ÇORUH EDAŞ’TAN BORÇKA KÖYLERİNE ELEKTRİK YATIRIMI

ÇORUH EDAŞ’TAN BORÇKA KÖYLERİNE ELEKTRİK YATIRIMI
ÇORUH EDAŞ’TAN BORÇKA KÖYLERİNE ELEKTRİK YATIRIMI aydin tatar
Reklam

ÇORUH EDAŞ’TAN BORÇKA KÖYLERİNE ELEKTRİK YATIRIMI

Çoruh EDAŞ, Borçka’da beş köye ve Murgul’a yatırım gerçekleştirdi

Çoruh EDAŞ, 29 bin 211 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Gümüşhane illerinde toplam 61 ilçede 1.3 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Ulaşılması zor olan köylere dek her yere kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh EDAŞ, Borçka’da beş köye ve Murgul’a yatırım gerçekleştirdi.

Çoruh EDAŞ, yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek abonelerine daha verimli ve kesintisiz hizmet veriyor. Zorlu arazi koşullarına karşın özverili ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh EDAŞ, Borçka köylerine ve Murgul köylerine modern elektrik dağıtım teknolojisini taşıyor.

Çoruh EDAŞ’ın yatırımları kapsamında; Borçka Kaynarca Köyü Giriş ve Dere Mahalleleri’nde İki TR Bölgesinde çalışma yapılarak toplamda 127 adet alçak gerilim direği ve 4 bin 648 metre AER kapalı kablo ile alçak gerilim şebekesi tesis edildi.

Borçka Çaylı Köyü Toprakköprü Mahallesi’nde 650 metre Enerji Nakil Hattı 58 adet alçak gerilim direği ve 2 bin 500 metre AER kapalı kablo ile alçak gerilim şebekesi tesis edildi.

Borçka Güreşen Köyü Madenli Mahallesi’nde mevcut 50 kVA trafonun yeri değiştirildi ve 21 adet müşterek enerji nakil hattı ve alçak gerilim şebekesi,47 adet alçak gerilim direği ve 2 bin 308 metre AER kapalı kablo ile alçak gerilim şebekesi tesis edildi.

Borçka Güneşli Köyü Merkez Mahallesi’nde mevcut 50 kVA trafonun yeri değiştirildi ve 122 adet alçak gerilim direği ve 4 bin 103 metre AER kapalı kablo ile alçak gerilim şebekesi tesis edildi.

Borçka Fındıklı Köyü Merkez Mahallesi’nde ilave olarak 50 kVA trafo postası tesis edilmiş olup 13 adet müşterek enerji nakil hattı ve alçak gerilim şebekesi,75 adet alçak gerilim direği ve 2 bin 853 metre AER kapalı kablo ile alçak gerilim şebekesi tesis edildi.

Murgul’un Elektrik Altyapısı Güçlendiriliyor

Çoruh EDAŞ’ın Murgul İlçesi’ndeki tesis yatırım çalışmaları da 2018 yılı sonuna kadar tamamlanacak. Bu çalışma kapsamında Yeni Murgul trafo merkezinden Murgul İlçe Merkezi, Damar, Murgul köyleri ve bölgede bulunan HES’lerin üretim hat irtibatı için gerekli olan 21 adet galvanizli demir direk ve 2 bin 100 metre Pigeon iletken (3/0) ve 13 Hücreli Dağıtım Merkezi tamamlanarak hızlı bir şekilde işletmeye alınacaktır.

Tüketiciler Her Saat 186’yı Arayabiliyor

Tüketiciler; Arıza Bakım-Onarım, Aydınlatma, Enerji Açma ve Kesme, Yatırım Çalışmaları, Enerji Müsaadesi, Sayaç Okuma ve Değiştirme, Kayıp Kaçak

Mücadelesi gibi konuların yanı sıra tüm talep, öneri ve şikâyetlerini 7/24 kesintisiz hizmet veren 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezi’ne iletebiliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı