanay’a Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun Okur, bazı kurum müdürleri, köy muhtarları ve orman çalışanları hazır bulundu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HOPA’DA AKPARTİ VE CHP’NİN MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU.
HOPA’DA AKPARTİ VE CHP’NİN MECLİS ÜYELERİ BELLİ OLDU.
ARTVİN DE YAPILAN ANKETTE HANGİ ADAY ÖNDE GİDİYOR.
ARTVİN DE YAPILAN ANKETTE HANGİ ADAY ÖNDE GİDİYOR.