ARTVİN’DE EĞİTİMCİLERDEN MELO ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET

ARTVİN’DE EĞİTİMCİLERDEN MELO ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET
ARTVİN’DE EĞİTİMCİLERDEN MELO ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET Bayram Ali KAVALCI
Reklam

ARTVİN’DE EĞİTİMCİLERDEN MELO ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET

7 Mart Artvin’in Kurtuluşunun 98. yıldönümü nedeniyle Artvin Sosyal Bilimler Lisesi, Ayhan Şahenk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz ilimiz merkeze bağlı Sarıbudak (Melo) köyünde bulunan Melo Şehitliğini ziyaret ettiler.

 

ARTVİN-7 Mart Artvin’in Kurtuluşunun 98. yıldönümü nedeniyle Artvin Sosyal Bilimler Lisesi, Ayhan Şahenk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz ilimiz merkeze bağlı Sarıbudak (Melo) köyünde bulunan Melo Şehitliğini ziyaret ettiler.

Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, araştırmacı-tarihçi emekli öğretmen Hüseyin Kurt, okul yöneticileri ve öğretmenlerin de katıldığı program İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’nin açılış konuşmasıyla başladı. Kahveci, yaptığı konuşmada; “Bu toprakları kanlarıyla sulayarak bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Rabbim bizleri de şehitlerimize layık olmayı nasip etsin. Bizler; gençlerimize tarihimizi en güzel şekilde anlatmalıyız. Geçmişini bilmeyenler, geleceğe yön veremezler. Çocuklarımızın bu kutsal vatanın her karış toprağının kahraman şehitlerimizin kanlarıyla, anaların destansı kahramanlıklarıyla bizlere vatan olduğunu bilmeleri lazım.” diyerek ev sahipliği için Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’a, Melo köyü muhtarına, köy sakinlerine, programa katılan araştırmacı-tarihçi Hüseyin Kurt’a, okul yöneticilerine öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’ da öğrencilerin Melo şehitliğini ziyaretleri dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencilere ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. Program, emekli öğretmen Hüseyin Kurt’un Artvin’in Kurtuluşu, Melo Şehitliği, Melo Taburu ve Halit Paşa konularındaki sunumuyla devam etti.

Hüseyin Kurt Artvin’in Kurtuluşunu 1914 yılından başlayarak Halit Paşa komutasındaki kuvvetlerin mücadelelerinden, savaşta yaşanan kahramanlıklardan da örnekler vererek anlattı. Öğrenci ve öğretmenlerin şehitliğe karanfil bırakmalarının ardından Şehitlik ziyareti programı Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdullah Gümüşgöz tarafından okunan Yasin-i Şerif ardından yapılan dualarla sona erdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU