DOĞUM GÜNÜNÜ YİNE KİMSESİZ ÇOCUKLARLA KUTLADI

DOĞUM GÜNÜNÜ YİNE KİMSESİZ ÇOCUKLARLA KUTLADI
DOĞUM GÜNÜNÜ YİNE KİMSESİZ ÇOCUKLARLA KUTLADI Bayram Ali KAVALCI
Reklam

DOĞUM GÜNÜNÜ YİNE KİMSESİZ ÇOCUKLARLA KUTLADI

HOPALI İŞADAMI KOYUNCU’DAN ANLAMLI DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Artvinli hayırsever iş adamı Nedim Koyuncu, doğum gününü çocuk evlerinde kalan çocuklarla bu kez Rize’nin doğal güzellikleriyle ünlü Çamlıhemşin’in Ayder Yaylası’nda kutladı.

İş adamı Nedim Koyuncu, 45'inci doğum gününe girerken, geçen yıl olduğu gibi bu yılda yine kimsesiz çocuklara kutladı.

Koyuncu, Artvin Valiliğinin izniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde kalan yaşları 12 ile 18 arasında 35 çocuk ile 14 kurum çalışanı için 2 günlük gezi düzenledi.

Artvin merkezden 2 otobüsle gezi programına çıkan çocukların ilk durağı Kemalpaşa ilçesi oldu. Hayırsever işadamı Nedim Koyuncu, çocukları burada karşıladı ve mağazaya götürerek baştan aşağıya kıyafetler aldı. 

Alışverişin ardından çocuklara Kemalpaşa’da geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Rısus Country Serender Park’ta balık ve yemek ikramında bulunuldu. Bir süre denizi izleme fırsatı bulan çocuklar ardından karayoluyla otobüslerle Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine hareket etti.

-Ünlü sanatçı Salih Yılmaz konser verdi

Çamlıhemşin’deki bir otelde konaklayan çocuklara burada büyük bir sürpriz yapılardı. Hopalı ünlü sanatçı Salih Yılmaz tarafından konser verildi. Ayrıca yöresel sanatçıların tulum eşliğinde çaldığı birbirinden güzel şarkı ve türkülerle doyasıya horun oynadılar.

-Ayder’de kartopu oynadılar ve kayak yaptılar

Gezinin ikinci günü ise çocuklar doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini her mevsim kendisine hayran bırakan Ayder Yaylası’na gitti.  

Kar yağışı altında kartopu oynayan çocuklar, naylon poşet, kızak ve şambrellerle kayarak karın ve kış mevsiminin tadını çıkarma fırsatı bularak doyasıya eğlendiler.

Öte yandan çocuklar beyaz gelinliğini giyen Ayder’in fotoğraflarını çektiler ve o muhteşem manzarayla öz çekim yaptılar.

İşadamı Nedim Koyuncu, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayatında ilk kez doğum günü geçen yıl Batum’da kimsesiz çocuklarla kutladığını belirterek, şunları kaydetti:

“Geçen yıl eşimle aldığım kararla doğum gününü kimsesiz çocuklarla kutlama kararı almıştık. Geçen yıl Artvin Valiliğinin izinleriyle yine 36 çocuğumuzu Gürcistan’ın Batum şehrine iki gün süren bir gezi programı düzenledik. Çocukların çok mutlu olduklarını görünce bu yılda doğum günümü yine bu özel çocuklarla kutlamak istedim. Artvin Valiliğimizin izinleriyle 35 çocuğumuzu otobüslerle Artvin’den alarak iki gün günlük Rize’nin ünlü Çamlıhemşin ilçesine gezi programı düzenledik. Çocuklarımız burada çok güzel vakit geçirdiklerine inanıyorum. Onlara konserler ve çeşitli eğlenceler düzenleyerek hoş vakit geçirmelerini sağlamaya çalıştık.” dedi.

Eşini çok sevdiğini belirten Koyuncu, evlilik yıldönümlerinde de huzur evlerinde kalan yaşlılarla kutlamak istediğini de kaydetti.

Devletin ve hükümetin çocuklara sahip çıktığını ve en iyi şekilde hayata hazırladığını belirten Koyuncu,” Bizlerinde vatandaş olarak, birey olarak üzerimize düşen görevler var. Farkındalık yaratmak istedim. Çocuklarımızı çok seviyoruz ve onlara çok değer veriyoruz. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Hayatımda ikinci kez doğum günü kutladım. Bu çocuklar mutlu oldukça ben de mutlu oldum. Bundan sonra her doğum günümü bu şekilde kutlayacağım. Ayrıca yılın çeşitli zamanlarında bu çocuklarla bir araya gelerek annesiz babasız olmanın onlar üzerindeki ağırlığını azaltamaya çalışıyoruz. Bu konuda bizlere yardımcı olan Artvin Valiliğimiz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu. (Haber : Bayram Sarayoğlu)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU