Başkan Kocatepe, Bursa’da Büyük Artvin Buluşması Gerçekleştirdi

Başkan Kocatepe, Bursa’da Büyük Artvin Buluşması Gerçekleştirdi
Başkan Kocatepe, Bursa’da Büyük Artvin Buluşması Gerçekleştirdi aydin tatar
Reklam

Başkan Kocatepe, Bursa’da Büyük Artvin Buluşması Gerçekleştirdi

Kocatepe: Önümüzde ki 5 yıl da Artvin Türkiye’nin en hızlı gelişen ve büyüyen kenti olacak.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Vizyonu programı kapsamında ikinci durağı Artvinlilerin en çok yaşadığı büyükşehirlerin başında gelen Bursa oldu. Büyük Artvin buluşmasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, önümüzdeki 5 yılda Artvin’in Türkiye’nin en hızlı gelişen ve büyüyen kenti olacağını belirtti.

Artvin’in gelecekteki vizyonunu Bursa’daki hemşerilerine anlatan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’de 4.5 yılda yaptıkları hizmetleri anlatarak gelecek 5 yılın vizyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Eski Bakanlardan Artvinli Hemşerimiz Faruk Çelik’in de konuşma yaptığı toplantıya 500’ün üzerinde katılım olması ve toplantıya katılanların Artvin üzerine heyecanları damga vurdu.

Programa, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Bursa Artvin Dernekleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldız, Bursa, Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Suat Özkan’ın yanı sıra çok sayıda Bursa’da görev yapan bürokrat, iş adamı, siyasetçi, STK Başkaları ve Artvinli davetliler katıldı.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi Merinos Parkı Yıldırım Beyazıt salonunda gerçekleşen programın sunuculuğunu hemşerimiz yazar ve şair Nazım Kara yaparken açılış konuşmalarını Bursa Artvin Dernekleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldız ile Bursa, Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Suat Özkan yaparak Başkan Kocatepe’ye programın düzenlenmesine vesile olduğu için teşekkür ettiler.

Aktaş; “Başkan Kocatepe, Artvin’i son 4.5 yılda hizmetleriyle tanınmayacak kadar güzelleştirmiştir”

Açılış konuşmaları ardından kürsüye çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş şunları söyledi.

Aktaş;”Şehirler büyüyor kentler gelişiyor dostluklarda azalma olmasa da insanlar o yoğun program hengâmesi arasında birbirleriyle görüşemiyor. Artvin Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe 1500 km uzaktan gelerek bizleri bir araya getirdiği için ona teşekkür ediyorum.

Başkan Kocatepe, aramızda Artvin’i ihmal edenler varsa diye Artvin’i ayaklarınıza getirdi. Yıllardır görmediğiniz Artvin’deki son 4,5 yılda yaptığı

projeler ile tanınmayacak kadar güzelleştirmiş ve bu projeleri yerinde incelediğinizde de gözlerinize inanamayacaksınız.”dedi.

AK Parti Milletvekili Av. Erkan Balta, Başkan Mehmet Kocatepe’nin Artvin için en iyisini hayal edip uyguladığını söyledi.

Milletvekili Balta, konuşmasında; “ Artvin bir yönüyle Karadeniz bir yönüyle Kafkaslardır. Kültüründe coğrafyasında her türlü izler taşır bu özelliğiyle Türkiye’de önemli bir yere sahiptir. Artvin’e bir 5 yıl daha kaybettirmiş olsaydık düzensiz bir gelişimle yolu olmayan, alt yapı ve su sıkıntısı çeken büyük maliyetlerle de çözülemeyecek sorunlar yaşayacaktı. Artvin’in ilk 5 yıla talip olurken ihtiyaçlar, çözümler nelerdir diye adeta belediyeyi almış gibi projeler üretip çalışmalar yaptık. Bugün görüyorum ki 5 yıl öncesinden düşündüğümüz planların çok ötesinde bir Artvin’e kavuşturdu Mehmet Kocatepe. Artvin’in şehir trafiğini rahatlatacak belediye bütçesinin kat ve kat üstünde ki maliyetli imkânsız denilen ulaşım projelerini hayata geçirerek halkımızın hizmetine sundu.

Başkan Kocatepe, Artvin için en iyisini hayal ediyor ve bunu uyguluyor. Dr. Kadir Topbaş Bulvarı, Kültür Sokağı gibi örnekleri çoğaltmak mümkün. Artvin her bakımdan çok güzel ve farklı bir memleket. Artvin’de ki yaşam kalitesini artırmakta bizlerin görevi. Mehmet Kocatepe’ye bu 5 yıl içerisinde Artvin’e kazandırdığı hizmetlerden ötürü hemşerilerimiz adına çok teşekkür ediyorum.

Mehmet Kocatepe, görevi süresi boyunca hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin Artvin için taş üzerine taş koyacak herkesin yanında olmuştur. Sosyal Belediyecilik hizmetlerinin daha aktif hale getirerek engellisinden, yaşlısına, bakıma muhtacından cenaze hizmetlerine kadar herkese devletin sıcak yüzünü hissettirmiştir. Ben inanıyorum ki önümüzde ki 5 yıl içinde Artvin halkı şehri için Kocatepe’ye daha güçlü şekilde desteklerini verecektir. ” şeklinde konuştu.

Bakan Çelik: ‘Artvin için çalışıyoruz’

Eski Bakan Faruk Çelik ise, 11 yıl boyunca 80 milyona eşit bir şekilde hizmet yaptıklarını vurgulayarak Devletin tüm imkânlarını vatandaşlara sunduklarını söyledi.

Çelik;”Doğduğumuz şehir olan Artvin’e de önemli hizmetlerimiz oldu. En basiti Cankurtaran tünelini kıymetini o eski yolun çilesini çekenler daha iyi bilir. Mehmet Bey, İl başkanımız ve sayın milletvekilimiz Erkan beyin nasıl canla başla çalıştığının Ankara’dan şahitleri biziz; Allah onlardan razı olsun. Doğduğumuz yerlerin daha fazla terk edilmemesi için çalışıyorlar.

Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye de yeni dönemde başarılar diliyorum” dedi.

Kocatepe: Artvin’i Türkiye’nin yıldızı Haline Getirmek İçin Projeler Üretiyoruz

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Bursa’da uzun yıllar yaşadığını hatırlatarak Bursa’da yaşayan Artvinlilere memleketlerinden selam getirdiğini söyledi.

Başkan Kocatepe, sadece Artvin’deki 35 bin kişinin Belediye Başkanı olmadığını tüm Artvinlilerin Belediye Başkanı olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.

“Artvin demek bursa demektir. Artvin demek Ankara demektir. Artvin demek İstanbul, Kocaeli İzmir, demektir. Biz zaten hem sizin belediye başkanınızdık hem de orada ki kardeşlerinizin belediye başkanıydık. Bu yüzden seçim çalışmalarına Türkiye genelinde Bursa’da İstanbul’da Anakara’da devam ediyoruz.

Artvin’de göç durmuştur

Ben ortaokulu liseyi Bursa da bitirdim. Bursa da spor yaptım. Bursa da siyaset yaptım sayın bakanımızın çıraklarıyız. Gürsu’da üniversite yılarında ilçe belde teşkilatlarında görevler yaptım. Kısaca Bursa da çıraklığımızı yaptık, Ankara da bürokrasi de devleti yönetimini öğrendik. Bütün birikimimi şehrimize aktarmak içinde şimdi belediye başkanlığı yapıyorum. Artvin’in nüfusu 160 binlere kadar düşmüştü şuanda elhamdülillah 170 binlerde dolayısıyla Artvin’de göç durmuştur.

Artvin Türkiye’nin en çok turist gelen 4. Şehri

Türkiye’de en temiz havası olan şehir Artvin alın dostlarınızı akrabalarınızı gelin büyük şehirlerde ne varsa Artvin’imizde şuanda var. Amacım birazcık Artvin özleminizi depreştirmek hal hamam mezbahanesi olmayan bir kentin belediye başkanı olarak başladım. Bu gün Artvin’imizde insanlar artık daha ne yapabileceğiz artık bunun üstüne daha ne katabiliriz diyorlar. Gelinen noktada Artvin Türkiye’nin en çok turist gelen 4. Şehri oldu.

Artvin’de Bir Şehir Kültürü Oluşturuyoruz

Artvin şehrinin bir tane Kafkasör kültürü vardı. Bir şehir olmanın il olmanı birlikte davranacağı ortam programlar olmalı biz Artvin’de bir kültür oluşturuyoruz. Bir planlama yaptık her bayram 1. gün öğleden sonra halk bayramlaşması var. Artvin Belediyesinin ikramı oluyor bu oturdu. Her 7

Mart artık mehterle gece fener alayları düzenleyip valilik önünde konserimiz olur buda oturdu. Bu sene 08.08.2019 saat 19.00 da unutmayın Artvin’imizin prestij mekanı 45 milyona yaptık Çoruh kent parkı fuarımızda orada olacak tüm hemşerilerimizi bekliyoruz. Bu yılki fuarımıza Kocaeli’nden 8 araç geldi. Bursa’dan 2 araç geldi. Valla kırıldım böyle hemşerilik olmaz herkese Artvin’de yer var 2. Dönemde kendi kendine yeten bir Artvin Belediyesi ve kültürel belediyeciliği başlatacağız inşallah.

Biz görev sürecimiz boyunca Artvin’de korkularla siyaset değil bir kardeşlik toplumu oluşturarak bunda Yeni Artvin Vizyonu dedik. Artvin’e vizyonel projeler kazandırılırsa Türkiye’nin yıldız kenti olur. Bu zamana kadar yaptığımız hizmetlerle de sizleri mahcup etmedik. Yeni Artvin vizyonuyla da yeni dönemde de vira bismillah diyoruz. Artvin’de benimle ilgili olan herkese söylüyorum 5 yıl içerisinde Mehmet Kocatepe size nasıl davrandıysa sizde ona öyle davranın bu kadar açık ve net. Kocatepe Artvin’e nasıl davrandıysa 31 Mart’da da Artvin Mehmet Kocatepe’ye öyle davransın.

Artvin’de herkes kendi öz siyasi görüşüyle belediye gelir mantıklı makul bir şey ise sorunu çözüme kavuşturularak gönderilir adalette budur. Belediyeyi sadece su, altyapı, üst yapı olarak görmedik gönül alma işi önceliğimiz oldu. Biz geldikten sonra şehrimizde 550 yeni işletme açıldı. Rekabete alışkın olmayan benim kardeşlerim her yeni işletme açıldıkça karalama kampanyasına başlayarak Artvin kontrolsüz büyüyor dediler. Artvin’imizin gönlü rahat olsun her şey kontrollü bir şekilde ilerliyor.

Artvin’de ki elit kesim neden rahatsız biliyor musunuz? Her şeyi kendilerinin hakkı sanıyorlar. Ticareti de onlar yapacak parayı da onlar kazanacak lüks yaşantıyı da onlar yaşayacak. Belediyemizin sosyal tesislerini herkesin rahat bir şekilde kullanılabilir hale getirdiğimiz de sosyal yaşantımız bitti dediler. Korkmayın halkımızın sosyal yaşantısı genişledi. Buda Artvin Belediyesinin hoşgörüsünün kanıtıdır” dedi.

Önümüzde ki 5 yıl da Artvin Türkiye’nin en hızlı gelişen ve büyüyen kenti olacak.

Programdaki konuşmasında Başkan Kocatepe, 2014 yerel seçimleri öncesinde Artvin halkına söz verdikleri vaatlerin yüzde 90’ını hayata geçirdiklerini ifade ederken; “Bizler seçim vaatlerimizi, merkezi hükümetimizin yapabileceği işlerle entegreli olarak verdik. Verdiğimiz vaatlerin %90’ı da hayata geçirdik. Bu süreçte bizlere her zaman öncü ve destek olan daimi vekilimiz şimdi Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı

ağabeyim Dr. İsrafil Kışla’ya da şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyoruz.

Önümüzde ki 5 yıl da Artvin Türkiye’nin en hızlı gelişen büyüyen kenti olacak. Yeni dönem de iki tane sloganımız var. 1 Kültürel Belediyeciliği başlatıyoruz 2.’si de kendi kendine yeten bir Artvin Belediyesi vaat ediyoruz.

Belediyemize kazandırdığımız ekonomik katkı sunacak 27 dönümlük arazide ilimiz deki göçü durdurup işsizlik sorununu bir nebzede çözecek orman ürünleri fabrikası projemizi kısa zamanda hayata geçirmek için görüşmelerimiz devam ediyor.

Bu projelerimizin yanında eğitim ve turizm noktasında çok önemli adımlar atıyoruz. Merkez de alt yapı ve barınma sorununu çözerek 10 bin üzeri öğrenciyi şehrimizde misafir etmek istiyoruz. Turizm master planıyla Kafkasör bölgemiz de çam ağacı boyunu geçmeyecek butik oteller ve Atatepe’de kongre turizmine de ev sahipliği yapacak paronomik bir otel projemiz var.

Bu zamana kadar kentimize alt yapısıyla üst yapısıyla sosyal ve kültürel belediyeciliğiyle birçok hizmetimizi kazandırdık. Bundan sonra ki yeni dönemde de vizyon projelerimizle şehrimize hizmet etmek için yeniden aday gösterildik. Yeni Artvin Vizyonunu siz değerli hemşerilerimizle paylaşarak sizleri doğduğunuz büyüdüğünüz kente yaşamaya davet ediyoruz.

Bu programı organize eden davetimize icap eden uzaktan yakından katılan tüm hemşerilerime gönülden teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı.

Toplantı katılımcıların söz alarak Artvin ve Artvinli olma duyguları üzerine fikir ve görüşlerini belirtmeleriyle devam etti. Toplantıda Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye ilgi yoğun olurken, toplantıya katılanlar benzeri toplantıların daha sıklıkla gerçekleşmesi talebinde bulundular.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı