ARTVİN ARTIK DAHA RAHAT NEFES ALIYOR

ARTVİN ARTIK DAHA RAHAT NEFES ALIYOR
ARTVİN ARTIK DAHA RAHAT NEFES ALIYOR aydin tatar
Reklam

ARTVİN ARTIK DAHA RAHAT NEFES ALIYOR

Artvin’in Çöp Sorunu Tarihe Karıştı

Artvin Belediyesi tarafından 20 Ocak 2015 yılında hizmete açılan çöp aktarım istasyonu ve çöp depolama alanıyla, Artvin çöp dumanından kurtularak daha rahat nefes almaya başladı.

 

Artvin’in en önemli sorunlarından biri olan çöp depolama sorunu Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin göreve geldiği ilk yılında çözmesiyle beraber Artvin 4 yıldır rahat nefes almaya devam ediyor.

Doğal güzellikleri ile Türkiye’ye nam salan Artvin’in büyük sorunlarından biri olan ve yıllardır bir türlü çözüme kavuşturulamayan çöp sorunu, geleceğini turizmde arayan Artvin’e gölge düşürmekteydi. 2014 yılında Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kocatepe, göreve gelir gelmez ilk olarak bu konuda yoğun bir mesai harcayarak konunun çözüme kavuşturulmasını sağladı. Başkan Kocatepe’nin girişimleri neticesinde Artvin Erzurum Karayolunun 2. Kilometresinde kurulan çöp aktarma istasyonu ile şehirde toplanan çöpler kamyonlar ile buraya getirilerek özel dorseli tıra aktarıyor. Aktarım işlemi sonrası dorsesi dolan tır; Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Artvin Belediyesine tahsis edilen şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta ki varyant mevkiinde bulunan alanda depolama işlemi gerçekleştiriliyor. Bu işlem, alanda açılan 3 metrelik çukurlarla çöplerin boşaltılması ve üzeri kapatılmasıyla çevreye zarar vermeden güvenli bir şekilde depolanıyor.

Şehrin Merkezinde Bulunan Çöplük Şehre Geri Kazandırıldı

Yıllarca Cezaevi arkasında bulunan İskebe Deresinde vahşice depolanan çöpler görüntü kirliliğinin yanı sıra dumanı ile de özellikle Yeni Mahallede yaşayan vatandaşları rahatsız ediyordu. Çöp Aktarım İstasyonu kurulması ve çöplerin Varyantta depolanması ile bu alana hafriyat boşaltılarak şehre geri kazandırıldı.

Ortaya çıkan alanda Doğu Karadeniz bölgesinin en kapsamlı Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi inşa ederek hizmete açtıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, geriye kalan geniş alanda da yeşil alanların ve göletlerin olduğu millet vadisi olarak proje yapıldığı müjdesini verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AÇÜ ROMANYA’DA İKİ ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALADI
AÇÜ ROMANYA’DA İKİ ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALADI
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ
TIR ŞOFÖRLERİ BAYRAMI KUYRUKTA GEÇİRDİ