YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ: ”VAZGEÇMEYECEĞİZ”

YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ: ”VAZGEÇMEYECEĞİZ”
YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ: ”VAZGEÇMEYECEĞİZ” Bayram Ali KAVALCI
Reklam

YEŞİL ARTVİN DERNEĞİ: ”VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Cerattepe olaylarını 3. Yılında Yeşil Artvin Derneği tarafından 16 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’da çok katlı otopark önünde basın açıklaması gerçekleştirecek.

Cerattepe olaylarını 3. Yılında Yeşil Artvin Derneği tarafından 16 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’da çok katlı otopark önünde basın açıklaması gerçekleştirecek. Yeşil Artvin Derneği yaptığı çağrıda; “Cerattepe varsa Artvin var, yoksa biz yokuz” diyen Artvin halkını basın açıklamasına davet etti.

Artvin halkı, 16 Şubat 2016 tarihinde maden firmasının yolunu kesmek isteyenlere polis ve jandarmanın müdahalesi sonrası çıkan olayların 3'nci yıl dönümünü nedeniyle basın açıklaması düzenleyecek. Yeşil Artvin Derneği tarafından 16 Şubat Cumartesi günü saat 13.00’da çok katlı otopark önünde gerçekleşecek basın açıklaması öncesi Yeşil Artvin Derneği resmi internet sitesinde çağrı metni yayınladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“16 Şubat 2016 günü tek suçu iyilik olan sadece “Cerattepe varsa Artvin var, yoksa biz yokuz” diyen Artvin halkının şiddete, zulme uğradığı gündür. Tomalar, plastik mermiler, robot kılıklı binlerce polis-jandarmayla ilk kez karşılaştığı gündür. Biber gazının beyazının da turuncusunun da görüldüğü, hastanenin çocuk servisine de ciğerlere de bol keseden doldurulduğu gündür.

Her Artvinli için varlığını borçlu olduğu ormanı merası, ağacı kuşu ne kadar kutsalsa, korumak için mücadele de o denli kutsaldır.

Bir gün hak, hukuk elbet galebe çalacaktır. Hiç bir kuşun sonsuza dek uçamayacağını herkes görecektir. Biz Cerattepe doruklarındaki ladin ağaçları gibi dik durmaya devam ediyoruz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU