HOPA’DAN MUŞ’A KARDEŞLİK ELİ

HOPA’DAN MUŞ’A KARDEŞLİK ELİ
HOPA’DAN MUŞ’A KARDEŞLİK ELİ aydin tatar
Reklam

 

HOPA’DAN MUŞ’A KARDEŞLİK ELİ

HOPA ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ GÖZ DOLDURUYOR

Veli ve öğretmenler tarafından toplanan yaklaşık yaklaşık 500 parça eşya Muş ilinde bulunan bir köy okuluna teslim edildi.

Bahçesinde hayvan beslenen ve çocuklarının doğa aşığı olduğu Hopa Çocuk üniversitesi anlamlı bir projeye daha imza attı. Veli ve öğretmenler tarafından toplanan yaklaşık yaklaşık 500 parça eşya Muş ilinde bulunan bir köy okuluna teslim edildi.

Hopa Lütfü Akkaya çocuk üniversitesi bilindiği üzere sadece eğitim yuvası değil aynı zamanda çocukların ve hatta velilerinde doğa hakkında bilmediği birçok şeyi değişik eğitim metotlarıyla uygulayan, ayrıca çocuklar daha 3 yaşındayken İngilizce öğrenebildikleri bir eğitim yuvası olarak biliniyor. Bunların yanı sıra yaptıkları birçok sosyal projeyle de adından sıkça söz ettiren çocuk üniversitesi geçtiğimiz hafta yardım sayfalarında yapılan bir duyuruya sessiz kalmadı.  Hatta o sese öyle bir kulak verdi ki sadece 3 gün içerisinde 10’u yeni olmak üzere içinde kırtasiye malzemesinde bulunduğu 15 koli yardım toplayıp Muş’un Hoş geldi köyünde ki ilköğretim okuluna bizzat teslim etti.

Konuyla İlgili Açıklama yapan okul Müdiresi Serpil Yılmaz ‘’Bu yaptığımız bir yardım değil. Biz fazla olan eşyalarımızı paylaşıyoruz. Çocuklarımız ve velilerimiz paylaşarak büyümeyi öğrenecek. Biz her türlü imkâna sahibiz. Her ihtiyacımız da kırtasiyeleri arayıp ulaşabiliyoruz fakat oradaki öğretmenler eğitim yapabilmek için bile günlerce ilden gelecek materyalleri bekliyor. Velilerimize çok teşekkür ederiz sessiz kalmadıkları için. Paylaşımı eşim ve birkaç öğretmenle beraber bizzat gidip kendimiz teslim ettik. Şimdi sizlere oradaki şartları anlatarak ajitasyon yapmayacağım fakat herkesin gidip görmesi ve empati yapmasını öneriyorum. Hoş geldi köyü resmi işlemlerin ardından artık ‘’Kardeş Okulumuz’’olacaktır. Destekler halen daha devam ediyor. Paylaşımlarımız diğer köy okullarına da devam edecektir. Tekrar herkese teşekkürler” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM ALANLARININ YENİ ZARARLISI; KAHVERENGİ KOKARCA ( OXİNALE) BÖCEĞİ..
TARIM ALANLARININ YENİ ZARARLISI; KAHVERENGİ KOKARCA ( OXİNALE) BÖCEĞİ..
ARDEŞEN TSO BAŞKANINDAN HOPAPORT’A ZİYARET
ARDEŞEN TSO BAŞKANINDAN HOPAPORT’A ZİYARET