ARTVİN’DE 2019 KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI

ARTVİN’DE 2019 KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI
ARTVİN’DE 2019 KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI Bayram Ali KAVALCI
Reklam

ARTVİN’DE 2019 KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YAPILDI

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan, Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği, Merkez Spor Salonunda yapıldı.

 

ARTVİN-Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan, Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği, Merkez Spor Salonunda yapıldı.

Artvin İl Birinciliği Yarışması Düzenlemeli ve Düzenlemesiz dallarında, Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler olmak üzere dört kategoride yapıldı. Yarışmaya katılan kulüpler; Artvin Anadolu Lisesi G.S. K, Arhavi Belediyesi G.S. K, Tütüncüler S.K, Artvin Belediyesi Halk Oyunları Doğa ve Su Sporları S.K, Atabarı 08 G.S. K.

Yarışmaya; Artvin Millet Vekili Av. Erkan Balta, Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe, CHP Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Suat Aksu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim ve çok sayıda vatandaş seyirci olarak katıldı.

Yetim yaptığı açılış konuşmasında Artvin’de 76 Spor Kulübü olduğunu bunların 37 tanesi Halk Oyunları branşında taahhüt verdiğini söyleyen Bahattin Yetim, ” Yaklaşık 20 bin lisanlı sporcumuz var, 2069 sporcumuz Halk Oyunlarında. İlimizde lisanslı sporcuların %10′ u Halk Oyunları sporcusu bu çok ciddi bir rakam. Türkiye’nin her yerinde nüfusun % 8, lisanslı sporcu, Artvin’ de bunun iki katı. Faal sporcu sayısı ülke genelinde %1.2, Artvin’ de %1.7. Bu rakamlar gösteriyor ki her alanda elhamdülillah iyi durumdayız.

“Halk Oyunlarını Artvin’ De Var Etmeye Devam Ediyoruz”

Artık dünyada hiçbir şey sadece kendisi değil. Turizm; başka sektörler içine girmeden tek başına ayakta durması mümkün değil, Kültür; tek başına sadece kültürle uğraşan bu alanda çalışan insanların yürütebileceği, taşıyabileceği bir alandan daha fazlası. Spor bunların her birine destek oluyor, her birinde yük taşıyor. Bu spor dallarından biri olan Halk Oyunları, aslında kültürel bir faaliyet ancak spor alanında hizmet ediyor. Emek vermeden hiçbir şey olmadığını görüyoruz ve stratejimizi buna göre oluşturuyoruz. Halk Oyunlarını Artvin’ de var etmeye, başarılarını devam ettirmeye ve alt yapıdan yeni ve daha çok sporcu yetiştirmeye çalışıyoruz Allah yolumuzu bahtımızı açık etsin. Bugün yarışacak olan kulüplerimize ve hocalarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Suat Aksu, ‘Yarışmaya katılan kulüplerimize, hocalarımıza, hakemlerimize başarılar diliyorum, sporcularımızın ailelerine teşekkür ediyorum’ dedi.

Belediye Başkan Mehmet Kocatepe yaptığı konuşmasında milli güreşçi olduğunu hatırlatarak Bursa’da Artvin halk oyunlarını oynadıklarını söyledi. Kocatepe;” Artvin halk oyunlarında marka olmasını sağlayan oyuncusundan kulüp yöneticisine federasyonundan bu işe gönül vermiş tüm herkese çok teşekkür ediyorum. Yarışmalara katılan tüm takımlar bizim için şampiyondur. Jüri değerlendirmede hayli zorluk çekecek. Bu finallerden birinci çıkan ekip Türkiye şampiyonasına giderse eminim ki oradan da Türkiye Şampiyonu olarak geri dönecek. Tüm yarışmacı kardeşlerime başarılar diliyorum” dedi.

Yarışmada dereceye giren takımlar; DÜZENLEMESİZ DAL/MİNİKLER 1.Artvin Belediyesi Halk Oyunları Doğa ve Su Sporları S.K.

YILDIZLAR-1 Arhavi Belediyesi G.S. K.

GENÇLER-1 Atabarı 08 G.S.K.

BÜYÜKLER-1 Atabarı 08 G.S.K.

DÜZENLEMELİ DAL/MİNİKLER-1- Artvin Anadolu Lisesi G.S.K.

YILDIZLAR- “Arhavi Belediyesi G.S.K.

GENÇLER-1 Arhavi Belediyesi G.S.K.

BÜYÜKLER-1 Tütüncüler S.K.

Dereceye giren takımlara ödülleri protokol tarafında takdim edildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
ARTVİN’DE 210 KELEBEK ÇEŞİDİ YAŞIYOR
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU
İL ENCÜMEN'İN DÖRT AYLIK TABLOSU BAŞARI İLE DOLU