HOPA İTTİFAKI TEPKİ ÇEKTİ

HOPA İTTİFAKI TEPKİ ÇEKTİ
HOPA İTTİFAKI TEPKİ ÇEKTİ aydin tatar
Reklam

 

 

HOPA İTTİFAKI TEPKİ ÇEKTİ

 

Türkiye genelinde yapılan Millet ittifakı ve Cumhur ittifakı çalışmalarını sürdürürken Hopa da yapılan sol dayanışması tepki çekmeye başladı.

Millet ittifakına göre Cumhuriyet halk partisi ve iyi parti aday çıkarılmayan yerlerde bir birlerine destek verecekti. Hopa da iyi parti aday çıkardığı için bu ittifak olmadı . Fakat Artvin merkez olmak üzere aday çıkarılmayan ilçelerde iyi parti CHP adaylarını desteklemektedir. Hopa da yapılan sol birliktelik HDP ile ittifak yapılıyor sorununu gündeme getirdi. 

Medyaskope.tv adlı bir YouTube kalanında görel olarak yapılan açıklamalarda Hopa’da birlik arayışlarının ve çıkış yollarının bulunduğunu ortaya koyduğu haberde Hdp ile Millet ittifakı partilerinin gizli ittifakı Hopa’da ortaya çıktı denildi. 

 

Yapılan haberde 24 Haziran seçimleri öncesinde emareleri görünen ancak 31 Mart yerel seçimleri öncesinde ciddi iddialar bulunan Hdp ve Millet partisi ittifakı Hopa’da resmenortaya  çıktı. 31 Mart seçimleri için Hopa’da sol örgütler ve siyasi partiler ve de Hdp ilçe teşkilatı Millet ittifakı adayını destekleme kararı aldı. Ödp Hopa ilçe yöneticisi olan Yusuf Yenigül yaptığı açıklamada “CHP’nin anti-demokratik eylemlerine rağmen, CHP Hopa belediye başkan adayı Taner Ekmekçi’nin tutumunun önemli olduğu ve uzlaşmacı bir tavır içinde bulunursalar Ak partiden Hopa Belediyesini almak için Solda birlik olabileceğini” aktardı.

 

2004 yerel seçimlerinde Ödp’den Hopa  belediye başkanı olan ve 2014 seçimlerinde Hdp Hopa belediye Başkan adayı olan Yılmaz Topaloğlu yaptığı açıklamada “Chp’nin Hopa’da solda birlik olup, tek bir aday çıkarması durumunda Cumhur ittifakı karşısında şansının olduğunu ve bu birlikteliğin ancak Hdp’nin ve sol grupların makul olan isteklerini yerine getirmekle olduğunu” aktardı.

 

Halk evleri Hopa şubesi adına açıklama yapan Kamil Ustabaş ise; CHP’nin solda alternatifsiz olmadığını eğer istenilen anlaşmanın olmadığı taktirde solda başka bir birliktelik ile Hopa’nın Ak parti’den alınabileceğini bu çerçevede Chp’nin Hopa belediyesini Ak Parti’den almak için solda birlik yapmaktan başka çaresinin olmadığını aktardı.

 

Son olarak Chp Hopa belediye başkan adayı Taner Ekmekçi yaptığı açıklamada Genel merkez tasarrufu sonucunda adaylığım açıklandı Biz Chp olarak ilerici gruplarla Ödp, halk evleri ve diğer gruplarında bir olması sonucunda solda birlik ile Hopa Belediyesini tekrardan Ak partiden alacağız. Dedi.

Daha önce İyi parti Mersin Milletvekili Tamer Akkal  Millet ittifakı kapsamında HDP nin CHP yi destek verdiğini belirterek bunun bir aracı olmayacağım diyerek  partisi iyi partiden istifa etmişti. Her ne kadarda HDP ile ittifak olmadığı belirtilse de gizli bir ittifakın olduğu görülmektedir. Haberi yer aldı. 

Bu arad yerel medyada da haber yer almaya başladı. Haber  sondakikarize.com sitesinde Çirkin İttifak diye yer aldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÇÜ ROMANYA’DA İKİ ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALADI
AÇÜ ROMANYA’DA İKİ ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALADI
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ