ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARTIK GELENEKLEŞTİRDİ.

10 KASIM’DA ÖĞRENCİLERİ YİNE ANITKABİR’E GÖTÜRDÜ AtatürkçüDüşünce Derneği Arhavi Şubesi öğrencileri 10 Kasım’da yine Anıtkabir’e götürdü.

ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARTIK GELENEKLEŞTİRDİ.
ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARTIK GELENEKLEŞTİRDİ. aydin tatar
Reklam

 

ARHAVİ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARTIK GELENEKLEŞTİRDİ.

 10 KASIM’DA ÖĞRENCİLERİ YİNE ANITKABİR’E GÖTÜRDÜ

 AtatürkçüDüşünce Derneği Arhavi Şubesi öğrencileri 10 Kasım’da yine Anıtkabir’e götürdü.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi öğrencileri 10 Kasım’da yine Anıtkabir’e götürdü.

ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu konuyla ilgili şunları söyledi:“10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri çerçevesinde 10. kez resim,şiir ve kompozisyon yarışması düzenledik. Bu yıl konumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk. Onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz.”sözünü ve Atatürk sevgisini içeren resim, şiir ve kompozisyon yazmaktı.Yarışmada birinci olan dört öğrenciyi üç yönetim kurulu üyemizle birlikte10 Kasım’da Anıtkabir’e, Atatürk’ün Ölümü’nün 80.Yılı Anma Etkinlikleri’negötürdük.Türk Milleti’ne nasip olmuş yüz yılda bir dünyaya gelen, zamanının çok ötesini görebilen, dahi,büyük inkılapçıve aynı zamanda kahraman bir asker olan önderimizin anıt mezarını ziyaret ettik.

10-11 Kasım günleri Anıtkabir’de Atamıza olan sevgi selini gören öğrencilerimize,Atatürk’ün yıkılmış bir imparatorluğun küllerinden Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl kurduğunu,bu günlere nasıl gelindiğini, O’nun görüş ve düşüncelerini fotoğraflarla, belgelerle anlatmaya çalıştık. Hayatlarında ilk defa Ankara’ya gelen çocuklarımıza Anıtkabir’in tüm bölümlerini, müzeleri, ilkmeclis’i, TBMM’yi, Pembe Köşk’ü, ODTÜ’yü ve şehri gezdirdik. Hayatlarında ender yaşayacakları bir yoğunlukta ve güzellikte iki gün yaşamalarını sağladık. Onları gururlu ve mutlu görmek bizi de gururlandırdı.

            Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize bu gururu yaşatmamıza yardımcı olan Arhavi Kaymakamlığı’na, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne,  memleketi ışığa boğacak olan öğrencilerimizin yarışmaya katılımını sağlayarak duyarlı davranan Atatürk Ortaokulu, Mehmet Nazif Günal İlkokulu, Hacılar İlköğretim Okulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi, Orhan Yücel Kız Meslek Teknik Lisesi ve Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi idareci ve öğretmenlerine de verdikleri önem için teşekkürler ediyorum. Geleceğimizin gülü, yıldızı ve ikbal ışığı olan, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor,  başarılarının devamını diliyorum.

            Gönüllülük esasına dayanarak çalışan derneğimiz, çalışmalarını yine gönül dostlarımızın maddi ve manevi destekleriyle yapmaktadır.Bu vesileyle Ankara’ya gidiş biletlerimizi karşılayan Arhavi Belediyesi Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na,  Argentum Hotel’de kalmamızı sağlayan iş adamımız Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Atıf Kesimal’e, Ankara’da bizi ağırlayan milletvekilimiz Uğur Bayraktutan ve danışmanı Tolga Özçakmak’a, iki gün boyunca gurubumuza minibüs tahsis eden Çankaya Belediyesi’ne, yemeğe davet eden Arhavililer vakfı TSMTopluluğundaki Arhavili dostlarımıza, öğrencilerimize kitabını imzalayarak armağan eden Kemal Özbıyıklı’ya ve  buçalışmalarımızı sizlere ulaştıran tüm basınımıza şahsım, yönetim kurulumuz  ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum.”dedi. 

 

Hayati Akbaş

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM ALANLARININ YENİ ZARARLISI; KAHVERENGİ KOKARCA ( OXİNALE) BÖCEĞİ..
TARIM ALANLARININ YENİ ZARARLISI; KAHVERENGİ KOKARCA ( OXİNALE) BÖCEĞİ..
ARDEŞEN TSO BAŞKANINDAN HOPAPORT’A ZİYARET
ARDEŞEN TSO BAŞKANINDAN HOPAPORT’A ZİYARET