REEL SEKTÖR GÜÇLENDİRME TOPLANTISININ 12.Sİ ERZURUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

REEL SEKTÖR  GÜÇLENDİRME TOPLANTISININ 12.Sİ ERZURUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
REEL SEKTÖR  GÜÇLENDİRME TOPLANTISININ 12.Sİ ERZURUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ aydin tatar
Reklam

REEL SEKTÖR & FİNANS SEKTÖRÜ DİYALOG GÜÇLENDİRME TOPLANTISININ 12.Sİ ERZURUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) & Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantıları’nın on ikincisi Erzurum’da yapıldı.

-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) & Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantıları’nın on ikincisi Erzurum’da yapıldı. Yapılan organizasyona Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Kurul Üyesi Hakan Arslan ve Meclis Üyesi Muhammet Uzunkaya katlıdırlar.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TBB Başkanı Hüseyin Aydın toplantı öncesinde basına açıklamalarda bulundu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Anadolu'da ortak diyalog toplantıları kapsamında 12. toplantılarını Erzurum'da gerçekleştireceklerini söyledi.

Toplantıya Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Rize ile Van'dan oda başkanları ile iş adamlarının katıldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, şunları dile getirdi:

"10 büyük bankamızın genel müdür ve genel müdür yardımcıları da bu programda bizimle birlikteler. Bu işe öncülük eden TBB Başkanı Hüseyin Aydın Bey'e çok teşekkür ediyorum. Tarihimizde ilk defa bankalarla özel sektör bir arada ve sıkıntılı ortamda sahaya inmiş durumdalar. Aslında hepimiz aynı gemideyiz. Ortak çözümler geliştireceğiz. Özel sektörde durum neyse bankacılık sektöründe de durum odur. İkimiz birbirimizin ayrılmaz bir bütünüyüz. Bu sıkıntılı süreci de birlikte atlatacağız."

Hisarcıklıoğlu, finansmana erişim noktasında firmaların önünün açılması gerektiğini belirterek, bankaların bunun için bölge toplantısında iş dünyasıyla beraber olduğunu söyledi.

Hopa TSO’nun yaptığı davet üzerine finansal alanda sorunla yaşayan ve bürokratik engellerle karşılaşan iş insanlarımızdan da katılım gerçekleştirerek sorunlarını ilgili mercilere iletme fırsatı yakaladı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÇÜ ROMANYA’DA İKİ ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALADI
AÇÜ ROMANYA’DA İKİ ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALADI
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ