ARTVİN’DE ORTA MAHALLE SAKİNLERİ’NDEN O HİZMETE TEŞEKKÜR

ARTVİN’DE ORTA MAHALLE SAKİNLERİ’NDEN O HİZMETE TEŞEKKÜR
ARTVİN’DE ORTA MAHALLE SAKİNLERİ’NDEN O HİZMETE TEŞEKKÜR Bayram Ali KAVALCI
Reklam

ARTVİN’DE ORTA MAHALLE SAKİNLERİ’NDEN O HİZMETE TEŞEKKÜR

Artvin Belediyesince Orta Mahallede yapılan 342 basamaklı merdiven mahalle sakinlerinin büyük memnuniyetine neden oldu.

 

ARTVİN-Artvin Belediyesince Orta Mahallede yapılan 342 basamaklı merdiven mahalle sakinlerinin büyük memnuniyetine neden oldu.

Artvin Belediyesi’nin ulaşım konusunda yaptığı çalışmalar şehrimizin yaya ve araç yolu ulaşımında rahatlatırken, bu çalışmalar vatandaşların memnuniyetini kazanıyor.

Yaya ulaşımında merdivenler şehri olan Artvin’de mahalleler arasında ki merdivenlerin onarılması ve yeni merdivenlerle birlikte yeni güzergâhlar oluşturulması yayaların hayatını kolaylaştırıyor. Çarşı Mahallesini Orta Mahalleye Bağlayan 342 basamaklı merdivenin yapılması mahalle sakinlerini memnun etti.

Gökorman ile Çarşı Mahallesi arasında ki yolu kısaltan ve vatandaşlar tarafından sıklıkla kullanılan Kaya Sokak’ta ki patika yol, yağmurlu havalarda çamur, kış aylarında ise yoğun kar ve buz nedeniyle yol kullanılmaz haldeydi.

Bu yolu kullanılabilir hale getirmek için mahalle sakinlerinden birkaç kişi Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi ziyaret ederek bu güzergâha beton merdiven yapılması konusunda talepte bulundular. Başkan Kocatepe, talepleri olumlu karşılayarak gerekli talimatları verip mevcut patika yola beton merdiven yapılmasını söyledi.

Kaya Sokakta ki patika yolda Artvin Belediyesi tarafından merdiven yapımı çalışmaları başlanarak kısa sürede 342 basamaklı merdiven, korkuluk ve aydınlatmasıyla birlikte çalışmalar tamamlanarak vatandaşlar konforlu ulaşıma kavuştu.

Başkan Siyaset değil Hizmet Yapıyor

Yapılan bu çalışmalar bölge sakinlerini mutlu ederken, vatandaşlar yaptıkları açıklamalarla Artvin Belediyesi ve Başkan Kocatepe’ye teşekkürlerini ilettiler.

Bölge sakinlerinden İbrahim Duran korkuluklu ve aydınlatması ile birlikte güzel bir yol yapan Artvin Belediyesi’ne teşekkür ederek ;” Sadece ben değil tüm mahalleli bu yolu kullanıyor. Çocuklar okula giderken çamurda gezemiyorlardı. Belediye başkanına durumu anlattık oda Allah razı olsun bu merdivenleri, korkulukları yaptırdı. Gece aydınlatma konusunda da talebimizi Çedaş’a söyledi onun destekleriyle şimdi iki tane direk dikildi aydınlatması da yapıldı. Yıllardır bu merdivenler yapılmadı buradan gezen mahalleli, çocuklar, gençler herkes buradan geziyor yağmurda, çamurda kullanamıyorduk. Yıllardır yapılması için taleplerimiz oldu ama yapılmadı.

Başkan Kocatepe’den rica ettik ve kısa zamanda bu merdivenler yapıldı. Başkanın siyaset yapmıyor hizmet yapıyor Allah razı olsun” dedi.

Bu güzergâhı yıllardır kullanmak zorunda olduğunu belirten Mahalle sakini Sadiye Süzen ise konforlu bir yola kavuşmuş olmaktan dolayı mutluluğunu dile getirerek şunları söyledi; “ Çarşıya gitmek için sürekli bu yolu kullanıyorum. Bu güzergâh bizim için çok kısa bir yol bu yolun yapılması bizim için tüm mahalleli için çok iyi oldu. Daha önce burası patika bir yoldu kullanılması zordu şimdi çok güzel oldu Belediye başkanımız Mehmet Kocatepe’ye teşekkür ediyoruz Allah razı olsun.”

Orta Mahalle sakini Murat Gürbüz ise; “ Ben 2001 yılında mahalleye taşındım o zamandan beri bu yolu kullanıyorum. Çok eziyetler çektik. Yağmur yağdığında çamurdan yürünmüyor, bazen de tuvalet giderleri taşıyor haftalarca kötü kokudan pislikten geçilmiyordu. Kısacası perişan bir yoldu. Mahalleli olarak ilgili yerlere yapılması konusunda ne kadar söylediysek kimse oralı olmadı. Bizde yine komşularımızla birlikte Başkan Mehmet Kocatepe’nin yanına gittik buraya beton merdivenler yapılması için ricada bulunduk. Başkan söz verdi ve kısa zamanda da yaptığını görünce çok mutlu olduk. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Hem merdivenlerin, hem korkulukların hem de ışıklandırmanın yapılması mahalle olarak bizleri memnun etmiştir. Allah kendisinden yapanlardan razı olsun” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU