ARHAVİ’DEN TÜM TÜRKİYE’YE MEDİKAL ÜRÜN GİDİYOR

ARHAVİ’DEN TÜM TÜRKİYE’YE MEDİKAL ÜRÜN GİDİYOR
ARHAVİ’DEN TÜM TÜRKİYE’YE MEDİKAL ÜRÜN GİDİYOR Bayram Ali KAVALCI
Reklam

ARHAVİ’DEN TÜM TÜRKİYE’YE MEDİKAL ÜRÜN GİDİYOR

KALENDER MEDİKAL TEKSTİL’DEN, İŞKUR VE HEM DESTEKLİ ÖNEMLİ PROJE

Arhavi’de Kalender Medikal-Tekstil Firması, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından önemli bir proje hayata geçirildi. Tıbbi Medikal ürünlerinin Atölye ortamında üretilip hazır hale getirildiği proje büyük ses getirdi. Proje kapsamında firma bünyesinde çalışan 18 kişilik bayan personellere başarılarından ötürü sertifika dağıtıldı. 6 ay boyunca titizlikle üretilen medikal ürünler Türkiye’nin birçok iline ulaştırılıyor. Kalender Medikal Firması bu anlamda Arhavi’de bir büyük başarıya ulaşarak bu sektörde ilki başarmış oldu. Firma 25 çalışanı ile hem ilçe ekonomisine önemli katkı sunuyor hem de Arhavi’ adını tüm Türkiye’ye duyuruyor.

Kalender medikal tekstil firmasında, deri konfeksiyon makineci kursu adı altında açılan kursta İŞKUR destekli 18 kursiyer usta öğretici Melek Hatinoğlu eğitmenliğinde kurslarını tamamladılar. Düzenlenen sertifika törenine İlçe Kaymakamı Hasan Ongu, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İŞKUR il Müdürü Cevdet Ertürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan eğitmenler ve kursiyerler katıldı. 3 aylık kurs sürecini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını protokol mensuplarından aldılar.

Hayata geçirilen proje kapsamında firmadaki kursiyerlerin yüzde 50’sinin İşkur bünyesinde istihdam edileceği ve önümüzdeki dönemde kursun tekrar açılacağı bildirildi.

Kursiyerlerin proje kapsamında ürettiği medikal tekstil ürünleri yapılan ARGE çalışması sonucunda İstanbul, Ankara, Eskişehir, Elazığ, Kahramanmaraş başta olmak üzere Türkiye’nin birçok iline ulaştırılıyor. Kalender Medikal Firması sahibi Haydar Kalender bu anlamda önemli bir başarıya imza attıklarını ve bu projenin devam edeceğini belirtti.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ilçemiz ekonomisi ve istihdamı için oldukça önemli olan bu projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan firma yetkilileri başta olmak üzere İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezine teşekkür ederek tebrik etti. İlçemizden ülkemizin pek çok iline medikal ürünlerin gönderilmesinin önemli bir ekonomik gelişme olduğunun altını çizerek, ilerleyen dönemlerde devam edilecek kurslarla yeni istihdam alanlarının oluşacağını belirtti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU