DÖGEP ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

DÖGEP ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR
DÖGEP ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR Bayram Ali KAVALCI
Reklam

DÖGEP ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

Borçka İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü DÖGEP Etkinliklerine Devam Ediyor

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen DÖGEP( Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) kapsamında belirlenen amaçlar doğrultusunda devam eden etkinliklerin bir yenisi daha gerçekleştirildi.

Osman Bakır Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda bir araya gelen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri, gelişim programının içeriğinde yer alan, daha önceden belirlenmiş olan amaçlarla ilgili koordinasyon ve paylaşımda bulundular. Yıllık planlama doğrultusunda bu toplantıda; "Eğitim camiasına örnek çalışmalarıyla ilham veren ve iz bırakan veya yıllarca öğrenci yetiştirmiş/yetiştirmekte olup eğitime adanmış bir hayat yaşayan ya da bu uğurda mücadele verirken şehit olan öğretmenlerimizin örnek hayatları ve eğitim çalışmalarının incelenmesi konusu Borçka Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Cevat Güner ,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan ibadet konularının öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları ve materyallerin hazırlanması ve kullanımı konusu ise Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Melek Yılmaz Kara tarafından hazırlanan içeriklerle anlatıldı.

Etkinliğin başında Cevat Güner tarafından şehit öğretmenler için Kuran-ı Kerim okundu. Programın diğer amaçlarının gerçekleştirilmesine ikinci yarıyılda da devam edileceği belirtilerek; “Bu gelişim programının ilgili öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunduğuna ve devam eden etkinliklerle daha da fazla fayda sağlayacağına inanıyoruz.” denildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU