ÇORUH EDAŞ’TAN ŞAVŞAT KÖYLERİNE YATIRIM

ÇORUH EDAŞ’TAN ŞAVŞAT KÖYLERİNE YATIRIM
ÇORUH EDAŞ’TAN ŞAVŞAT KÖYLERİNE YATIRIM aydin tatar
Reklam

ÇORUH EDAŞ’TAN ŞAVŞAT KÖYLERİNE YATIRIM

Ulaşılması zor olan köylere dek her yere kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh EDAŞ, Şavşat’ın dört köyüne yatırımlarını tamamladı…

Çoruh EDAŞ, 29 bin 211 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Gümüşhane illerinde toplam 61 ilçede 1.3 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Ulaşılması zor olan köylere dek her yere kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh EDAŞ, Şavşat’ın dört köyüne yatırımlarını tamamladı…

Zorlu arazi koşullarına karşın özverili ekipleriyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh EDAŞ, faaliyet bölgesinde köylerden mezralara her alana modern elektrik dağıtım teknolojisini taşıyor. Yatırımlarına her geçen gün bir yenisini ekleyerek abonelerine daha verimli ve kesintisiz hizmet vermek üzere çalışan Çoruh EDAŞ, Şavşat’ta dört köyde yenileme yatırımları yaptı.

Çoruh EDAŞ, Şavşat’ta Kirazlı, Şalcı, Çamlıca, Meşeli köylerine yapılan yeni yatırımlarla, olası kesintisiz elektrik hizmeti hedefleniyor.

Yatırımlar kapsamında; Kirazlı Köyü Merkez Mahallesi’nde alçak gerilim şebeke yenilemesi yapıldı. Ayrıca Güven Mahallesine 100 kVA gücünde ilave trafo tesis edildi. Toplamda köye 300 adet alçak gerilim direği dikildi ve 10 bin 300 metre AER kablo kullanılarak Alçak Gerilim şebekesi yeniden tesis edildi..

Şalcı Köyü Merkez Mahallesi ve Uket Mahallesi’nde 123 adet alçak gerilim direği ve 4 bin 229 metre AER kablo kullanılarak Alçak Gerilim şebekesi yeniden tesis edildi.

Şavşat Çamlıca Köyü Avcala Mahallesi’ne ilave olarak 50 kVA trafo postası konularak bin 800 metre Enerji Nakil Hattı, 64 adet alçak gerilim direği ve 2 bin 412 metre AER kablo kullanılarak Alçak Gerilim şebekesi tesis edildi.

Meşeli Köyü Agara Mahallesine 96 adet alçak gerilim direği ve 2 bin 694 metre AER kablo kullanılarak Alçak Gerilim şebekesi yeniden tesis edildi.

Çoruh EDAŞ, 29 bin 211 kilometrekarelik yüzölçümü üzerinde Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Gümüşhane illerinde toplam 61 ilçede 1.3 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Söz konusu 5 ilde bu hizmetlerin en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için proje ve yatırım planlamalarını en son teknolojiyle yapan Çoruh EDAŞ, faaliyet gösterdiği bölgede hizmet kalitesini yükseltmek için çalışma temposunu her gün biraz daha artırıyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı