HOPA TSO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Hopa TSOKasım ayı Meclis toplantısı meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı Başkanlığında yapıldı.

HOPA TSO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
HOPA TSO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI aydin tatar
Reklam

 

HOPA TSO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Hopa TSOKasım ayı Meclis toplantısı meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı Başkanlığında yapıldı.

 

Hopa TSOKasım ayı Meclis toplantısı meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı Başkanlığında yapıldı. Meclis Kurulu Başkanı Gökhan Bıyıklı Meclis Başkanlığında aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı.                    

Gündemin birinci maddesine geçilerek Akademi danışmanı Tuğba Aydın Azolov Meclis Toplantısına katılarak Meclis üyeleriyle tanıştı. Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı beraber çalışmaktan çok memnun kaldığını ifade ederek “Hopa TSO ile çalıştığınız için sizlere teşekkür ederim” dedi. Akademik danışmanlıkla ilgili gerekli belgelerin TOBB iletildiği çalışmaya teknik anlamda ne zaman çalışılacağı ile ilgili TOBB’dan bilgi beklendiği kurula aktarıldı.

Gündemin ikinci maddesine geçilerek aylık mizan incelendi. HİK Üyesi Muhammet Uzunkaya Meclisi bilgilendirdi. Gelir gider durumu ve hesap hareketleri hakkında sözlü rapor verdi. Yapılan değerlendirme sonucu aylık mizan oy birliği ile kabul onaylandı.

Gündemin üçüncü maddesine geçilerek Laz böreği ve hamsili ekmek coğrafi işaret çalışmaları değerlendirildi. Türk Patent ve marka kurumundan gelen yazıda Laz böreği başvurusunun böreğin yapılışı ile ilgili yöresel farklılıklar bulunduğu ifade edilmiş olup bu vesile ile yapılan coğrafi işaret başvurusunun Laz Böreği yerine ‘Hopa Laz Böreği’ adı ile akademik kaynakların da eklenerek yeniden yapılmasına karar verildi. Hamsili ekmek ile ilgili gerekli akademik kaynakların ABİGEM’ e iletildiği konu hakkında ABİGEM’ in DOKA’ya başvuru işlemlerin başlatıldığı kurula aktarıldı ve sürecin takip edilmesine karar verildi.

            Gündemin dördüncü maddesi geçilerek Çağçağan Şelalesinin Hopa TSO tarafından yapılacak yazışmalarla veya turizme dönük faaliyetlerinde kullanılacak resimlerle ilgili görseller incelenmiş olup uygun olmadığına karar verilerek daha kaliteli bir görsel, fotoğraf çekimi için drone yardımı ile yeni bir çalışma yapılmasına karar verildi.

Gündemin beşinci maddesine geçilerek 07.11.2018 tarihinde odamız Atatürk konferans salonunda oda üyeleri, yönetici ve personelin katılımıyla Dış Ticaret bilgilendirme semineri gerçekleştirilmiştir. Ticaret Bakanlığı, TOBB, İhracatçılar Birliği ve odamız organizasyonunda Ticaret Bakanlığının 3 Uzmanı tarafından sunumlar gerçekleştirilerek İhracatta devlet destekleri hakkında kapsamlı bir bilgilendirme gerçekleştirildiği ve seminerin başarılı geçtiği değerlendirmesi yapıldı.

Gündemin altıncı maddesine geçilerek Gerçekleştirilen 5. Meslek Kahvaltısında üyelere düzenlenen anket sonuçları Meclisle paylaşıldı. Anket sonuçları ele alınarak üye geri dönüşleri hakkında değerlendirme yapıldı.

Gündemin yedinci maddesine geçilerek 1. Meslek komitesi kahvaltısının 10 Kasım Cumartesi günü Peronti otelde gerçekleştirilecek olup gerekli hazırlıkların devam ettiği meclise aktarıldı.

             Gündemde görüşülecek başka madde olmadığından toplantı son verilerek karar kayıt altına alındı.

 

Hayati Akbaş

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM ALANLARININ YENİ ZARARLISI; KAHVERENGİ KOKARCA ( OXİNALE) BÖCEĞİ..
TARIM ALANLARININ YENİ ZARARLISI; KAHVERENGİ KOKARCA ( OXİNALE) BÖCEĞİ..
ARDEŞEN TSO BAŞKANINDAN HOPAPORT’A ZİYARET
ARDEŞEN TSO BAŞKANINDAN HOPAPORT’A ZİYARET