BAYRAK: MAAŞ ARTIŞLARI GÜNCELLENMELİ

BAYRAK: MAAŞ ARTIŞLARI GÜNCELLENMELİ
BAYRAK: MAAŞ ARTIŞLARI GÜNCELLENMELİ aydin tatar
Reklam

BAYRAK: MAAŞ ARTIŞLARI GÜNCELLENMELİ

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı İsrafil Bayrak, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kamu-Sen Artvin il Temsilcisi, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı İsrafil Bayrak, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından memur ve emeklinin alacağı enflasyon farkı oranı da netleşti. Hatırlanacağı gibi, 2018 yılında maaş zammı için yüzde 7,5’a imza atılmıştı. Maliye Bakanlığı’nın yıl sonu enflasyon hedefi yüzde 20,8 idi. Merkez Bankasının hedefi ise yüzde 23 idi. 2018 Enflasyonu da yüzde 20,30 olarak gerçekleşti.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bayrak, yaptığı açıklamada; “, “Gelinen noktada Hükümet 2018 ve 2019 enflasyon hedefini güncellediğine göre, 2019 için yapılacak olan yüzde 9’luk maaş zammı da bu doğrultuda güncellenmelidir.

Maliye Bakanlığı’nın yılsonu enflasyon hedefi yüzde 20,8, Merkez Bankasının hedefi ise yüzde 23 idi. Hükümet, hedefine ulaştı (!) 2018 Enflasyonu yüzde 20,30 olarak gerçekleşti. Sözde yetkili sendika ise 2018 maaş zammı için yüzde 7,5’a imza atmıştı. Şu halde Ocak ayında yüzde 6,74 enflasyon farkı alınacak.

Toplu Sözleşmenin imzalandığı 2017’de Hükümetin 2018 ve 2019 için hedeflediği enflasyon hedefi üzerinden ücretler belirlenmiş idi. Gelinen noktada

Hükümet 2018 ve 2019 enflasyon hedefini güncellediğine göre, 2019 yılı için yapılacak olan yüzde 9’luk maaş zammı da bu doğrultuda güncellenmelidir.

Ülkemizdeki hayat pahalılığı ortada iken, enflasyon rakamları tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilirken, memur ve emekliler ciddi ekonomik kayıp yaşarken, Hükümet enflasyon oranlarını dikkate alarak, maaş zammını mutlaka güncellemeli, çalışanların ekonomik sorunlarını bir nebze de olsa azaltmalıdır.” İfadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yardımları başladı